agregat

Jak łowić owady - metody, pułapki, przynęty, świecenie, czerpakowanie itp.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

agregat

Post autor: wojtas »

Czy moglibyście mi powiedzieć na co trzeba patrzeć przy zakupie agregatu bo zamierzam kupic do koła leśników w poznaniu i chciałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie tego sprzętu .Serdeczne dzięki za wszelką pomoc .
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

o agregatach było już chyba wszystko na forum - przejrzyj stare wątki :mrgreen:
generalnie
waga
moc
producent
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Wiem ze gdzieś to już było ale nie mogłem znaleść a wyszukiwarka mi niestety nie działa .
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

mi bardziej chodziło o to jakiej mocy minimalnie musi byc i jakie zużycie paliwa zeby sie nie okazało ze po 2 godzinach koniec paliwa i trza sie zbierać . Jaka minimalna pojemnosć . Może jakieś konkretne propozycje ( firmy , modele ) . dzięki za wszelką pomoc .Pozdrawiam Wojtek .
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

mi bardziej chodziło o to jakiej mocy minimalnie musi byc i jakie zużycie paliwa zeby sie nie okazało ze po 2 godzinach koniec paliwa i trza sie zbierać . Jaka minimalna pojemnosć . Może jakieś konkretne propozycje ( firmy , modele ) . dzięki za wszelką pomoc
pomijając fakt że wklepując w google hasło agregat prądotwórczy otrzymasz min 10000linków
co do mocy w granicach 2-4 KW wystarczy - chyba że chcesz oświetlać pół wsi i robić konkurencję dla elektrowni.
pali taki coś około 0,5 l na godzinę pracy - zresztą i tak zawsze trzeba zabrać kanisterek coby dolać gdy się okaże że nocka jes OK - średnio bak jest 2-2,5 litra więć starcza na około 4 godzin. Co do firm i modeli - a ile masz kasy na agregat? bo hińczyka kupisz i za 300zł zaś dobrą hondę za 4000zł
np.
http://www.autogielda.pl/maszyny_i_urza ... o&strona=4
http://www.http://agregaty.biz.pl/promocje
a reszty szukaj sam :wink:
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

Najlepsze agregaty prądotwórcze w tej chwili na rynku to agregaty firmy Honda. Mają jedną wadę i jest nią cena bo kosztują około 3 tyś. zł. Honda Eu 10i waży 13 kg , ma moc 1 KW i pali około 0,5 litra na godzine pracy - zależnie od mocy zarówki. I taką honde polecam Ci kupić. Waga to bardzo ważna rzecz bo nie wszędzie da się donieść agregat większy. Na Allegro są w tej chwili trzy sztuki.
Razem z kolegą mamy agregat firmy Kipor - waży 14 kg, ma moc 1 Kw i kosztował 1000 zł. To taka ,,chińszczyzna" i podróbka Hondy bo wygląda bardzo podobnie. Ale nie jestem przekonany do tego sprzętu bo jest zbyt deilkatny, ma chyba sfałszowaną moc i od czasu do czasu dzieją się z nim ,,dziwne " rzeczy szczególnie na parę minut przed wyjściem z teren. Ma dwie duże zalety - wagę i koszt. Jednakże poza Hondą agregat Kipor to chyba najlepszy sprzęt w tej chwili a ma też i serwis w kraju.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Dzięki za wypowiedzi . Chodziło mi właśnie o takie wypowiedzi jaką dał mi łukasz ( kup taki bo ten jest do d... ) . Dzięki wojtek.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Chodziło mi właśnie o takie wypowiedzi jaką dał mi łukasz
A którego Łukasza miałeś na myśli??
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

A ja od kilku lat używa "chińczyka" za 300zł i nie mam problemów. Jak padnie po 5-ciu latach, to kupię następnego i jeszcze daleko będzie do 3 tyś. za Hondę :mrgreen:

Nie przeczę, że gdybym miał znaczący nadmiar gotówki lub kupował za "cudze" pieniądze, to miałbym ochotę na Hondę :wink:
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Co do łukasza to widocznie zmeczenie swoje zrobilo . Chodziło mi oczywiście o dariusza . Co do pieniedzy to mam do dyspozycji 1000 zł a więc honda odpada . Trudno będzie trzeba wybrać coś tańszego .
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

Czy ja miałem jakiś wadliwy egzemplarz tej Hondy Eu 10i? Po jakiś 10 godzinach pracy (w sumie, nie ciągłej) bezwzględnie należało wymienić olej, bo gasła po 10 sekundach albo w najlepszym wypadku po kilku minutach. W każdym razie zanim z kumplem doszliśmy co było przyczyną takiego zachowania cała seria wyjazdów zamieniła się w pasmo porażek szczodrze zaprawianych najwymyślniejszymi przekleństwami pod adresem tej firmy. Wróciłem więc do starej Hondy EX 350, tyle, że co roku przed sezonem daję 60 zeta na regulację w serwisie bo inaczej nie chce ciągnąć nawet 60W żarówki. Albo ja mam niespotykanego pecha (co się zresztą potwierdza na każdym kroku), albo z tymi Hondami wcale nie jest tak różowo.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Czyli jak widać nie jest to taki bezawaryjny sprzęt . Dobrze wiedzieć że sa w tej firmie także jakieś błędy produkcyjne .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody połowu owadów”