Atlas chrząszczy Polski 20

ICONOGRAPHIA COLEOPTERORUM POLONIAE - o stronie Lecha Borowca
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Atlas chrząszczy Polski 20

Post autor: L. Borowiec »

Kolejna porcja długopysków, w tym krajowe giganty:

http://www.colpolon.biol.uni.wroc.pl/news.htm
brakkonta

Post autor: brakkonta »

No i jak tu nagrodzić naszego Lecha ??? Nadal twierdzę że jest to najpiękniejsza, najobszrniejsza, cudownie systematyczna strona dotycząca fauny kraju. Nikt takiej chyba nie ma.
Dzięki
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Podziwiania i wdzięczności nie ma końca :)
Tak mnie dziś podczas oglądania ryjów zaintrygowała jedna rzecz. Jestem ciekaw Lechu czy kontrolujesz w jakiś sposób statystyki strony ? Ciekawy jestem czy informacja na temat Twojej ikonografii dotarła już poza granicę naszego kraju (i jak daleko) i jak wielu uzytkowników z niej korzysta :?:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

J.M. pisze:Nadal twierdzę że jest to najpiękniejsza, najobszrniejsza, cudownie systematyczna strona dotycząca fauny kraju. Nikt takiej chyba nie ma.
Podpsuję się pod tym wszystkimi kończynami :smile:
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Post autor: L. Borowiec »

Dzięki za uznanie. A co do pytania w sprawie statystyk to nie mam licznika na stronie i nie wiem jak wiele osób ją ogląda. Jednak śledząc inne strony entomologiczne to myślę, że wiele osób ją zna. Na przykład na forum rosyjskim widziałem zdjęcia z mojej ikonografii parokrotnie, w tym także bez podawania źródła. Miałem i mam też propozycje wykorzystania tych zdjęć w różnych projektach zagranicznych. Na razie na poważnie rozważam tylko udostępnienie ich w serii Chrząszcze Europy, które ma wydawać Apollo Books.
Andrzej J. Woźnica

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Na Diptera.info już dawno Lecha zauważyli :lol:
Alex (Andrzej)
Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Post autor: mwkozlowski »

piękne by było wydanie książkowe atlasu, nawet w kilku tomach ale musiało by to być w na nawyższym poziomie poligraficznym i trzeba by było znaleźć odważnego wydawcę. Na razie troszkę mi brakuje miniaturek na między-rodzajowym poziomie co może nieco utrudniać korzystanie przez mniej zaawansowanych, ale to takie gderanie...
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Koszty były by naprawdę spore, ale myślę że z rynkiem zbytu nie było by problemu, tym bardziej, że nakład tego rodzaju rzeczy zwykle nie jest zbyt wysoki a sam zysk z takiej publikacji jest sprawą drugorzędną. Nie tak dawno załatwiałem druk jednej publikacji, było tego 160 stron, wszystko w pełnym kolorze na kredzie wysokiej jakości, nakład 300 egz. kosztował niecałe 12 tys PLN więc było to naprawdę bardzo tanio ;)
Picu
Posty: 156
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 14:40
Lokalizacja: Skawica

Post autor: Picu »

Szanowny Panie Profesorze, praca, którą Pan wykonuje jest niesamowita, mam tylko jedno pytanie, jak w atlasie ujęta jest rodzina Mycteridae, której przeszukując atlas nie znalazłem.
Pozdrawiam!
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Post autor: L. Borowiec »

Mycteridae są jako rodzina w Tenebrionoidea (proszę spojrzeć na link z pełnym wykazem rodzin). W ikonografii ich nie ma, bo z Polski brak jest wiarygodnych wiadomości o występowaniu tych chrząszczy w Polsce. Ale na pewno znajdzie się jeden gatunek, tylko na razie nie mam dobrze spreparowanego okazu do sfotografowania.
A tym, którzy marzą o atlasie książkowym to mogę tylko napisać, że w planie on jest. Ale jak będzie wyglądał i kiedy zdecyduję się na prace nad nim to zależy od kilku czynników. Na razie Apollo Books chce wykorzystać te zdjęcia do swojej serii Chrząszcze Europy, lecz nie wiem co z tych planów wyjdzie. A poza tym, atlas jest ciągle w trakcie pracy. Zostało jeszcze kilkaset gatunków Curculionoidea, całkiem sporo innych gatunków do spreparowania przed zdjęciami, dostaję też ciągle nowe materiały z całej Polski, więc na brak roboty nie narzekam.
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

No taka cegła z naszymi chrząszczami przydałaby się zapewne nie jednemu chrząszczarzowi . Dobrze że jest już w planach :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas chrząszczy Polski (L.Borowiec)”