Robak w kuchni

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
karmazu
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 9 listopada 2017, 19:58
Gender: women

Robak w kuchni

Post autor: karmazu »

Witam,
Od kilku widuje w mojej kuchni małe czarne żuczki z mieniącą się na zielono skorupą. Występują tylko w kuchni, nie latają, wchodzą między szafki. Dzisiaj wszystkie szafki zostały odsunięte i wysprzątane i nie znalazłam żadnego robactwa. Czy ktoś wie co to owady i jak się ich pozbyć? Zdjęcie wykonałam dzisiaj wieczorem kiedy znalazłam w kuchni kolejnego intruza.
Załączniki
20171109_1940071.jpg
20171109_1940071.jpg (92.03 KiB) Przejrzano 3673 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Robak w kuchni

Post autor: Aneta »

Maławo widać na zdjęciu, ale to pewnie któraś Necrobia (violacea albo rufipes, pierwsza ma czarne nogi, druga czerwone - o ile dobrze widzę, na fotce będzie raczej ta pierwsza). To chrząszcze żerujące w naturze na dosychającej padlinie, w domu mogą atakować zapasy suszonego mięsa czy ryb, nasion oleistych, przysmaków dla zwierząt, rozwijają się też w niedokładnie oczyszczonych myśliwskich trofeach oraz niewyprawionych skórach.
karmazu
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 9 listopada 2017, 19:58
Gender: women

Re: Robak w kuchni

Post autor: karmazu »

Niedawno kupiłam w sklepie zoologicznym suchą karmę dla psa, która sprzedawana była z dużych worków. Po kilku dniach kiedy chciałam dać ją psu zauważyłam w niej białe larwy. Od razu ją wyrzuciłam ale widać zdążyły się rozprzestrzenić. Jak mogę się ich pozbyć?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Robak w kuchni

Post autor: Aneta »

Jeśli nie będą miały w czym się rozmnażać, same poznikają.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”