Prośba o pomoc

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
ag123
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 20 stycznia 2018, 16:50

Prośba o pomoc

Post autor: ag123 »

Czy ktoś orientuje się może co to takiego może być? Wylazło dzisiaj spod wykładziny
Przepraszam za napisanie w złym wątku
Załączniki
26996117_1665419960182757_1805400910_n.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (68.65 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Jakby gąsienica mola...
ag123
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 20 stycznia 2018, 16:50

Re: Prośba o pomoc

Post autor: ag123 »

pokój przez jakiś miesiąc nie byl wietrzony i ogrzewany w środku nie było żadnych ubrań, pojawiło się to pod wykładziną i obok mnóstwo malutkich czarnych kropeczek (jakby jajeczek). Pod wykładziną jest sklejka, mam nadzieje że nie przeszły nigdzie indziej.
Czy jak się przywróci pokój do normalnego stanu (pozbędzie wilgoci) to znikną? Jak się ich pozbyć?
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Prośba o pomoc

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Przede wszystkim nadzwyczaj dokładne przeszukanie całego mieszkania w celu znalezienia wszystkich miejsc występowania larw, a mogą być naprawdę w dziwnych miejscach. U mnie jak wszystko jak mi się wydawało miejsca miałem już wielokrotnie sprawdzone, łącznie z odsuwaniem szafek kuchennych to po pół roku odnalazłem larwy moli w ... wyschnietych plasterkach pomarańczy głęboko wysoko w szafie, te plasterki pół roku wcześniej służyły jako ozdoby choinkowe. Okazało się że mole zaatakowały nawet takie coś.
Znalezienie źródła to podstawa, usunięcie wszystkiego gdzie one są. Skoro dat larwy to powinny rzucamy się w oczy malutkie latające motylki, mole.
ag123
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 20 stycznia 2018, 16:50

Re: Prośba o pomoc

Post autor: ag123 »

Właśnie nie zauważyłam żadnych motylków. Ale podnosząc wykładzinę kolo larw było widać milimetrowe czarno-brązowe robaczki które dość szybko szły
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”