Iconographia Coleopterorum Poloniae

ICONOGRAPHIA COLEOPTERORUM POLONIAE - o stronie Lecha Borowca
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: L. Borowiec »

Tym razem dzięki Dariuszowi Twardemu Ikonografia wzbogaciła się o dwadzieścia parę nowych zdjęć:

http://www.colpolon.biol.uni.wroc.pl/news.htm
brakkonta

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: brakkonta »

Podziękowania tedy dla Darka i dla Profesora :brawo: Fajnie że idzie do przodu.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Rafał Celadyn »

...nie wiem, czy jakość nie będzie kolidować ze standardami na stronie, ale mogę udostępnić ze swojej strony fotki Cerambyx scopolli,Ablattaria laevigata,Harpalus politus i jak zrobię foty to jeszcze jakieś harpalusy moze sie znajdą
... mozna ściągnąć z tych linków, albo mogę podesłać w oryginalnym rozmiarze na maila...
:arrow: https://www.flickr.com/photos/109379666 ... 24/sizes/l
:arrow: https://www.flickr.com/photos/109379666 ... 95/sizes/l
:arrow: https://www.flickr.com/photos/109379666 ... 23/sizes/l
:papa:
Rafał
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: L. Borowiec »

Rafale, twoje fotki bardzo mieszczą się w moim standardzie jakości. Wystarczą zdjęcia wysokości 17 cm i rozdzielczości 72 dpi więc te co ściągnąłem są O'k. Oczywiście przy zdjęciu będzie twoje copyright. Ja te gatunki mam w zbiorze, ale na szpilkach i to mnie zniechęcało do fotografowania. Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Robert Zoralski »

Hej Rafał,

Widzę, że trochę już tych zdjęć zrobiłeś :) Mamy więc drugą ikonografię, tym razem ze strony Rafała.

Jeśli pozwolisz to podaję linki bezpośrednie, bo to ładne zdjęcia są:
Album
Photostream


Flickr świetnie się nadaje jako narzędzie.
Moim idolem w tej kwestii jest Steven Falk. Oto jego galerie - zobaczcie co można zrobić:
Diptera
Syrphidae

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Rafał Celadyn »

Hej !No problemo Roberto-dzięki za support :birra: ,link do strony mam w profilu, więc myślę ,że parę osób już tam zaglądało. To raczej rodzaj archiwum ,wiec żadnych ciśnień przy tworzeniu nie mam ,czasem coś sie tam pstryknie ,to dokładam...Każdy może korzystać wg. uznania.Wśród użytkowników forum jest jeszcze kilka innych stron na wysokim poziomie (Pawła Niemca,Krzyśka Sztaby,avidala ,Jarka Wenty,Jarka Burego itd.itd. ;-) ).Też często na nie zaglądam i bardzo sobie chwalę :ok: .Dawniej miałem stronkę z fotami z natury, na optycznych ,ale zmieniły się zasady na tamtym forum i dostęp jest tylko dla zalogowanych...moze, jak znajdę chwilę to zrobię folder "In nature" na flikrze i powsadzam tam trochę artfaktów z ostatnich lat, ale bez podziału na rodziny ,takie po prostu fragmenty z życia owadów ....
Ale to nie temat, na ten temat :P .
;-)
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Delog
Posty: 703
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 15:34
UTM: CA56
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Iconographia Coleopterorum Poloniae

Post autor: Delog »

Lech Borowiec pisze:Rafale, twoje fotki bardzo mieszczą się w moim standardzie jakości. Wystarczą zdjęcia wysokości 17 cm i rozdzielczości 72 dpi więc te co ściągnąłem są O'k. Oczywiście przy zdjęciu będzie twoje copyright. Ja te gatunki mam w zbiorze, ale na szpilkach i to mnie zniechęcało do fotografowania. Wielkie dzięki.
I to jest, Lechu, postawa godna naśladowania.
:ok:
Łączmy siły, wbrew polskim, silnie zakorzenionym obyczajom.
To przecież zaprocentuje pełniejszym opracowaniem tematu niełatwego, a z perspektywy przeszłości, wręcz niemożliwego do zrealizowania.
No i mistrzowskie zdjęcia Rafała trafią do szerszego grona odbiorców.
Ma to ten plus, że się Chłopak nie zniechęci i będziemy mogli, długo i szczęśliwie, cieszyć się jego pracami i z nich korzystać
;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas chrząszczy Polski (L.Borowiec)”