oznaczenie gabloty

Necronomicon
Posty: 3
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2008, 20:11
Lokalizacja: Kraków

oznaczenie gabloty

Post autor: Necronomicon »

Witam, mam pewien problem;potrzebuje szybko oddać gablote i chciałbym kogoś prosić o oznaczenie owadów ,
. Domyślam sie, że dla wiekszosci z was to bedzie kilka minut roboty. mam nadzieje, że pomoc mi sprawi Wam przyjemność.

pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 grudnia 2008, 02:01 przez Necronomicon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Oznaczanie przez ggada? A to nowość jakaś :lol: Zrób foty i wrzuć je na forum, np. do tego działu.
Necronomicon
Posty: 3
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2008, 20:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Necronomicon »

planowałem podesłac fotki w dużej rozdzielczości :)

wiem, że mógłbym zrobic to sam, ale niestety nie wychodz z ksiązek, a czasu coraz mniej
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Necronomicon pisze:Witam, mam pewien problem;potrzebuje szybko oddać gablote i chciałbym kogoś prosić o oznaczenie owadów
Ale przecież oznaczenie materiałów to Twoje zadanie! Propozycja, którą tu zgłosiłeś to więcej niż bezczelność :evil:. Nie sądzę, aby komukolwiek z forumowiczów sprawiło przyjemność wyręczanie Ciebie z ciążącego na Tobie obowiązku.
W tym miejscu apeluję do PT forumowiczów o ignorowanie tego typu postów.
Necronomicon
Posty: 3
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2008, 20:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Necronomicon »

M. Stachowiak pisze:
Necronomicon pisze:Witam, mam pewien problem;potrzebuje szybko oddać gablote i chciałbym kogoś prosić o oznaczenie owadów
Ale przecież oznaczenie materiałów to Twoje zadanie! Propozycja, którą tu zgłosiłeś to więcej niż bezczelność :evil:. Nie sądzę, aby komukolwiek z forumowiczów sprawiło przyjemność wyręczanie Ciebie z ciążącego na Tobie obowiązku.
W tym miejscu apeluję do PT forumowiczów o ignorowanie tego typu postów.
Przepraszam więc za ma bezczelność.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Aha, czyli znowu zdesperowany student/uczeń? W takim razie anuluję propozycję (choć pomysł oznaczania przez gg nadal mnie niewymownie bawi :mrgreen: ).
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Tak rzeczywiście, Mietku, zgadzam się z Tobą, i chociaż nie jest to dla mnie od razu tak wprost jednoznaczne, to jednak po głębszym zastanowieniu sprawa jest prosta.

Pomagamy sobie nawzajem w trudnościach ze zdobyciem wiedzy, owadów, materiałów pomocniczych. Tak więc podpowie każdy chętnie, gdzie kupić szpilki, jak złowić, jak spreparować, jak podejść do problemu. Natomiast zrobić coś za kogoś w całości to jakby postawienie sytuacji na głowie. Owszem ktoś może zlecić komuś np. "Proszę złowić na moim terenie zestaw gatunków (z danej grupy), spreparować, za etykietować (swoim nazwiskiem rzecz jasna), ułożyć w gablotce i ja to w całości kupię.". No i takie ogłoszenie generalnie ma rację bytu, bo jeśli ktoś ma pieniądze i chce coś mieć to nie można mu tego zabronić.

Wydawaloby się, że podobnie jest ze studentem, który chce się wykręcić od swoich obowiązków, ale...!!!! "granica" jest przekroczona. Nie można przecież zapłacić komuś za odrabianie pracy domowej, pisanie ćwiczeń, uczęszczanie na zajęcia, zdawanie egzaminów i wreszcie za obronę pracy! To jest OBOWIĄZEK wynikający z położenia każdego studenta - on ma to zrobić sam i spełnić wymagania stawiane mu przez uczelnię. Inaczej nie jest godzien zdać, podpisać się pod swoim nazwiskiem jakimkolwiek tytułem czy zdanym egzaminem bo ma po prostu... sfałszowany fragment życiorysu i papiery na swoją tożsamość! I na całe życie jest "spaprany". Dla sąsiadów może i mgr ale dla samego siebie?

Studenci kochani - powodzenia w nauce wszyscy na pewno gorąco Wam życzymy i w tej nauce pomożemy.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Zgadzam się w pełni z przedmówcami, niestety poziom lenistwa na naszych uczelniach jest przerażający. Co innego pomóc rozróżnić dwa bardzo podobne gatunki, ale już zupełnie co innego oznaczyć wszystko od zera.

Tak więc ignor :twisted:
Awatar użytkownika
Łukasz Mielczarek
Posty: 915
Rejestracja: środa, 31 maja 2006, 18:58
Specjalność: Diptera
Lokalizacja: Włoszczowa/Kraków/Olkusz

Post autor: Łukasz Mielczarek »

Zgadzam się w pełni z przedmówcami, niestety poziom lenistwa na naszych uczelniach jest przerażający
popieram
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 grudnia 2008, 17:37 przez Łukasz Mielczarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

A czy ja napisałem że chodzi mi o leśnictwo ???
Chodziło mi o wogóle poziom studiów, który niestety spada a studentom zależy bardziej na kombinatorstwie niz na tym by się czegoś nauczyć. Oczywiście jest to pewne generalizowanie, ja mam na myśli jedynie pewna ogólnie znaną tendencję. osobiście znam wielu bardzo dobrych i ambitnych studentów dla których studia nie ograniczają się do zdobycia papierka. Niestety "tych innych" znam w dużo więcej :sad:
Awatar użytkownika
Łukasz Mielczarek
Posty: 915
Rejestracja: środa, 31 maja 2006, 18:58
Specjalność: Diptera
Lokalizacja: Włoszczowa/Kraków/Olkusz

Post autor: Łukasz Mielczarek »

he he
Przepraszam, do komputera chyba też muszę okulary zakładać.Nie wiem czemu to tak odczytałem(to już dla psychologa zadanie,lub okulisty)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „*** HYDEPARK ***”