Artykuł

Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Artykuł

Post autor: Marcin Wencel »

Znalazłem dziś taki artykuł w gazecie:

"7 lat za robaka
Dwaj czescy entomolodzy, czyli badacze owadów, zostali zatrzymani w indyjskim parku narodowym Singala. Oskarżono ich o zabór larw chronionego tam motyla. Tłumaczą się- jak na fachowców- dość niewiarygodnie. Mówią, że nie wiedzieli nic o ochronie, ani o tym, że robak spacerował po terenie rezerwatowym."

Jakoś w to nie mogę uwierzyć...może wiecie więcej na ten temat :?:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16268
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Refleks, refleks... :wink:

viewtopic.php?t=5650
Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marcin Wencel »

tak tak, czytałem :wink: Ale bardziej interesuje mnie ten fragment: "Tłumaczą się- jak na fachowców- dość niewiarygodnie. Mówią, że nie wiedzieli nic o ochronie, ani o tym, że robak spacerował po terenie rezerwatowym."

czy to prawda, że zbierali oni bezprawnie chronione gatunki, a następnie tłumaczyli się jak w cytacie :?: Jakoś nie chce mi się w to wierzyć...
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

jak mawia mój serdeczny przyjaciel entomolog: "Robaki to są w du...". Juz przestałem zwracać uwagę na ignorancje pismaków (ponoć ludzi po studiach), którzy na temat owadów i pajęczaków i generalnie wszystkiego co małe i większą ilością nóg mawiają ROBAK....
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

jak mawia mój serdeczny przyjaciel entomolog: "Robaki to są w du...". Juz przestałem zwracać uwagę na ignorancje pismaków (ponoć ludzi po studiach), którzy na temat owadów i pajęczaków i generalnie wszystkiego co małe i większą ilością nóg mawiają ROBAK....
Curculio. Nie bądź taki poważny. Wszak sami entomolodzy między sobą jak rozmawiają, to używają często określeń: " Jadę na robaka" i nikt nie robi z tego halo. :smile:
Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marcin Wencel »

Trochę racji Pan Curculio ma...mnie również drażni jak w jakimś artykule piszą ROBAK a nie OWAD.
P.S Artykuł ten był zamieszczony w TeleTygodniu.... :lol:
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

ptica pisze:
Curculio. Nie bądź taki poważny. Wszak sami entomolodzy między sobą jak rozmawiają, to używają często określeń: " Jadę na robaka" i nikt nie robi z tego halo. :smile:
Toć to ja to wiem, tylko że my mówimy to niemal pieszczotliwie ;) no i nam wolno jako osobom w pełni zdającym sobie sprawę z tych spraw :mrgreen: ale od dziennikarza powinno się wymagać większej dbałości i merytoryczną wartość tekstu pod którym sie podpisuje. No chyba że mu nie zależy na tym aby swoim nazwiskiem firmować coś co nie jest prawdą ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”