Umawiamy się w teren

Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Umawiamy się w teren

Post autor: Piątek Wojciech »

Przemek Zięba pisze:W przyszłym roku poproszę Cię Adamie o pomoc i przyjadę zabrać się z Tobą na wycieczkę, by sobie pofocić, to było nie było najbliższe Lublina stanowisko.
najbliżej będzie przez Kozienice :laugh: chętnie się dosiądę i dołożę do wyprawy- w kupie siła :tak:
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo) obserwacje

Post autor: Przemek Zięba »

Piątek Wojciech pisze:
Przemek Zięba pisze:W przyszłym roku poproszę Cię Adamie o pomoc i przyjadę zabrać się z Tobą na wycieczkę, by sobie pofocić, to było nie było najbliższe Lublina stanowisko.
najbliżej będzie przez Kozienice :laugh: chętnie się dosiądę i dołożę do wyprawy- w kupie siła :tak:
:birra: :birra: nie ma sprawy :-)
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo) obserwacje

Post autor: Przemek Zięba »

M. Stachowiak pisze:
Przemek Zięba pisze:Widziałem na mapce że jest gdzieś na Lubelszczyźnie, niemniej Lasek Bielański brzmi dla człowieka mającego mało czasu na poszukiwania - trochę bardziej przyjaźnie :-)
Z Wyżyny Lubelskiej był podawany z rez. „Bachus”. Stanowisko to wymaga sprawdzenia.
Gdyby się ktoś wybrał ze mną to chętnie bym spróbował poszukać tego gatunku w tym rezerwacie, niemniej słyszałem że gatunek podawany był z niego w oparciu o znalezienie jednego czy dwóch okazów? (tak słyszałem, ale może to plotki, pewności nie mam kto mi opowiadał) .
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo) obserwacje

Post autor: M. Stachowiak »

Przede wszystkim należy szukać świeżych śladów żerowania. Znalezienie imago będzie tylko potwierdzeniem obserwacji — nie należy się nastawiać, że na pewno je spotkasz, a jak nie, to d....
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo) obserwacje

Post autor: Wujek Adam [†] »

Przemek Zięba pisze:
Piątek Wojciech pisze:
Przemek Zięba pisze:W przyszłym roku poproszę Cię Adamie o pomoc i przyjadę zabrać się z Tobą na wycieczkę, by sobie pofocić, to było nie było najbliższe Lublina stanowisko.
najbliżej będzie przez Kozienice :laugh: chętnie się dosiądę i dołożę do wyprawy- w kupie siła :tak:
:birra: :birra: nie ma sprawy :-)
Serdecznie zapraszam! :birra:

W tej chwili trudno orzec, co będziemy robili wiosną przyszłego roku, zapewne jednak uda nam się ustalić jakąś datę, która będzie odpowiadała i nam, i bielańskim koziorogom. ;)

Ps.
Spojrzałem na mapkę obrazującą występowanie C. cerdo zamieszoną w tym wątku przez Jacka i mam do niej jeden komentarz:
Wg moich informacji i obserwacji własnych na Mazowszu współcześnie kozioróg dębosz występuje jedynie w Warszawie, reszta to albo stanowiska historyczne, albo pomyłki w oznaczeniu.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo) obserwacje

Post autor: Przemek Zięba »

Wujek Adam pisze:
Przemek Zięba pisze:
Piątek Wojciech pisze:
Przemek Zięba pisze:W przyszłym roku poproszę Cię Adamie o pomoc i przyjadę zabrać się z Tobą na wycieczkę, by sobie pofocić, to było nie było najbliższe Lublina stanowisko.
najbliżej będzie przez Kozienice :laugh: chętnie się dosiądę i dołożę do wyprawy- w kupie siła :tak:
:birra:  :birra:  nie ma sprawy :-)
Serdecznie zapraszam!  :birra:

W tej chwili trudno orzec, co będziemy robili wiosną przyszłego roku, zapewne jednak uda nam się ustalić jakąś datę, która będzie odpowiadała i nam, i bielańskim koziorogom.  ;)

Ps.
Spojrzałem na mapkę obrazującą występowanie C. cerdo zamieszoną w tym wątku przez Jacka i mam do niej jeden komentarz:
Wg moich informacji i obserwacji własnych na Mazowszu współcześnie kozioróg dębosz występuje jedynie w Warszawie, reszta to albo stanowiska historyczne, albo pomyłki w oznaczeniu.
No i się zapowiadam, dziękuję :-) Przyszły rok będzie pod wieloma względami dla mnie bardziej korzystny, więc planuje kilka wyjazdów terenowych ,,w Polskę". A przy okazji Adamie, gdybyś się dał namówić w przyszłym roku to może byśmy spenetrowali ten rezerwat Bachus w województwie chełmskim? Ja zapewniam transport z Lublina na miejsce :-) Inni tez by się przydali, może Wojtek by chciał przyjechać, - w kilka osób moglibyśmy potwierdzić czy jest czy go nie ma, przynajmniej wstępnie i oględnie...
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo) obserwacje

Post autor: Piątek Wojciech »

Przemek Zięba pisze:Inni tez by się przydali, może Wojtek by chciał przyjechać
tak- na na 100% :birra: :okok:
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Kozioróg dębosz (Cerambyx cerdo) obserwacje

Post autor: Przemek Zięba »

Piątek Wojciech pisze:
Przemek Zięba pisze:Inni tez by się przydali, może Wojtek by chciał przyjechać
tak- na na 100% :birra:  :okok:
No to wstępnie jesteśmy umówieni Wojtku :-)
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Umawiamy się na kozioroga

Post autor: Piątek Wojciech »

do admina-raz ,że nie ma informacji o podzieleniu wątku, dwa- nie "umawiamy się na kozioroga" , tylko na potwierdzenie jego występowania w lubelskim i focenie w bielańskim ,a tytuł tego wydzielonego wątku w moim mniemaniu sugeruje , że wybieramy się tam dokonać rzezi na populacjach tegoż gatunku... :mysl:
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Umawiamy się w teren

Post autor: admin »

Piszecie jasno na co sie wybieracie, wiec zupełnie niepotrzebnie sam się oskarżasz. Skoro umawiacie się na kozioroga to tytuł jest jak najbardziej odpowiedni do treści. Wystarczy jak podasz tytuł, jaki będzie najlepszy np na priva, zamiast wzniecać jakieś niezdrowe dyskusje.

Do umawiania się na wycieczki lepszy będzie osobny wątek od wątku o obserwacjach kozioroga. Umawianie się jest procesem chwilowym i za chwilę będzie nieaktualny, natomiast informacje o koziorogu maja całkiem inny ponad czasowy charakter. Są różne opinie na temat dzielenia wątków, moja jest taka, że jak jest temat o obserwacjach to niech będzie o tym.

Aby kozioroga wykazać, trzeba gdzieś pojechać i współpraca w tym momencie jest jak najbardziej na miejscu. Ja np za chwilę wychodzę z domu i jadę właśnie poszukać tego gatunku w Lasach Spalskich. Trzeba szukać, aby znaleźć. Jeśli Ci to pomoże - ja jadę na kozioroga za chwilę! Dokładnie tak. Tyle że nie odłów, to jest chyba oczywiste - gatunek podlega ścisłej ochronie czynnej w Polsce i jego zbiór jest surowo zabroniony prawem.... i jeszcze pozostaje miejsce na sumienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”