samochód..

Przemek Zięba

samochód..

Post autor: Przemek Zięba »

Jakimi samochodami jeździcie na połowy???
może zapoczątkujemy jakaś galerie samochodów entomologicznych???
A może każdy podzieli sie jaki samochód uważa za optymalny dla entomologa??
Ja osobiście mam fiata Punto, 1997, komfortowy samochodzik niestety do jazdy po bezdrożach (jak chociażby białowieskich o czym niektórzy wiedzą0 sie nie nadaje...., za słabe zawieszenie. Jak wszystko dobrze pójdzie w przyszłym roku zmienię no i pytanie na co....???...
Jako że od września przybędzie w rodzinie jeszcze jedna mała gęba do wyżywienia chyba trzeba by nabyć jakiegoś kombiaka, żeby całe towarzystwo pomieścić, a p-rzy okazji miec komfort w jeżdzie po lesnych duktach...co sądzicie o fordzie Focus combi??/oczywiście w dieslu....
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Ja mam seicento i jest super, nawet jak wjade w jakas dziure to sam dosc łatwo je wypchne ;)
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Łada niva w gazie ...też dobry sprzęcik - polecam :)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7250
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Post autor: Rafał Celadyn »

Ja mam golfa II z 87-go i jeżdzę nim wszędzie :wink: ,póżniej może wrzucę fotke....
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Przemek pisze:a p-rzy okazji miec komfort w jeżdzie po lesnych duktach
wklep w google UMM - widziałem, jeżdziłem - sprawdza się super
http://www.answers.com/topic/umm?cat=biz-fin

http://217.128.102.63/umm.new/
http://forumm.forumco.com/
Przemek pisze: fordzie Focus
a nie wiesz że nie kupuje się aut na F??? francuskie, fordy, fiaty... :mrgreen:
sam przez wiele lat miałem TICO - przekręciłem ponad 160tys - po wszystkich drogach.. był super
dzis mam KIA RIO - jak na razie się sprawdza bez problemu - osobiście po doświadczniach swoich, rodziny, znajmoych - zadnego europejczyka - tylko azja - po co przepłacać za firmę skoro częsci i tak produjują fani ryżu :mrgreen:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

grzegorzb pisze: a nie wiesz że nie kupuje się aut na F??? francuskie, fordy, fiaty... :mrgreen:
Tak się mówi gwarowo ,,fiat i ford g..o wort"
i jeszcze słyszałem że ,,nie każda morda pasuje do forda"\
A serio podoba mi sie focus, ale jak tak dalej pojdzie wwywale pare zlotych wiecej i kupie WW passata
Awatar użytkownika
CezaryN
Posty: 215
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 20:10
UTM: DB23
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: CezaryN »

Przemek pisze:o fordzie Focus combi??/oczywiście w dieslu....
Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem foki w dieslu. Mimo moich wcześniejszych uprzedzeń i serwowanych powszechnie haseł typu "...ford, fiat i fszystkie francuskie" uważam, że był to jeden z moich trafniejszych wyborów motoryzacyjnych.
Ale w teren to ten samochód za bardzo się nie nadaje :cry:
Awatar użytkownika
M. Dworakowski
Posty: 539
Rejestracja: środa, 31 marca 2004, 15:10
UTM: FD94
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: M. Dworakowski »

Przemek pisze:Jakimi samochodami jeździcie na połowy???
może zapoczątkujemy jakaś galerie samochodów entomologicznych???
A może każdy podzieli sie jaki samochód uważa za optymalny dla entomologa??
Chyba ci się nudzi w Pracy :mrgreen:
Samochód, aby jeździł do przodu i miał bagażnik ;)
beksinski
Posty: 214
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2006, 23:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: beksinski »

Mnie sie nudzi :) Ale swoja droga to pewnie wiekszosc jezdzi w teren takim jaki ma. A jak ktos kupuje nowy samochod to zazwyczaj wsrod priorytetow nie jest mozliwosc przekraczania rzek :) Choc znam i takich szczesliwcow.

Wg mnie wysokosc zawieszenia jest wazna, bo jak sie jezdzi po drogach dla traktorow to mozna sobie sporo urwac pod spodem :) Wsrod zwyklych miejskich samochodow dobrze mi sie sprawdzil pod tym wzgledem O.corsa (L.) i F.panda (Den. & Schiff.) a w V.passat np nieco gorzej bo musielismy zdejmowac zderzak z przodu.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

M. Dworakowski pisze:
Przemek pisze:Jakimi samochodami jeździcie na połowy???
może zapoczątkujemy jakaś galerie samochodów entomologicznych???
A może każdy podzieli sie jaki samochód uważa za optymalny dla entomologa??
Chyba ci się nudzi w Pracy :mrgreen:
Samochód, aby jeździł do przodu i miał bagażnik ;)
Nie nudzi tylko musze rozladowac frustracje zwiazane z kiepska pogoda, Mateo prognozy sa kiepskie na weekend majowy
Awatar użytkownika
M. Dworakowski
Posty: 539
Rejestracja: środa, 31 marca 2004, 15:10
UTM: FD94
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: M. Dworakowski »

Przemek pisze:Mateo prognozy sa kiepskie na weekend majowy
Kiedyś będize wreszcie ciepło ;)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Kiedys bedzie ale Evodinus sie skonczy :)
\wracajac do samochodow, puntem da sie jezdzic po lasach nawet po traktach bialowieskich, chociaz roznie sie to konczy heheheh no ale wolno jadac mozna dac sobie rade. Ma ktos z Was samochod z wyciagarka???
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Jeżdżę po wertepach Renault Clio I z 1996 roku, super się sprawdza jak na osobówkę duży prześwit między spodem a gruntem
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

Fotka co prawda autorstwa Adama Wożniaka ale to auto wiele tyś. kilometrów już zrobiło w pogoni za motylami. Tym razem zdjęcie było zrobione z wyprawy za kózkami choć i motyle wtedy złowiłem bardzo dobre.

Fotka skopiowana z:
http://forum.bocian.org.pl/viewtopic.php?t=2838
Załączniki
4tym_razem_jeszcze_da_si_przejecha_928.jpg
4tym_razem_jeszcze_da_si_przejecha_928.jpg (148 KiB) Przejrzano 5466 razy
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Przemek pisze: a nie wiesz że nie kupuje się aut na F??? francuskie, fordy, fiaty... :mrgreen:
:mrgreen:
Czy dotyczy to także FERRARI :mrgreen:
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Z punktu widzenia szybkości przemieszczania się podczas wycieczek entomologicznych FERRARI mieści się na pewno w czołówce, jednak z kosztami (zakup i eksploatacja) plasuje się po przeciwnej stronie rankingu :grin: :mrgreen: :grin: .
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

Nie podniecajcie się Panowie przedwcześnie... przegląd aut "terenowych" będzie na zjeździe w Bieszczadach :mrgreen: :lol: ...każdy samochód jest dobry, jeśli nie musisz nocować w lesie albo szukać sołtysa z traktorem :wink: ... Osobiście polecam Bowler'a na bazie Land Rover'a, jedyne 60.000 Ł + opłaty i z salonu na Dakar można grzać :lol: :lol:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Robert Rosa pisze:Nie podniecajcie się Panowie przedwcześnie... przegląd aut "terenowych" będzie na zjeździe w Bieszczadach :mrgreen: :lol: .
Bedziesz na zjezdzie??? no i czy masz na mysli zjazd w Bystrem w czerwcu???
pozdr
P.
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

Po dzisiejszych rozmowach z kolegą motylarzem :lol: chyba skusimy się na tą "brzemienną" w skutkach decyzję :mrgreen: , ale zakotwiczymy w okolicy, tak że będziemy przy okazji... wreszcię się Przemo (i nie tylko) browca nażłopiemy... ooops :oops:
pozdro
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Post autor: Dispar »

Dobrze Robert mówisz - to moje zdjęcie wyżej jest właśnie z okolic Mikowa w Bieszczadach :mrgreen:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dispar pisze:Dobrze Robert mówisz - to moje zdjęcie wyżej jest właśnie z okolic Mikowa w Bieszczadach :mrgreen:
Ach Mików ..... :mrgreen: :mrgreen: obiekt westchnień i mekka kózkarzy heheheh byłem tam i ja i nawet wiem co to za ,,kałuża" a raczek ciek wodny, który Darku forsujesz :mrgreen: Punto tez dał sobie radę heheheh
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Mików

Post autor: Jacek Kurzawa »

Mików.... :smile: ja tam byłem wielokrotnie (1988-2005) spałem tam u Janka, pierwszy dom, siostra sprzedawala w sklepie na składzie (kto pamieta sklep?), rok 1988! Bywalem tam nawet w pazdzierniku, ostatnio 3 lata temu w lesniczowce ("dewizowej"). Wiem ze bywal tam Jurek Lugowoj, bylem raz z Markiem Mazewskim (Łódź), koledzy z Płocka bywali... do Mikowa nie doszlismy z Tomkiem Wroblem, ktorego poznalismy wtedy na szlaku, kolo Duszatynia).

No i wlasnie tu moje pytanie-quiz - kto byl w Mikowie na owadach? (no i np. jakie kozy wam wpadały?). Dopowiem, ze z najciekawszych kóz jakie tam mi wpadaly wymienie Oberea pupillata, Cyrtoclytus capra, Necydalis major, Chlorophorus herbsti, Stenostola dubia. Poza tym padl tez kiedys Cerambyx scopoli (w czasach, gdy nie byl chroniony). To wlasnie z okolic powyzej gornego skladu (wypał) padl kiedyś Ropalopus ungaricus, ale nie udalo sie mi sie go znalezc powtornie.

Z motyli dziennych to wlasnie stamtad pochodzi moja P.pandora i pierwsze Cupido alcetasy. Widywalem tez zeglarze w drugim pokoleniu. Przyleciala na swiatlo Lemonia taraxaci.

Odpowiadajac na pytanie czym jezdzimy - w teren uzbroilem sie w Lancie Lybra (2001) (klima, prad 220V, moc 170 KM, diesel 2,4 dm3., duzy bagaznik :-) i zamierzam nia pojezdzic po Polsce i po Europie. Dlaczego taki - uwazam, ze skoro za owadami jezdzi sie w dlugie trasy, to auto powinno byc bezpieczne (poduszki, abs i inne), wygodne (skóra alcantara, klimatronic), koniecznie przedni naped, solidne zawieszenie i bezawaryjne (albo latwe w naprawie). Poza tym pojemne (kombi). Wyposazenie w prad mozna dokupic za ok 150 zl (przetwornica z 12V z zapalniczki na 220V). Moje auto jest dodatkowo wyposazone w gniazdko w bagazniku na lodoweczke (na piwo ;-) ale nie dokupilem jeszcze). Te gniazdka sa pod kątem laptopa, map i nawigacji.
Załączniki
lancia_lybra.jpg
lancia_lybra.jpg (63.14 KiB) Przejrzano 5408 razy
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ja byłem w Mikowie na owadach w ogóle często kiedyś bywałem na robactwie i nie tylko w Bieszczadach.
A co do Lancii pozazdroscic, jak musze sie wyrobic do 18-19 tys to wszystko i tak pewnie skonczy sie kredytem....
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Post autor: Marcin Szewczyk »

No i wlasnie tu moje pytanie-quiz - kto byl w Mikowie na owadach? (no i np. jakie kozy wam wpadały?)
No więc z kózek, tak pobieżnie, to co pamiętam:
B. tesserula,
B. scutellata,
P. lurida
C. virginea,
C. capra,
C. lama,
A. clavipes,
R. alpina,
O. linearis,
M. affinis,
M. sartor,
A. griseus,
Ch. herbstii.

a z motyli:
C.erate,
C. minimus,
M. arion,
C. argiades,
B. daphne,
B. ino,
L. populi,
L. camila,
C. glycerion,
A. paphia, adippe, aglaja, niobe,
A. iris, ilia,
M. diamina....
i wiecej nie pamiętam. Musiałbym po etykietach popatrzeć :)

I jeszcze z Bieszczad (ale to już z Cisnej) C. alcetas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”