Pułapka

Jak łowić owady - metody, pułapki, przynęty, świecenie, czerpakowanie itp.
Filip P.
Posty: 172
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2012, 13:18
UTM: EA94
Lokalizacja: Rogóżno

Pułapka

Post autor: Filip P. »

Mam prośbę szczególnie do łapiących przezierniki: złowiłem wczoraj samicę H. milhauseri i chciałbym wsadzić ją do pułapki feromonowej. Proszę o zdjęcia lub projekty...
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Pułapka

Post autor: Kamil Mazur »

Co ma wspólnego H.milhauseri z przeziernikami ? Chyba tylko to, że zmieści się do pułapki na przezierniki.

Hiistorię forum pod hasłem np. "pułapka feromonowa" przeglądnął ? :pc:
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Pułapka

Post autor: Antek Kwiczala † »

Filipie, widać, że nie rozumiesz co to pułapka feromonowa. Nie umieszcza się w niej żywych samiczek, ale sztucznie wyprodukowane feromony. Żeby je tam jednak umieścić, trzeba poznać ich skład chemiczny i opanować produkcję. Dla przezierników te substancje są znane, dla H. milhauseri nie (w każdym razie nic mi o tym nie wiadomo). Jeśli chcesz wabić samce wspomnianej garbatki, umieść samiczkę w dowolnym pojemniku, byle jego ścianki były przewiewne, i czekaj. Może coś przyleci...
Filip P.
Posty: 172
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2012, 13:18
UTM: EA94
Lokalizacja: Rogóżno

Re: Pułapka

Post autor: Filip P. »

Faktycznie, nie znam się kompletnie na pułapkach feromonowych :oops: W każdym razie nie chcę całej nocy spędzić przy słoiku :-? W jakiej porze przylatuje mniej więcej ta garbatka? Bo inne zaraz po zmroku... Tyle tylko, że ta samiczka siedziała sobie na chyba dębie w środku dnia :?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Pułapka

Post autor: Antek Kwiczala † »

nie chcę całej nocy spędzić przy słoiku
Oj Filipie, chyba chcesz pójść na łatwiznę. Gdy ja rozpoczynałem swoją przygodę z motylami, to siedzenie przez pół nocy przy ekranie było przyjemnością, chociaż rano musiałem pójść do szkoły (a potem do pracy). A Ty byś chciał, by Ci podać godzinę, o której możesz złapać konkretny gatunek.
Filip P.
Posty: 172
Rejestracja: czwartek, 16 lutego 2012, 13:18
UTM: EA94
Lokalizacja: Rogóżno

Re: Pułapka

Post autor: Filip P. »

Wybacz Antku ja codziennie o 6 mam autobus... Też bym chciał siedzieć tyle przy ekranie ale wiadomo, że nie żyjemy tylko dla motyli...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Metody połowu owadów”