Spóźniona autoprezentacja

Miejsce na powitania i pożegnania.
Pietras
Posty: 84
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 19:36
UTM: WV00
Specjalność: Lepidoptera
Lokalizacja: Stargard

Spóźniona autoprezentacja

Post autor: Pietras »

Nadrabiam, bo właściwie jak sprawdziłem jestem zarejestrowany już od dwóch lat i wypadałoby się w końcu przedstawić.
Nazywam się Piotr Szczepaniak i jeśli chodzi o wiek to jestem tzw. 40+ (a właściwie to już 50- :rotfl: ).
Zwierzątkami interesowałem się od zawsze, owady wciągnęły mnie po otrzymaniu pod koniec podstawówki - prezentu w postaci "Atlasu motyli" Józka Mouchy (pół osiedla znosiło mi gąsienice, a mamie nagle skończyły się słoiki.....).
Pogłębiłem zainteresowania w Technikum Leśnym w Warcinie, na studiach przerzuciłem się na roślinki (głównie ze względu na to, że nie ma kierunku łączącego owady z rysunkiem) i skończyłem Architekturę Krajobrazu na SGGW (innej zresztą wtedy nie było....). Do dziś pamiętam - wówczas jeszcze doktora Marka Kozłowskiego ze straszykiem australijskim na swetrze. Robił wtedy (I połowa lat 90-tych) duże wrażenie na studentach - zwłaszcza, że kierunek był raczej zfeminizowany :mrgreen: .
Po studiach wciągnęło mnie to, co potocznie nazywamy życiem (czyli kredyt, pieluchy i inne radości), więc zaprzestałem nabijania owadzich zwłok na szpilki krawieckie - zwłaszcza, że samo w sobie straciło to dla mnie sens (bo i kto normalny dokarmia gryzki???).
Pasja pozostała, ale raczej uśpiona i nieco na boku - rzekłbym taka okazyjna. Teraz, kiedy jestem już w sile wieku :wine: , bez kredytu i pieluch - znowu wraca.
Podglądam sobie Wasze forum, czytam, podziwiam, uczę się i kompletuję sprzęt.
Zacząłem w zeszłym roku tworzyć zbiór motyli - nazwijmy go na wyrost "porównawczy" - ze wszystkimi "szykanami" jakich wymaga się od tego typu zbioru ( z czasem człowiek ma potrzebę, żeby jego działania miały przynajmniej "jakiś" sens).
Na forum udzielam się niewiele, bo i przy Waszej wiedzy trudno napisać coś mądrego, a głupot pisać się wstydzę.
Ale np. przez zabawy determinacyjne Wujka Adama zaczynam zbierać suche drewno, choć nie mam kominka...

Na koniec uzupełnię jeszcze że pochodzę ze Słupska, a obecnie mieszkam w Stargardzie (nie dodam, że Szczecińskim, bo jeszcze ktoś pomyśli, że mieszkam nad morzem....). Kwadrat WV00-01.(Życie na krawędzi :jo:)

Pozdrawiam Wszystkich, którzy dobrnęli do końca
Pietras
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Spóźniona autoprezentacja

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Dobrnąłem, czuję się pozdrowiony :)

W terminologii unijnej do 60- to jeszcze młodzież :) więc się łapiesz. Na etapie pieluch chyba każdy miał jakąś niewielką przerwę w pasji, skutecznie niszczonej przez gotowanie pieluch i mleka (pampersy były marzeniem a mleko do zamieszania z ciepłą wodą na poziomie abstrakcji).

Rzekłbym na koniec powitania, jesteś już duży chłopiec więc nie bój się pisać, unikaj tylko irytujących pytań na poziomie Domino a będzie dobrze. Gdyby jednak ktoś Cię zbeształ, żył sobie nie podcinaj, spokojnie pytaj dalej :), jeśli zbeszta Cię kilka osób naraz, przeczytaj swój post i inaczej zadaj pytanie :)
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Spóźniona autoprezentacja

Post autor: Brachytron »

Wzór przedstawienia :brawo:
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Spóźniona autoprezentacja

Post autor: Marek Hołowiński »

Witam Cię bardzo serdecznie. Jestem amatorem w pełnym tego słowa znaczeniu.
Ech gdyby tak każdy nowy zechciał się przedstawić...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Spóźniona autoprezentacja

Post autor: Rafał Celadyn »

Cześć Pietras,zawsze uważałem, że mądrość przychodzi z wiekiem...ale u mnie to się nie sprawdza...życzę powodzenia... ;-)
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Małgorzata Czaja
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2013, 12:02
Gender: women
UTM: Warszawa
Specjalność: Coccinellidae
profil zainteresowan: Biolog srodowiskowy artysta plastyk
Podziękował(-a): 1 time

Re: Spóźniona autoprezentacja

Post autor: Małgorzata Czaja »

Ja również serdecznie witam, bardzo pozytywna ta autoprezentacja, udało mi się nawet parę razy uśmiechnąć po ciężkim dniu :D
Do owadów coś mimo wszystko ciągnie, też miałam przerwę (choć na szczęście nie pieluchową :P ).
Miło mi przeczytać parę słów o Tobie *podaje rączkę*, lepiej późno niż wcale :okok: .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”