Proszę o pomoc w identyfikacji robaczka

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
trzepak
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 27 stycznia 2017, 22:07
UTM: CA77

Proszę o pomoc w identyfikacji robaczka

Post autor: trzepak »

Witam

od ponad tygodnia spotykam w mieszkaniu małe czarne, raczej wolno poruszające się "robaczki". Przeważnie 1-2 sztuki dziennie (byly i dni bez wizyty) chociaż dziś zdarzyły się 3 sztuki. Spotykam je toalecie, korytarzu i jednym pokoju, nie ma ich w solonie, kuchni ani sypialni. Raz robaczek spadł w pokoju z sufitu, reszta chodziła po podłodze. Szukałem podobnych tematów i w google, wygląda na to że może być pleśniakowiec lśniący gdyż mamy problem z gołębiami, i wentylacja w toalecie to jedno z miejsc gdzie mogą się dostawać do mieszkania. Jednak na żywo nie ma takiego podziału na plecach "jakby karku" jak np na tych zdjęciach http://www.verminex.pl/plesniakowiec-lsniacy.jpg Bardziej wygląda jak szubak dwukropek tylko bez kropek. Do tego wydaje mi się że wystają mu małe skrzydełka z tyłu, chociaż nie latają
Mieszkanie jest 3 lata po generalnym remoncie (takim ze skuwaniem tynków i podłóg) i do tej pory nie było problemu z żadnymi owadami (nie licząc pająków które nigdy mi nie przeszkadzały)

Proszę o pomoc w identyfikacji robaczków, niestety nie udało mi się zrobić ostrzejszych zdjęć
Załączniki
Sosnowiec, 27.01.2017
Sosnowiec, 27.01.2017
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (62.63 KiB)
Sosnowiec, 27.01.2017
Sosnowiec, 27.01.2017
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (108.48 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji robaczka

Post autor: Aneta »

Też powiedziałabym Alphitobius, zwłaszcza przy obecności gołębi.
trzepak
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 27 stycznia 2017, 22:07
UTM: CA77

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji robaczka

Post autor: trzepak »

Dziś w pokoju leżał jeden na plecach, udało mi się zrobić ciut lepsze zdjęcia.

Dołączyłem też obrazek przedstawiający czego moim zdaniem brakuje tym moim robaczkom.

Pytanie, skąd one nagle w zimie przy takich mrozach wychodzą kiedy gołębi nie ma? I czego tu szukają, w internecie mowa jest raczej o tym że to szkodnik w kurnikach. Czy jest on niebezpieczny dla ludzi? Czy to że znajduje dziennie 1-2 okazy zwiastuje jakaś plage na wiosnę? Mam 7 miesięczne dziecko które zaczyna raczkować, więc wszelkie takie insekty mnie niepokoją.
Załączniki
Sosnowiec, 28.01.2017
Sosnowiec, 28.01.2017
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (140.32 KiB)
Sosnowiec, 28.01.2017
Sosnowiec, 28.01.2017
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (151.54 KiB)
kark.jpg
kark.jpg (8.93 KiB) Przejrzano 2507 razy
jarke
Posty: 5
Rejestracja: środa, 22 marca 2017, 11:20
Gender: women

Re: Proszę o pomoc w identyfikacji robaczka

Post autor: jarke »

Podpinam się ze swoim zdjęciem pod wątek. Wczoraj mąż złapał w sypialni tego robala. Okropnie się wystraszyłam, bo nie wiem, czy to nie szkodnik drewna. Szukałam w Internecie i tak trafiłam na to forum. Proszę uprzejmie o pomoc.
Dodam, że mieszkamy na strychu, wczoraj przewietrzałam pokój i jasne, że otworzyłam okno. Po parapecie zewnętrznym często spacerują owe skrzydłate szczury, więc teoretycznie taki owad też mógł tę drogą się do nas dostać.
Załączniki
Warszawa, 21.03.2017
Warszawa, 21.03.2017
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (25.26 KiB)
Warszawa, 21.03.2017
Warszawa, 21.03.2017
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (36.42 KiB)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”