Identyfikacja robaków

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Kubas1256
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 28 lipca 2017, 06:04

Identyfikacja robaków

Post autor: Kubas1256 »

Witam, około dwa miesiące temu przeprowadziłem się na okres wakacyjny do Anglii, od dłuższego czasu mam pogryzione stopy w okolicach kostek oraz innych częściach ciała, ukąszenia są podobne do tych ktore zostawiają komary jednak owych owadów nie zauważyłem tutaj. Natomiast podczas wstawania o wczesnych godzinach porannych na moich stopach znajduje pare robaczków, maja czarny kolor, są wąskie i wielkościowo wydaje mi sie ze mogą mieć ok. 1mm.
W załączniku zamieszczam dwa zdjęcia z tymi robakami.
Proszę o pomoc.
Załączniki
28.07.2017 <br />Hereford, Anglia
28.07.2017
Hereford, Anglia
IMG_6145.JPG (104.26 KiB) Przejrzano 2010 razy
IMG_6144.JPG
IMG_6144.JPG (89.69 KiB) Przejrzano 2010 razy
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 913
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: Identyfikacja robaków

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

Słabo widać, ale może to być wesz, a okolice ugryzień sugerują wesz odzieżową. Jeśli mieszkanie wynajęte z meblami, to mogły zostać po poprzednich lokatorach. Porównaj ze zdjęciami w necie i sam oceń: https://www.google.pl/search?q=Pediculu ... 80&bih=918
Kubas1256
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 28 lipca 2017, 06:04

Re: Identyfikacja robaków

Post autor: Kubas1256 »

Porównałem ze zdjęciami, z budowy troszkę przypomina wesz natomiast ma inną barwę i wydaje mi sie ze ten owad jest trochę węższy, zapomniałem wspomnieć o jednej rzeczy po przeniesieniu tych robaków z ciała na jakiś blat owad ten oprócz poruszania sie w sposob pełzający rownież skacze i to dosyć mocno, ale nie wydaje mi sie zeby była to pchła, chociaż nigdy nie miałem doczynienia z tymi robakami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”