Klucze do kózek raz jeszcze

Zbiorowy projekt i dyskusja mająca na celu stworzenie Klucza do Kózkowatych, omówienia rodzajów, klucze do poszczególnych gatunków itp.
brakkonta

Klucze do kózek raz jeszcze

Post autor: brakkonta »

Tak sobie czytam ostatnio przeróżne posty i ...........no dobra, dam spokój. Popchnę w inną stronę, może gorejące czupryny ostygną.
Otóż onegdaj rozmawialiśmy o moich wypocinach dotyczących rozmaitych tłumaczeń i klecenia na tejże niwie klucza w naszym ojczystym języku. Coś tam podepchnąłem na taką śmieszną stronkę, z której to można było sobie kawałki wiekopomnego :wink: dzieła ściągnąć. Wszystko ładnie, ale z tego co pamiętam - dzieło to zalega tam chyba 30 dni i sru go do kanału. I po mojemu na dzień dzisiejszy, to tegoż już tam ni ma. Jak zrobić, aby to sobie leżało u nas na Forumie i było dostępne na okrągło dla wszystkich. A i przy okazji każdy mógł sugernąć jakąś uwagę - ja poprawię i dalej sobie to będzie na Forumie, jeno już lepsze, poprawione. Tak powolutku rodziłby się może kluczyk niejaki i przy pomoce Fachowców nabierałby wartości i ogłady.
Problem w wielkości plików - z powodu rysunków "waży" to sobie np. 1,5 mega, ma trzy strony i dotyczy np. rzemlików (tak wymyślam z głowy). Waga za duża na załącznik, a wspomniana stronka trzyma 30 dni - to mnie nie rajcuje, bo chciałbym aby to było dostępne cały czas dla wszystkich. Jak to rozwiązać?
bartek.g

Post autor: bartek.g »

Hosting,

Wybierz jakas firme hostingowa.
Chcesz byc pro wybierz mediatemple: http://mediatemple.net/
(polecam)
Chcesz byc mniej pro i chcesz w polsce moze byc kei: http://kei.pl/
(tez mam, sa bardzo fajni)

Oczywiscie sa to platne rozwiazania, ale najtanszy serwer w kei to 150pln/rok za 10BG, powinno wystarczyc. Masz dostep do normalnego serwera i mozesz tam robic co chcesz.

A jezeli bardzo nie chcesz placic to daj znac na priv.

:)


ps. moze wogole jakas Wiki?
brakkonta

Post autor: brakkonta »

Płacenie wogóle nie wchodzi w rachubę, bo i tak cieniutko u nas z forsą. Może gdzieś po wakacjach. A co to takiego to-to Wiki ?? Ja tam już pod geriatrę podchodzę, a nie pod rodzinnego lekarza i demencja starcza mnie kotłuje. Dobrze byłoby, gdyby to sobie leżało na Forumie.
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Robert Zoralski »

Mazep, ty się nie wygłupiaj, tylko podeślij na priva (maila przecież masz) ten klucz albo do mnie (maila masz - umieszczę ci to pod jakimś robakowatopodobnym adresem, żeby każdy mógł pobrać), albo do "admina" (myślę, że też by nie odmówił ;) ). Dyskusja może się toczyć tu na forum, ważne, żeby link był dostępny non stop z jakiegokolwiek serwera.

Pozdrawiam
Robert
brakkonta

Post autor: brakkonta »

Robert Zoralski pisze:podeślij na priva ten klucz do mnie - umieszczę ci to pod jakimś robakowatopodobnym adresem, żeby każdy mógł pobrać. Dyskusja może się toczyć tu na forum, ważne, żeby link był dostępny non stop z jakiegokolwiek serwera.
No i tutaj wiem o co chodzi :oops:
Tak też i uczynię. Może nie teraz, ale będę się z powrotem zabierał za robotę przy kluczu. Nowemu synowi urosły dwa zęby, to i sobie coś upoluje na balkonie, a mnie może Bozia obdarzy kapinką czasu, którą poświęcę kluczom. Do Roberta będę podsyłał części do poszczególnych rodzajów, a ze strony Forumowiczów i Tych kochających kózki z rozmachem i Tych, którzy stabilniej stoją na ziemi i posadowieni są pośród Fachowców Od Kóz, co by przeglądali te wypociny i słali wszelki uwagi - nie ma tu uwag mało ważnych lub nieważnych...każda będzie dla mnie arcyważna i każdą będzie się rozpatrywać. Myślę że w ten sposób sklecimy razem coś wartościowego i przydatnego, coś co będzie żyło i się rozwijało, ubogacało w treści.
A sprawy techniczne.....tu sobie gdzieś niedługo strzelę e-wycieczkę po bezkresie mejlowej poczty ku Robertowi i dogadamy co i jak.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Jacek - nie ma żadnego problemu z tym.
Rozwiązań jest kilka i każde do zastosowania.
1 - Mogę Ci podeslać dostep ftp do katalogu, gdzie go będziesz samodzielnie wysylal i uaktualniał.
2 - mogę Ci zmienić limity na załaczniki
3 - mozesz mi przyslać mailem (ale po co, kiedy możesz sobie to robic sam)

I taka ogólna uwaga do wszystkich posiadających pliki do umieszczenia na serwerze entomo.pl. Każdemu na jego prośbę mogę udostępnic powierzchnię dyskową do podzielenia się plikami z innymi i udostepnić jego indywidualny dostep ftp.

Założe do tego oddzielny wątek i opiszę sprawe dokładniej.
bartek.g

Post autor: bartek.g »

Definicja Wiki.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiki

Sa serwisy, w ktorych jezeli umowtywujesz dlaczego chcesz zalozyc wiki, pozwola Ci na to (a jak nie to zaloz tutaj, a jak nie to ja Ci zaloze).
Sadze ze nie bedzie problemu.
Tak wiec bedziesz mial adres, i do tego narzedzia do wspolnego tworzenia klucza (ludzie sami beda mogli cos dodawac itp, ty bedziesz musial tylko to zatiwerdzic - tak w ogolnym skrocie).

pomysl o Wiki :>

A tak wogole rzuce: Moze warto postawic wiki na entomo.pl? Jest tutaj sporo wiedzy rozrzuconej, kazdy cos tam, gdzies tam.
brakkonta

Post autor: brakkonta »

admin pisze:Jacek....rozwiązań jest kilka:
1 - Mogę Ci podeslać dostep ftp do katalogu, gdzie go będziesz samodzielnie wysylal i uaktualniał.
2 - mogę Ci zmienić limity na załaczniki
który z tych punktów jest dla mnie lepszy, bo mnie się wydaje, że "1"....po mojemu to takie "cóś" gdzie mogę wchodzić, zmienić i sobie wracać tak wielokrotnie. Niestety wyższa to dla mnie technika i muszę to sobie jak to mówił Szczepan Z. "przemóżdżyć" (czyli ciężko i powoli przemyśleć) taki problem.....trza mi go tłumaczyć łopatologicznie....ot takie ftp...szto eto takoje?
Co by nie było - będzie to dobre wyjście. Klucze mam od 0,5 do chyba ponad 2 mega i chciałbym je wstawiać sobie i je ewentualnie zmieniać (przy nadchodzących uwagach i pomysłach) na bierząco. Mało tego - powoli tłumaczę sobie też klucze do żukowatych Europy. Na razie bawię się w "nieliczniegatunkowe" rodzaje - Onitis, Scarabaeus, Copris, Oniti-(Euoniti-)cellus i takie tam cudeńka. W ten sposób przy pomocy Różnych Forumowych Fachmanów (RFF) sklecilibyśmy coś, co z czasem nabrałoby sensu.
Ja na pewno popełniam kolosalne błędy przy tłumaczeniach i RFF oraz Ich porównawcze zbiory od razu korygowaliby taki kiksy.....kluczyki rosłyby nam w siłę.

Na koniec bardzo dziękuję Bartkowi G. i Robertowi Z. za wyciągniętą rękę do pomocy - głębokie ukłony. Myślę że droga via Admin będzie najprostrza.
Dzięki jeszcze raz wszystkim i czekam na dalsze instrukcje.
Mazep
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klucze do oznaczania kózkowatych”