Prośba o identyfikację

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
surfmag
Posty: 1
Rejestracja: środa, 1 marca 2017, 19:00
Gender: women

Prośba o identyfikację

Post autor: surfmag »

Bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego owada. Ma ok 1,5cm. Znalazłam dzisiaj w mieszkaniu dwa, i jakiś czas temu też jednego. Mniej więcej te pojawienia zgrały się w czasie z przyniesiem czegoś ze strychu (dziś był to wiklinowy kosz). Na strychu nie ma żadnych produktów spożywczych (zboża itp), ale jest to pomieszczenie nieużywane z drewnianą podłogą i stropem, wyłożone jakąś wełną (szklaną chyba). Znalazłam w internecie zdjęcie mącznika młynarka, jest bardzo podobny, ale czy one tak wyglądają w lutym? Będę wdzięczna za pomoc!
Załączniki
Zdjęcie zrobine dzisiaj, tj 1.03.2017, w mieszkaniu.
Zdjęcie zrobine dzisiaj, tj 1.03.2017, w mieszkaniu.
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (87.66 KiB)
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Wojtek M »

One tak wyglądają w postaci dojrzałej zawsze, a ta może pojawić się o każdej porze roku.
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: wojtas »

W mieszkaniu jak najbardziej może on tak wyglądać nawet i w lutym. Twój trop jest raczej trafiony. Wygląda na błyszczącego chrząszcza więc inny gatunek z tego rodzaju nie wchodzi w grę (N. picipes jest błyszczący ale ma inny kształt).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”