Prośba o identyfikację owada

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
onetos
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 30 marca 2019, 13:24

Prośba o identyfikację owada

Post autor: onetos »

Cześć,

od jakiegoś czasu w mieszkaniu mam plagę owadów. Nie jestem pewien skąd się biorą, ale głównie mogę je znaleźć przy oknie w jednym pokoju(tak jakby chciały się wydostać w kierunku światła?) i w łazience(możliwe, że z gdzieś tam się zalęgły?). Owady mają długość ok. 2-3 mm.

W kuchni chyba ani razu ich nie widziałem. Czy ktoś może mi powiedzieć co to za owady? Załączone zdjęcie zrobione w mieszkaniu, dnia 30.03.2019. Mieszkam w Gdańsku(nie wiem czy to ma jakieś znacznie. =)

P.S. Tworzę wątek jeszcze raz bo mój poprzedni post z jakiegoś powodu zniknął.

Pozdrawiam,
Załączniki
nieznany_owad.png
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (269.37 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Prośba o identyfikację owada

Post autor: Aneta »

Mrzyk (Anthrenus). Rozwijają się na szczątkach organicznych typu włosy, pióra; jeśli pojawiają się w naprawdę dużych ilościach, to znaczy że znalazły sobie w mieszkaniu jakieś dobre źródło pożywienia - starą pościel wypełnioną pierzem, coś zapomnianego wykonanego z futra albo wełny itd. Trzeba to znaleźć i wyrzucić - aczkolwiek na kompletną eliminację mrzyków nie ma co liczyć, im wystarczają takie resztki gromadzące się w szczelinach podłogi czy za meblami, to bardzo mało wymagające chrząszcze.
onetos
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 30 marca 2019, 13:24

Re: Prośba o identyfikację owada

Post autor: onetos »

Dziękuję bardzo za pomoc!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”