co to za robak?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
kamila.1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 27 marca 2017, 11:26
Gender: women

co to za robak?

Post autor: kamila.1 »

wprowadzilismy sie z chlopakiem do mieszkanie w styczniu. w pierwszym tygodniu nie bylo nic, pozniej zaczely wychodzic spod listew takie robaczki. wiem ze mamy rozniez gryzki takie biales w szarawe paski, ktore sa szybkie. a te robaki chodza wszedzie i jest ich bardzo duzo! w ciagu dnia zbieram ich na papier ok 30-50 ! odstatnio znalazlam kilka sztuk w poscieli i to mnie juz strasznie obrzydzilo.chce sie ich pozbyc!! wietrzymy i grzejemy caly czas ale to malo daje. robaki te sa barszo malutkie 1-2mm. kolo okien mielismy plesn i tak tez ich bylo bardzo duzo, jakby to jadly. i w dywanie rowniez zauwazylam jak go wytrzepalam. vo robic i co to jest za zwierz?
Załączniki
to o. w przyblizeniu.
to o. w przyblizeniu.
Screenshot_2017-03-27-11-15-15-1-1.png (50.38 KiB) Przejrzano 3414 razy
Awatar użytkownika
Tomek Klejdysz
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2005, 19:10
Lokalizacja: Bochnia/Poznań

Re: co to za robak?

Post autor: Tomek Klejdysz »

To rodzaj Dienerella. Mamy w Polsce kilka gatunków: http://baza.biomap.pl/pl/taxon/genus-di ... fault/tr/y
Zjadają i rozwijają się na grzybach pleśniowych. Rozwiązaniem jest osuszenie mieszkania, tym bardziej, że same grzybki mogą zaszkodzić zdrowiu domowników (w przeciwieństwie do tych małych chrząszczyków).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”