Drukarka - ustawienia -Prośba

Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Drukarka - ustawienia -Prośba

Post autor: ptica »

Niedawno kupiłem drukarkę laserową. W pracy mam tez taką i nigdy nie miałem problemów z drukowaniem np. pism. Ale w domu jak zaczęłem drukować z internetu ( jak widać na fotce ) - "obcina" mi prawą stronę i część liter i wydruku jest niewidoczna. Kombinowałem z ustawieniami np. papieru w drukarce (rozmiaru ) i innymi. Nie chciałbym zmarnować więcej papieru :evil: , dlatego zwracam się z prośbą do kolegów, którzy na pewno biegle sie na tym znają i pomogą znaleść przyczynę :)
Załączniki
entomo.jpg
entomo.jpg (74.52 KiB) Przejrzano 1808 razy
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

ja miałem kiedyś podobny problem a było to z powodu panoramicznego monitora, wystarczyło zmniejszyć rozdzielczość monitorka i już dobrze było :)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Drukarka obcina prawą stronę, bo szerokość drukowanej strony jest większa niż szerokość dostępna ustawieniami na drukarce. Można to usunąć zmniejszając wielkość marginesów w opcji "ustawienie strony" w programie wykonującym wydruk. Jest jednak pewien minimalny wymiar marginesu (u mnie np. 3 mm) i drukarka powinna wtedy sygnalizować błąd w momencie rozpoczęcia wydruku, gdy chce się ustawić margines poniżej tej wartości. Jeśli pomimo zminimalizowania marginesów szerokość drukowanej strony jest dalej zbyt duża, można korzystać z programów pośredniczących, pozwalających dowolnie zmieniać rozmiar druku (choćby Word lub tp.)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

W ustawieniach większości drukarek laserowych jest opcja "Skaluj wydruk, by zmieścić go na stronie..." czy jakoś tak. Zaznaczenie tej opcji powoduje, że cała strona jest odpowiednio skalowana.
Poniżej obrazek z tymi ustawieniami w mojej drukarce:
Załączniki
pref_druk.jpg
pref_druk.jpg (34.94 KiB) Przejrzano 1805 razy
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Najbliżej prawdy był Grzesiek. Monitora nie zmieniałem. Marginesy nawet całkowicie wyzerowałem i nic.
Troche pomogło, za radami Grześka tzn. ze skalowaniem. Najpierw spróbowałem na ustawieniach drukarki. Owszem jest funkcja skaluj i dopasuj do strony, ale funkcja chyba nie "słucha". Polepszyło się jak wlazłem w Operze na plik - opcje wydruku- przeskaluj. I dopiero ręczne ustawienie na 95-96% dało lepszy efekt.
Muszę złapać kolegę, który jest b. dobrym informatykiem- może on live coś poustawia lepiej. Za wszelakie rady- wielkie dzięki :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „*** HYDEPARK ***”