Czy ktoś wie co to za robaczki?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Nata
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2017, 17:42
Gender: women
Lokalizacja: Szczecin

Czy ktoś wie co to za robaczki?

Post autor: Nata »

Małe robaczki około 2-4mm chodzą mi po łazience. Dzisiaj zauważyłam, że zaczęły się "kręcić" przy framudze drzwi od łazienki. Są malutkie i codziennie zauważam około 3-4 sztuki. Chodza głównie po ścianach i i podlodze. Całe mieszkanie jest suche, nie mam wilgoci. Proszę o info co to jest i jak można się tego pozbyć? Dziękuję!
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Czy ktoś wie co to za robaczki?

Post autor: Aneta »

Gryzki. Jeśli jest ich tak mało i tylko w łazience, nie ma się czym przejmować.
Nata
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 20 sierpnia 2017, 17:42
Gender: women
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy ktoś wie co to za robaczki?

Post autor: Nata »

Zrobiłam właśnie przegląd całego mieszkania i się przerazilam, bo one są jednak w każdym pokoju na każdej ścianie. Po kilka sztuk od malutkich po troszeczkę większe do 4mm. W łazience widzialam je sporadycznie od dwóch lat pewnie dlatego,że są b trudne do zauważenia, a teraz przyjrzałam się blizej. Czy są w jakiś sposób groźne? I czy istnieją środki na pozbycie się ich?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Czy ktoś wie co to za robaczki?

Post autor: Aneta »

Jeśli są wszędzie, to znaczy, że w mieszkaniu nie jest tak sucho, jak myślałaś. Gryzki same w sobie nie są szkodliwe, ale ich obecność wskazuje właśnie na podwyższony poziom wilgotności i to tym przede wszystkim trzeba się zająć.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”