amator z Jaworza k/Bielska-Białej

Miejsce na powitania i pożegnania.
Awatar użytkownika
Trpaslik
Posty: 204
Rejestracja: czwartek, 26 maja 2011, 22:31
UTM: CA51
Lokalizacja: Beskidy Zachodnie, UTM CA51

amator z Jaworza k/Bielska-Białej

Post autor: Trpaslik »

Witam, mam na imię Jacek i 7 lat temu uciekłem z centrum miasta i zamieszkałem w uroczym małym drewnianym domku z ogrodem w Jaworzu. Mój ogród znajduje się na granicy Jaworza i Doliny Wapienicy – cenny przyrodniczo obszar w granicach miasta Bielsko-Biała i stanowi zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Park Ekologiczny Dolina Wapienicy" o powierzchni 1510 ha. A samo Jaworze położone jest w obrębie Pogórza Cieszyńskiego u północnego progu Beskidu Śląskiego w rozgałęzieniu ramion górskich łączących się w masywie Błotnego (917 m n.p.m.). Głęboko wcięte doliny oraz stromo opadające zalesione stoki tworzą urocze tło dla położonej na pagórkach gminy.
Sama przyroda zainspirowała mnie by ją obserwować. Zatem ptaki, gady, płazy i owady, którymi się zachwyciłem. Zwłaszcza odkąd zrobiłem ul z trzciny dla murarki ogrodowej obserwacja owadów stała się na prawdę ciekawa. Kilka lat temu wyłącznie fotografowałem owady, potem zacząłem je kolekcjonować. Znam profesjonalnego entomologa, który dawał mi rady jak prawidłowo kolekcjonować i opisywać owady. Mam zasadę, że kolekcjonuję wyłącznie owady, które żyją w mojej okolicy. Po to by poznać przyrodę i by następnym razem jak zobaczę dany egzemplarz wiedzieć jak się nazywa i jaką ma biologię.
Do tej pory radziłem sobie korzystając z atlasów i książek, ale odkąd poznałem forum ENTOMO.PL doszedłem do wniosku, że to skarbnica wiedzy i wymiany informacji. Dlatego uprzejmie mówię "dzień dobry" i mam nadzieję, że mnie amatora będziecie tolerować. Serdeczności!
Marek Hołowiński
Posty: 5057
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 4 times

Re: amator z Jaworza k/Bielska-Białej

Post autor: Marek Hołowiński »

witam serdecznie.
Kiedyś będąc u rodziny w Czechowicach Dziedzicach, włóczyłem się po stokach Beskidu Śląskiego :D
Teren wydaje się bardzo interesujący.
Janek
Posty: 356
Rejestracja: sobota, 5 kwietnia 2008, 23:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała, CA62,

Re: amator z Jaworza k/Bielska-Białej

Post autor: Janek »

Musimy kiedyś się spotkać, jestem z Bielska-Białej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”