Akcja sadzenia drzew

Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Akcja sadzenia drzew

Post autor: Miłosz Mazur »

Firma Tetra Pak prowadzi akcję zalesiania na terenie Parków Narodowych i nie tylko. Wystarczy wejść na ich stronę internetową i posadzić własne wirtualne drzewo a firma posadzi za to jedno prawdziwe drzewo.

Oprócz tego na stronie akcja "posadz drzewo w szkole" gdzie mozna znalezc m.in. do sciagniecia scenariusze lekcji dotyczące ekologii.

Oprócz tego kilka innych ciekawych rzeczy.

Polecam

http://Curculio.posadzdrzewo.pl

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

Awatar użytkownika
Mattitjah
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 19:46
Lokalizacja: Płock

Post autor: Mattitjah »

http://mattitjah.posadzdrzewo.pl no i ja dosadzę swoje :mrgreen:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ostatnio zmieniony piątek, 22 lutego 2008, 13:59 przez Przemek Zięba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marcin Szewczyk
Posty: 1209
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 15:45
UTM: DD12
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Płock

Post autor: Marcin Szewczyk »

Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Jeste za, ciekawe co się da za jakiś czas na moim drzewie złapać :mrgreen:

http://jacek2008.posadzdrzewo.pl
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Co na twoim to nie wiem ale jest tam zabawna gierka gdzie eksterminujesz szrotówki :twisted:
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3269
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 5 times

Post autor: Jacek Kalisiak »

Ale szrotówki też chcą żyć :twisted:
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Też posadziłem drzewko :)
baiwo

Post autor: baiwo »

Witam, na wstępie dzięki Jacku za zaproszenie do sadzenia drzewka. Mam jednak kilka uwag do tej akcji. Moim zdaniem firma w próbuje w ten sposób odwrócić uwagę od problemu jaki stwarza w zakresie recyklingu odpadów. Wiadmo że kartony te składają się z 3 warst, w sumie nawet gdy ma się pod ręką pojemniki na różne odpady nie wiadomo gdzie wrzucić czy do papieru, czy do plastiku czy może metalu. W krajach zachodniej UE zaczyna się odchodzić od takich opakowań na korzyść przede wszystkim szkła lub opakowań z jednolitego materiału.

Po drugie cała akcja tzn jej część dotycząca zalesiania (kwestiu informacyjnych i edukacyjnych sie nie czepiam - nie znam sie na tym zabardzo) jest dla mnie lekko powiedziawszy żenująca. Informuje się o posadzeniu 170000 drzewek i do tego w PN. Nie wiem jak to jest ale mnie się wydaje że to istny "śmiech na sali". Tzn:

1. 170000 podzielić przez średnia liczbe drzewek sadzoną na 1 ha przy zalesieniach (8000 tyś/ha), daje powierzchnię 21,25 ha. Dla porównania w Krajopwym Programie Zwiększania Lesistości w 2006 roku zalesiono ponad 16 tyś ha z czego prawie połowę zalesił Skarb Państwa (LP).
2. W PN w zasadzie gospodarka leśna odbiega od lasów gospodarczych i nie wiem jak można zalesiać powierzchnie. W Parkach chroni się nie las ale przede wszystkim inne zbiorowiska, raczej nie dopuszcza się zmiany klasyfikacji z "nieużytku" na las. Prawdopodobnie ta powierzchnia 21 ha została odnowiona, nie zalesiona. Myśle też że nie przypadkowo wzięto Parki Narodowe dla celów akcji. To w sumie taki obraz błogości przyrodniczej i dbania o środowisko naturalne.

Tak więc pozostaje trochę sceptyczny dla takich akcji. Bardziej wygladają na akcje marketingową polepszającą wizerunek firmy niż dobrowolne dbanie o środowisko.
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

baiwo pisze: W Parkach chroni się nie las ale przede wszystkim inne zbiorowiska, raczej nie dopuszcza się zmiany klasyfikacji z "nieużytku" na las
Od kiedy nie chronimy lasów znajdujących się na terenie parku narodowego :?:
baiwo
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 18:39

Post autor: baiwo »

Przepraszam źle sie wyraziłem, w PN chroni sie wszystkie siedliska jednakowo. Celem PN jest możliwie jaknajwierniejsze zachowanie siedlisk stanu w którym ten park został powołany.
Awatar użytkownika
M. Dworakowski
Posty: 539
Rejestracja: środa, 31 marca 2004, 15:10
UTM: FD94
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: M. Dworakowski »

Zwał, jak zwał,a le akcja powiększająca liczbę drzew, nawet bęąca tylko medialnym wielkim Haloo, nie zaszkodzi.
Witas

Post autor: Witas »

Pod warunkiem, że robi się to z głową.
Jakiś biurokrata-pseudoekolog zalesił okolice autostrady pod Krakowem. Niby dobrze. Jednak jest jakieś ale. Na zalesionych miejscach występował M.teleius, nausithous, alcon, L helle. L.helle pewnie się ostanie, reszta raczej nie. Zamiast goryczek i krwiściąga są brzozy i modrzewie
Awatar użytkownika
M. Dworakowski
Posty: 539
Rejestracja: środa, 31 marca 2004, 15:10
UTM: FD94
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: M. Dworakowski »

Witas pisze:Pod warunkiem, że robi się to z głową.
TO jest podstawa, zakładam, zę jest robione z głową.

Wydaje mi się,z e w PB właśnie tak nie z głową pewne nadleśnictwo podeszło do zalesiania śródleśnych łaczek- małych "kseroterm" po skłądnicach leśnych.
wojtek

Post autor: wojtek »

Masz rację Witas.
Aż żal patrzeć na zniszczone stanowiska alcona! Kilkanaście hektarów urokliwych łąk przyleśnych zaorano i posadzono drzewa. Zniszczono naturalne środowisko.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Moim zdaniem każda tego rodzau inicjatywa ze strony firm nie związanych z ochroną przyrody jest cenna, im sie to tez opłaca. A co do merytoryczności tego rodzaju działań to już my jesteśmy od tego aby coś podpowiedzieć i pokierować kogo trzeba :)
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Curculio pisze:rodzau inicjatywa ze strony firm nie związanych z ochroną przyrody jest cenna
tak... Tetra Pack...tylko czy zadajecie sobie pytanie czemu? nagle pewna firma robi się tak proekologiczna???? to w googlach wklepcie sobie nazwę tej firmy i dodajcie słowo rakotwórcze, nowotwory itp... - zobaczycie co wyjdzie i wtedy stanie się jasne czemu ta firma robi się eko. Co do
Witas pisze:Jakiś biurokrata-pseudoekolog zalesił okolice autostrady pod Krakowem. Niby dobrze. Jednak jest jakieś ale. Na zalesionych miejscach występował M.teleius, nausithous, alcon, L helle. L.helle pewnie się ostanie, reszta raczej nie. Zamiast goryczek i krwiściąga są brzozy i modrzewie
zgadzam się absolutnie - na gruntach LP to raczej nie przejdzie bo są plany urządzania itp ale właśnie często na gruntach cennych entomologicznie dochodzi to takich "radosnych" pomysłów - zalesić co będzię takie habłozie i chwasty rosły. Tak przy okazji czy to Ty Witasie? Bo jakoś sie wiek mi zgadza i miejsce logowania.... jeśli to ty to może byś się odezwał :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”