Forum Entomologiczne - Chrząszcze i Motyle Polski - strona główna

Polskie Forum Entomologiczne

PFEnt. - http://www.entomo.pl/forum/
Teraz jest sobota, 16 gru 2017, 14:03

Strefa czasowa: UTC + 1

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
|     Prosimy o podawanie miejsca i daty obserwacji. To przyśpieszy oznaczenie i ułatwi dyskusję.     |
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Puszcza Białowieska. las czy plantacja?
PostNapisane: czwartek, 14 lip 2016, 12:34 

Specjalność:
Las czy plantacja? Dla mnie to rozróżnienie cały czas jest kluczowe. Polecam artykuł J.Weinera - Po co nam Puszcze:
http://www.zbs.bialowieza.pl/g2/big/201 ... 75ee4b.pdf

Share on FacebookShare on TwitterShare on Google+

Tytuł: Re: Puszcza Białowieska. las czy plantacja?
PostNapisane: czwartek, 14 lip 2016, 15:19 

UTM: EC 31
Specjalność:
mam wrażenie że ten artykuł omawia lasy w Ameryce Północnej , a nie europejskie :mysl:

PostNapisane: czwartek, 14 lip 2016, 19:51 

Specjalność:
Hmmm… Nie przypuszczałem, że treść tego artykułu może być aż tak trudna w odbiorze :szok:

PostNapisane: czwartek, 14 lip 2016, 21:34 

Specjalność:
M. Stachowiak napisał(a):
Hmmm… Nie przypuszczałem, że treść tego artykułu może być aż tak trudna w odbiorze

nie jest trudny w odbiorze, tylko zależy jak kto ten artykuł wykorzystuje do swoich potrzeb, notabene doraźnych, nie docelowych

PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 08:37 

Specjalność:
taka myśl- szkoda,że huragany nie odwiedziły Puszczę B. dyskusja by się zakończyła, zwołalibyśmy wszystkich teoretyków w celu odnowienia drzewostanu, z łopatami i sadzonkami i ociekając potem, z uśmiechem na twarzy wspólnie przy ciężkiej pracy... co ja gadam zawsze się to będzie kończyć tym, że 100 naukowców dyskutuje 10 pracuje :brawo:

PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 12:30 

poziom: początkujący
Specjalność:
Piątek Wojciech napisał(a):
M. Stachowiak napisał(a):
Hmmm… Nie przypuszczałem, że treść tego artykułu może być aż tak trudna w odbiorze

nie jest trudny w odbiorze, tylko zależy jak kto ten artykuł wykorzystuje do swoich potrzeb, notabene doraźnych, nie docelowych

Możesz doprecyzować myśl? Co masz na myśli przez wykorzystywanie artykułu do swoich potrzeb? Co rozumiesz przez potrzeby doraźne/docelowe w kontekście artykułu i być może jego autora?
Na jakiej podstawie zaangażowanie w pracę naukowców szacujesz na 10%?

PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 13:57 

Specjalność:
tla napisał(a):
Możesz doprecyzować myśl? Co masz na myśli przez wykorzystywanie artykułu do swoich potrzeb? Co rozumiesz przez potrzeby doraźne/docelowe w kontekście artykułu i być może jego autora?

doprecyzować mogę- masz jakiekolwiek doświadczenie praktyczne/teoretyczne związane z gospodarką leśną? jeżeli nie to nie zabieraj głosu w dyskusji, natomiast co się tyczy zaangażowania naukowców - to już nie jeden eksperyment z ich strony lasy polskie przeżyły :smiech:

PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 14:20 

UTM: CB71
Specjalność: Coleoptera, Carabidae
Mam pewność, że dyskutant Wojtek nie doczytał do końca artykułu, albo czytał bez zrozumienia. Autor wyłożył, na czym polega różnica w myśleniu o Puszczy: leśnika- technokraty i przyrodnika- erudyty.

PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 14:44 

poziom: początkujący
Specjalność:
tla napisał(a):

doprecyzować mogę- masz jakiekolwiek doświadczenie praktyczne/teoretyczne związane z gospodarką leśną? jeżeli nie to nie zabieraj głosu w dyskusji, natomiast co się tyczy zaangażowania naukowców - to już nie jeden eksperyment z ich strony lasy polskie przeżyły :smiech:

Wojciechu!
chcę zauważyć, że regulamin forum jak i konstytucja gwarantuje mi wolność wypowiedzi. Stąd nie wiem dlaczego dajesz sobie prawo wyłączania mnie z dyskusji. Rzeczywiście nie posiadam doświadczenia praktycznego/teoretycznego w gospodarce leśnej. Jednak, jeżeli uważasz że jest to niezbędne do zrozumienia sedna artykułu proszę o argumentacje inną niż emote ikony lub wypowiedzi których poziom ogólności, braku precyzji osiąga stopień mistrzowski.

parafrazując twoje zdanie z kozą:
"koza nie jest trudna w odbiorze, tylko zależy jak kto tę kozę wykorzystuje do swoich potrzeb, notabene doraźnych, nie docelowych".

Czekam na coś konstruktywnego!

PostNapisane: piątek, 15 lip 2016, 16:05 

Specjalność:
carabus1 napisał(a):
Mam pewność, że dyskutant Wojtek nie doczytał do końca artykułu, albo czytał bez zrozumienia. Autor wyłożył, na czym polega różnica w myśleniu o Puszczy: leśnika- technokraty i przyrodnika- erudyty.

he nie dam się wciągać w dyskusję z kimś kogo nawet nie znam osobiście- masz swoje zdanie i niech tak zostanie :papa:
tla napisał(a):
Wojciechu!
chcę zauważyć, że regulamin forum jak i konstytucja gwarantuje mi wolność wypowiedzi. Stąd nie wiem dlaczego dajesz sobie prawo wyłączania mnie z dyskusji. Rzeczywiście nie posiadam doświadczenia praktycznego/teoretycznego w gospodarce leśnej. Jednak, jeżeli uważasz że jest to niezbędne do zrozumienia sedna artykułu proszę o argumentacje inną niż emote ikony lub wypowiedzi których poziom ogólności, braku precyzji osiąga stopień mistrzowski.

parafrazując twoje zdanie z kozą:
"koza nie jest trudna w odbiorze, tylko zależy jak kto tę kozę wykorzystuje do swoich potrzeb, notabene doraźnych, nie docelowych".

patrz powyżej

PostNapisane: środa, 20 lip 2016, 02:46 

Specjalność:
Ręce opadają.

PostNapisane: środa, 20 lip 2016, 05:34 

Specjalność:
Marek Wanat napisał(a):
Ręce opadają.

Zgadzam się z Tobą :-). Inaczej tego nie da się skomentować.

PostNapisane: środa, 20 lip 2016, 09:41 
Administrator

Specjalność:
Temat dostał drugą szansę viewtopic.php?f=17&t=33930

Zobacz profil WWW 

Tytuł: Puszcza Białowieska. las czy plantacja? [bałaganu c.d.]
PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 09:03 

Specjalność:
Andrzej J. Woźnica napisał(a):

czyżby zmartwienie,że mniej mamony będzie ? chciałem to napisać w dziale hyde park , ale nie umiem admin zrobi to za mnie :D

PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 10:27 

poziom: zaawansowany
Specjalność: Diptera
inne zainteresowania: rymy pogodne i niewygodne
Wojtku,
nie rozumiem o co ci chodzi z tym: czyżby zmartwienie,że mniej mamony będzie ? chciałem to napisać w dziale hyde park , ale nie umiem admin zrobi to za mnie :D.
Co do tej mamony - nie razi mnie ani dofinansowanie ani brak odmowy finansowania - ale sposób - bez uzasadnienia ...
Ja takich badań osobiście nie prowadzę w związku z tym i o kasę tego typu się nie ubiegam ...
Natomiast z informacji wynika, że są to publicznie rozdzielane pieniądze (= z podatków ludzi pracy) i zapewne niezależnie od opcji ich przyznania zapewne w części zmarnotrawione ...
Mam nadzieje, ze to wystarczy aby uciąć wszelaką i dla mnie wątpliwą w intencjach dyskusję po zalączeniu przeze mnie linku  :laugh: .
Jesli nie, to użyję argumentów naukowych, tzn. tzw. kosztochłonności czyli przeliczenia ilości PLN na punkt ministerialny z moich ostatnich 6-ciu lat ....

Chyba, że w dyskusji chodzi o coś innego

PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 10:59 
Administrator

Specjalność:

czyżby zmartwienie,że mniej mamony będzie ? chciałem to napisać w dziale hyde park , ale nie umiem admin zrobi to za mnie :D

Akurat admin ma dużo innych spraw na głowie. Proszę nie wyreczać się adminem, bo pozytek z tego będzie odwrotny do oczekiwanego. Póki co jest to bałaganienie i brak staranności w utrzymaniu porządku. Dyskusja w HYDEPARKU jest tutaj
search.php?keywords=plantacja&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=topics&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
jej znalezienie zajęło mi 10 sekund.

A swoją drogą to własnie dlatego dałem temu tematowi drugie życie, żeby nie poszedł w stronę takiej dyskusji, jak za pierwszym razem. Tak więc Wojciechu bardzo Cię proszę do prowadzenia swojej dyskusji w swoim watku viewtopic.php?f=63&t=33983 - czyli w tym tutaj.

Zobacz profil WWW 

PostNapisane: czwartek, 21 lip 2016, 12:03 

Specjalność:
admin napisał(a):
Akurat admin ma dużo innych spraw na głowie. Proszę nie wyreczać się adminem, bo pozytek z tego będzie odwrotny do oczekiwanego.

no to przepraszam na chwilę bo ze strachu narobiłem w spodnie, a ja tylko nie wiedziałem jak jak przenieść "cytowanie" z jednego wątku do drugiego...
o do tej mamony - nie razi mnie ani dofinansowanie ani brak odmowy finansowania - ale sposób - bez uzasadnienia ...
Ja takich badań osobiście nie prowadzę w związku z tym i o kasę tego typu się nie ubiegam ...
Natomiast z informacji wynika, że są to publicznie rozdzielane pieniądze (= z podatków ludzi pracy) i zapewne niezależnie od opcji ich przyznania zapewne w części zmarnotrawione ...

tak i to jest prawda- marnuje się kasa z funduszy UE - kreatywna księgowość jest wszędzie- co się natomiast tyczy uzasadniania, na wysokich szczeblach drabiny- podobno ten kto stoi najwyżej ogarnia swoim wzrokiem wszystko, ale jak spada to długo i ma czas na rozmyślanie kiedy spotka się z twardym gruntem- Andrzeju nie jestem zwolennikiem polityków żadnych, ani ich doktryny politycznej - zdrowy rązsądek zawsze jest w modzie :tak:  
Jesli nie, to użyję argumentów naukowych, tzn. tzw. kosztochłonności czyli przeliczenia ilości PLN na punkt ministerialny z moich ostatnich 6-ciu lat ....

proszę, wręcz błagam-bez naukowych statystyk :mrgreen:

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1