Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Ile posiadacie PDF-ów polskich artykułów o tematyce Cerambycidae z lat 2010-2016 ?

Czas głosowania minął poniedziałek, 2 maja 2016, 11:12

1-9
1
25%
10-19
0
Brak głosów
20-29
0
Brak głosów
30-39
1
25%
40 i więcej
2
50%
 
Liczba głosów: 4

Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Mam pewien pomysł na zbieranie literatury, ale najpierw chciałbym zrobić rozeznanie w zasobach.
Ciekawe, ile polskiej literatury jest w naszych zasobach w formie cyfrowej. Teoretycznie razem mamy wszystko, ale każdy z nas ma tylko jakąś część. Proszę o wzięcie udziału w ankiecie osoby, które mają, zbierają, gromadzą literaturę o kózkowatych.

Pytanie jest takie: ile posiadacie pdf-ów polskich artykułów o tematyce Cerambycidae z lat 2010-2016 ?
Marek Wełnicki
Posty: 362
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2004, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Podziękowano: 1 time

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Marek Wełnicki »

Mam trochę prac nadal w formie kserokopii - z czasów, gdy to była jedyna możliwość skopiowania publikacji. Oczywiście, zeskanowanie tego teraz i zapisanie w pliku pdf nie stanowi problemu (trzeba tylko, i aż, przysiąść). Czy mam liczyć takie kserówki też?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

W sumie tak, chodzi o ilość prac, które mamy w swoim zasięgu, zrobienie PDFa to przecież kwestia pracy. Może się jednak okazać, po zbiorowym podliczeniu wszystkiego (jeśli się uda to zrobić), że nie ma potrzeby robienia PDFa czegoś, co już ma ktoś inny. Korzyści z dobrej komunikacji może być wiele, ale najpierw trzeba zacząć - ile mamy, kto ma itd.

Na początek, aby nam było łatwiej, zakres prac jest z ostatnich lat. Z tych lat należy się spodziewać około 60 publikacji. Kryterium "polski-zagraniczny" najłatwiej rozwiązać przyjmując:
- autor- Polak.
- zakres lat: 2010-2016.
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Piątek Wojciech »

mam pytanie- komu i w jakim celu ma to służyć,no bo napisałeś ,że masz na coś pomysł, jaki ? ankiety z zasady są anonimowe, a w tym przypadku trzeba się zalogować, nie bardzo to pojmuję.......
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: admin »

Ankieta jest anonimowa, ale by móc oddać jeden głos musi być spełniony jakiś warunek. To jest właśnie konieczność bycia zalogowanym. Inaczej ktokolwiek niezalogowany mógłby oddać wiele głosów i ankieta nie miałby sensu.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Mam pomysł na wymianę literatury. Kiedyś mieliśmy z tym problem technologiczny
Wymiana plików ftp - LITERATURA pdf On-line
ale zdaje mi się, że ten problem udało się rozwiązać.
Z jednej strony jestem ciekaw, jak chyba każdy, jak mniej więcej na dzisiaj wyglądają prywatne zasoby. Z drugiej strony chciałbym stworzyć grupę osób, która wymieniałaby się ze sobą literaturą, oczywiście w gronie zamkniętym, za to w sposób łatwy i przyjemny. Najlepiej, gdyby były to osoby, które regularnie pracują nad swoją biblioteką. Pomysł wymiany plików jest stary, do stworzenia biblioteki potrzeba parę osób. Może uda się stworzyć mechanizm wymiany przez co każdy praktycznie mógłby dodać kilka plików i pobrać w zamian kilka razy więcej brakujących. Na razie w ankiecie wzięła udział dwie osoby a przydałoby się troszkę więcej.
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Marek Hołowiński »

Zastanawiam się nad tą ankietą i jestem sceptycznie nastawiony. Otóż jaki by nie był wynik , nie pokaże kto jakie ma publikacje, tylko ile...
Jak dojść tytułów, kto jakie ma w posiadaniu...
Sądzę że idea dobra tylko niedopracowana
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Marek Hołowiński pisze: Jak dojść tytułów, kto jakie ma w posiadaniu...
Sądzę że idea dobra tylko nie dopracowana
Dopracowana, tylko jak się nie wie, jak i nie zna szczegółów, to się wydaje to trudne.

Zdaję sobie sprawę z tego, że coraz więcej osób w sieci jest po prostu sceptycznie nastawionych do wszystkiego. Nie spodziewam się też, że pojawią się tłumy chętnych do wymiany plików. To zajęcie dla grona entuzjastów. Tym wątkiem chcę zasygnalizować, że można to robić. Plikami można się wymieniać prywatnie najlepiej z osobami o podobnych ilościowo zasobach. To nie jest projekt społeczny, dla wszystkich, open itd. Nic z tych rzeczy. Szukam kilku Kolegów, napisałem o tym na Forum, to wszystko.
Chętnych do wymiany PDF-ów o tematyce Cerambycidae zapraszam do priva.

Ankieta to jedynie statystyka. Jak na razie dwie osoby nie bały się anonimowo podzielić statystyczną informacją.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kalisiak »

A mnie się takie pomysły bardzo nie podobają. Dlaczego miałbym nie udostępnić literatury, która mam, innym zainteresowanym? No gdybym ją kupił, gdyby to była książka na półce, pewnie jest kilka innych przypadków. Ale czegoś co dostałem od autora lub po prostu wziąłem sobie z sieci?
Jacek Kurzawa pisze:To nie jest projekt społeczny, dla wszystkich, open itd. Nic z tych rzeczy. Szukam kilku Kolegów, napisałem o tym na Forum, to wszystko.
Andrzej J. Woźnica

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

nie lepiej napisać w stylu - prośba o literaturę ? Ja może mam ze 2 odbitki ... ale glosować nie będę bo tego typu ankieta jest przecież bezcelowa!
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Jacek Kalisiak pisze:A mnie się takie pomysły bardzo nie podobają. Dlaczego miałbym nie udostępnić literatury, która mam, innym zainteresowanym?
No własnie, dlaczego miałbyś nie udostępnić? Jeśli potrzebowałbyś przestrzeni dyskowej na udostępnienie swojej literatury, to chętnie Ci w tym pomogę (serwer) a i dołożę swoją. Podzielimy się literaturą? Na początek z tego zakresu a potem pójdziemy dalej. Nie powinniśmy z tym mieć większych problemów technicznych.

A publicznie udostępniać to raz że nie wolno, dwa że skoro dzielimy się publicznie dostępnymi dokumentami to w sumie każdy sobie może je pobrać, więc nie ma o czym mówić. Istota problemu jest w tym, żeby podzielić się własnymi pracami, które kupujemy, skanujemy, kserujemy, skanujemy, obrabiamy, dostajemy od autorów, poświęcamy czas na tytułowanie, indeksowanie etc i w ramach wymiany możemy liczyć na kolejną porcję.

I jeszcze jedno - jak ktoś ma potrzebę uruchamiania projektów otwartych, społecznie dostępnych to niech to robi. Jak ktoś chce coś zrobić w kilka osób to nie rozumiem, skąd bierze się krytyka? Przecież wszystko robi się małymi grupami. Mógłbyś mi to jakoś wytłumaczyć?
I jeszcze drugie - mam kilka książek zeskanowanych, chętnie się wymienię na podobne. Mam też kilka do obróbki tylko czasu na wszystko brakuje.
Andrzej J. Woźnica pisze:nie lepiej napisać w stylu  - prośba o literaturę ? Ja może mam ze 2 odbitki ... ale glosować nie będę bo tego typu ankieta jest przecież bezcelowa!
"Ja może mam ze 2 odbitki ... " to jest właśnie informacja do ankiety. A może te dwie odbitki uzupełniły by zasoby? Oczywiście, jak ktoś nie widzi sensu ankiety to niech nie oddaje głosu. Właściwie to pytanie do kózkarzy, bo nikt nie będzie zadawał sobie trudu kompletowania takiej literatury nie zajmując się tym.

Ale ja nie po prośbie :laugh: Mając większość literatury mogę się nią podzielić, a chciałbym sprawdzić metodę. Na oko mam jakieś 95%. 5% pozostaje na prace, o których nie słyszałem, bo zdarza się i tak.

Oczekiwać by należało ankiety na poziomie 60-90% pozycji a tu tymczasem jakiś blady strach padł na ludzi czy co? Ankieta pokazuje na razie słabe zainteresowaniem tematem a raczej sprzeciw. "Zły pomysł, nie podoba mi się" itd. No cóżżżżż...... szkoda... nie szkoda. Opinie są jakie są, ok. Spokojnie, poczekamy, może się jeszcze coś z tego będzie.
Andrzej J. Woźnica

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Sorry Jacku ale jednak dalej uważam, że głosowanie tego typu jest bezcelowe.
Przypomina mi się taka oto przypowieść.
Do leśnictw na Dolnym Śląsku pewien profesor wysyłał ankiety z zapytaniem drobne ssaki. Ankieta była standardowa, stąd znalazł się tam i jeden z gatunków smużki albo darniówka.
I oto w jednej ankiecie znalazł się ten gatunek. Profesor się "napalił" i pojechał tam na badania. Niestety skończyło się na wątpliwej przyjemności, którą rzekomo chciała mu sprawić respondendka ...
:rotfl: .
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

No dobrze, skoro ta statystyka jest niepotrzebna, to kto potrafi odpowiedzieć na pytanie, ile średnio procentowo prac jest w zasobach osób zajmujących się daną grupą i ile wtedy osób trzeba w projekcie, aby mieć w zasobach 99%?

Drugie pytanie jest proste: zakładając, że każdy z uczestników projektu wymiany plików posiada 50% zasobów, ilu uczestników jest potrzebnych do zgromadzenia 100% zasobów?

Idąc dalej, zadam jeszcze jedno /ważne/ pytanie - ile jest prac polskich autorów o Cerambycidae z lat 2010-2016? Ja mam spisanych na tą chwilę 57 tytułów. Ktoś to jeszcze monitoruje?
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kalisiak »

Jacek Kurzawa pisze:I jeszcze jedno - jak ktoś ma potrzebę uruchamiania projektów otwartych, społecznie dostępnych to niech to robi.
W pewnych sytuacjach tak właśnie należy postępować. Przy okazji Warsztatów Entomologicznych w Łodzi uczestnicy dostali nieodpłatnie płyty pełne literatury. Skany wszystkich kluczy do oznaczania owadów które wraz z kolegą zrobiliśmy do dzisiaj są dostępne w sieci. Tzn. ja zorganizowałem wszystkie klucze (część udostępnił znany łódzki entomolog), a kolega zrobił skan, wspólnie pokryliśmy koszty przesyłek. On chciał mieć klucze, ale wspólnie ustaliliśmy, że je udostępnimy publicznie. Jako ciekawostkę dodam, że na stronie biomap.pl są właśnie udostępnione te skany "z pszczółką" :smiech:

Tak więc jeżeli szukamy jakiejś literatury w pdf, to wystarczy takie zapytanie zamieścić na forum i ewentualnie na priv uzgodnić szczegóły. Można też stworzyć bazę danych literatury i funkcjonalność dla forumowiczów dopisywania się jako posiadaczy danej publikacji, wtedy wszystkie zapytani znów odbywały by się na priv.

Tyle, że czym innym udostępnianie literatury, a czym innym wymienianie się ("handlowanie") nie swoją własnością.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Tu się zgadzam - udostępnianie, rozsyłanie, dzielenie się na Forach ze wszystkimi tak po prostu to jedno, a wymiana materiałami to coś innego. Jak już pisałem, udostępnianie publiczne swoich zasobów może skończyć się tragicznie, jedyną dopuszczalną prawnie formą dzielenia się plikami jest wymiana w zamkniętym kręgu znajomych. Ja szukam kilku osób do podzielenia się w zamian za podzielenie się innymi plikami. Natomiast udostępniać plików nie zamierzam z ww powodów, jak również z takich, że o ile za książkę muszę zapłacić to jeszcze zdigitalizowanie jej zajmuje czasem 3 czasem 48 godzin. Jak kiedyś będę chciał rozdać te pliki, na posiadanie których poświeciłem setki złotych (moich, ciężko zapracowanych, nie instytucji czy EU) i setki godzin mojej pracy, to dam znać. Na razie pohandluję chętnie tymi plikami prywatnie z kimś, kto może mi zaoferować coś równie ciekawego, prosta sprawa. I nikt nie może mi zarzucić, że to czyn zabroniony.
Jacek Kalisiak pisze:("handlowanie") nie swoją własnością.
To zależy czym ktoś chce zahandlować - plikami które dostał, czy plikami które zrobił. Jeśli ktoś włożył w ich wykonanie dużo pracy to to jest "jego" nie cudze. A co z tym swoim plikiem ktoś zrobi to już jego prywatna sprawa. Publicznie udostępniać tego nie wolno, ale prywatnie można.

Klucze to stara historia, w czasach kiedy zostały szeroko udostępnione to już były dość popularne w wielu prywatnych zasobach. Pliki przecież się łatwo kopiuje. Najtrudniej jest zrobić. Kto je poskanował temu chwała na wieki!
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dwa głosy w ankiecie po ponad 24 godzinach (320 wyświetleniach) pokazuje sporo - jest niechęć do dzielenia się nawet informacją o swoich zasobach. A co tu mówić o rozdawnictwie. Jest to równie zabawne co smutne, ale przynajmniej wiadomo na czym stoimy. Nie jestem tym zdziwiony, zresztą chyba specjalnie nikt tym nie jest zdziwiony, że tak jest.
Andrzej J. Woźnica

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Jacek Kurzawa pisze:To zależy czym ktoś chce zahandlować - plikami które dostał, czy plikami które zrobił. Jeśli ktoś włożył w ich wykonanie dużo pracy to to jest "jego" nie cudze. A co z tym swoim plikiem ktoś zrobi to już jego prywatna sprawa. Publicznie udostępniać tego nie wolno, ale prywatnie można
.

no nie ... nie jest tak do końca ... ale mogłoby być lepiej. Np. najlepiej byłoby gdyby platforma typu KSIB miała pieniądze na opłacenie "odpowiedzialnych" za dane (rekordy, literaturę itp...) np. w jakiejś grupie owadów z np. "Diptera Poloniae". Wtedy byłby i wilk syty i owca cała ... i nie trzeba byłoby pytać na forum :-( .
W dzisiejszej dobie mało jest ludzi, którzy potrafią się dzielić :-? a jeszcze mniej, którzy tyrają niejednokrotnie dla idei ...
I to niestety nie napawa optymizmem.
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Chiffchaff »

Jacek Kurzawa pisze:Dwa głosy w ankiecie po ponad 24 godzinach (320 wyświetleniach) pokazuje sporo  - jest niechęć do dzielenia się nawet informacją o swoich zasobach. A co tu mówić o rozdawnictwie. Jest to równie zabawne co smutne, ale przynajmniej wiadomo na czym stoimy.  Nie jestem tym zdziwiony, zresztą chyba specjalnie nikt tym nie jest zdziwiony, że tak jest.
„Dwa głosy w ankiecie po ponad 24 godzinach (320 wyświetleniach) pokazuje sporo - jest niechęć do dzielenia się nawet informacją o swoich zasobach. A co tu mówić o rozdawnictwie. Jest to równie zabawne co smutne, ale przynajmniej wiadomo na czym stoimy. Nie jestem tym zdziwiony, zresztą chyba specjalnie nikt tym nie jest zdziwiony, że tak jest.”
Komentuje sobie jak chcesz, twoje prawo. Nasze prawo nie tracić czasu jak ktoś nie widzi sensu angażowania się w czyjąś nieprzekonywującą propozycję. Koncepcja tej ankiety pokazuje niewiele, a Ty Jacku na siłe próbujesz namówić do jakiejś niesprecyzowanej idei. Dla mnie może być i śmieszne i smutne Twoje podejście do tematu.
Komentujesz złośliwie i z wyniosłością słuszny komentarz Marka H., pisząc do ogółu, że... masz pewien pomysł....że wszystko masz dopracowane, ale ciemny lud tego nie zrozumie bo trzeba poznać szczegół o którym Ty wiesz by to zrozumieć,...że na razie rozmyślasz o wąskim gronie...Zaiste zachęciłeś nas wszystkich do grzebania w swoich zasobach!
Definicja „artykuły o tematyce Cerambycidae”. Co ona oznacza Twoim zdaniem? Czy to artykuły, które w tytule lub słowach kluczowych mają „kózkowate” lub „cerambycidae”? Czy artykuł o stanowiskach rzadkich chrząszczów w okolicach Pcimia Dolnego, wśród których są wymienione stanowiska kozioroga to jest „artykuł o tematyce Cerambycidae”? Czy artykuł w periodykach np. IOR „Owady zebrane na kapuście w okolicach Koziej Wólki w roku 1999” w którym jest że odłowiono rębacza pstrego jest „artykułem o tematyce Cerambycidae”? Jeśli Twoim celem jest zebranie WSZYSTKICH danych zawierających informacje o występowaniu kózkowatych to nawet ten ostatni artykuł się łapie, bez względu na wagę doniesienia. Sprecyzuj co zbierasz, to ludzie może chętniej udzielą Ci odpowiedzi.
Co Ci przyjdzie z uzyskania odpowiedzi, że Iksinski ma 243 prace, Nowak 80, a Kowalski 2210. Wciąż przecież nie wiesz kto ma jakie, i teoretycznie nawet napisanie do Kowalskiego, który ma najwięcej nie spowoduje, że lista jest kompletna bo np. Nowak ma co prawda 80 ale zebranych z periodyków, których nie przeglądał Kowalski. Bez znajomości tytułów prac które ludzie mają, a znając ich liczbę wciąż błądzisz, bo nie wiesz np. czy ludzie dobrze zrozumieli o jakie artykuły Ci chodzi. Słońce dzisiaj grzeje mocno, może się przegrzałem ale nie łapię zupełnie koncepcji.
Na koniec jeden głos w idei wymiany - jestem zagorzałym zwolennikiem wymiany literatury pomiędzy użytkownikami a nie kiszenia w szafach z myślą "bo ja sobie sam kiedyś skserowałem.."
Radosław Mroczyński
Posty: 193
Rejestracja: sobota, 25 lipca 2009, 14:20
UTM: DE03
Lokalizacja: Iława

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Radosław Mroczyński »

Gdyby pomysł dotyczył grupy i zakresu tematycznego, którym się zajmuje to oddałbym głos w ankiecie i bardzo chętnie wymieniłbym się literaturą. Czemu od razu podchodzicie do tematu sceptycznie?

O ile Jacek podszedł do tematu w sposób niezrozumiały dla nas (i być może ta ankieta nie ma tu znaczenia) to sama idea jest dobra. Artykuły polskich autorów z lat 2010-2016 są stosunkowo łatwe do zdobycia, ale gdyby taka idea wymiany literatury dotyczyła np.: ekologii gatunków zasiedlających odchody różnych zwierząt w krajach Europy z lat 1900 - 2016 to byłoby to pomocne dla zainteresowanych (to oczywiście przykład ustawiony egoistycznie pod moje potrzeby). Wiadomo, że niektóre artykuły są trudne do zdobycia a o istnieniu innych nawet nie wiemy.

Pozdrawiam
Andrzej J. Woźnica

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Grzegorzu! nie tak agresywnie ... :no: . To nie recenzja pracy naukowej ... :wlosy: .
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Moja prośba była czytelna i zrozumiała – oddać głos w ankiecie. – to wszystko. Tu nie ma co rozumieć idei, bo nie została przedstawiona, toteż Marek słusznie pisał, że nie pojmuje idei,. Na tym etapie jej nie ma co przedstawiać. Nie widzę sensu pisać długich elaboratów o metodach, które nie dotyczą wszystkich tylko będzie dotyczyć wąskiej grupy osób. Dlatego też celowo unikam na razie wchodzenia w szczegóły.
„Co Ci przyjdzie z uzyskania odpowiedzi, że Iksinski ma 243 prace, Nowak 80, a Kowalski 2210. Wciąż przecież nie wiesz kto ma jakie,”
Statystyka – to jest cel ankiety nic więcej.
„Bez znajomości tytułów prac które ludzie mają, a znając ich liczbę wciąż błądzisz, bo nie wiesz np. czy ludzie dobrze zrozumieli o jakie artykuły Ci chodzi. Słońce dzisiaj grzeje mocno, może się przegrzałem ale nie łapię zupełnie koncepcji.”
No własnie – nie łapiesz koncepcji. Ale nie masz się czym martwić, jest całkiem nowa i z samych pytań ankiety nic nie wynika. Z ankiety chcę poznać cyfry i nie ma znaczenia nic ponad to.

Tak nawiasem to była ankieta dla osób posiadających zasoby o tematyce Cerambycidae – dziwię się, że głos w dyskusji zabierają osoby, do których ta ankieta nie jest adresowana. Jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia w temacie osoby, które tak naprawdę nie mają w nim nic do powiedzenia.

PS. W ankiecie udziału nie wzięliście, ale temat jest do zarżnięcia .... (zamknięcia).
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Chiffchaff »

Jacek Kurzawa pisze: No własnie – nie łapiesz koncepcji. Ale nie masz się czym martwić, jest całkiem nowa i z samych pytań ankiety nic nie wynika. Z ankiety chcę poznać cyfry i nie ma znaczenia nic ponad to.

Tak nawiasem to była ankieta dla osób posiadających zasoby o tematyce Cerambycidae – dziwię się, że głos w dyskusji zabierają osoby, do których ta ankieta nie jest adresowana. Jak zwykle najwięcej mają do powiedzenia w temacie osoby, które tak naprawdę nie mają w nim nic do powiedzenia.
Nie, nie łapię koncepcji ale chylę w takim razie głowę przed geniuszem który ją łapię z Twoich wcześniejszych postów.
Ankieta była adresowana jak sam piszesz "dla osób posiadających zasoby o tematyce Cerambycidae.." a nie specjalistów od Cerambycidae. Tak się składa że prac o chrząszczach mam dużo, w tym na pewno ileś o kózkowatych, wiele osób na tym forum pewnie również. Ale Ty oczywiście sam przecież wiesz czego i od kogo potrzebujesz...
Powodzenia! :papa:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Ojej, cały czas myslimy róznymi torami. Tu nie ma ktoś załapać koncepcji, takiego problemu nie ma! Jest ankieta. Prosze, przeczytaj mój pierwszy post. Ja też chylę czoła przed geniuszem, który jest w stanie odgadnąć moje myśli na podstawie jednego pytania ankiety. Dlatego też dziwię się Wam wszystkim, że zadajecie pytania, na które przyszedłby czas później. Póki co zapraszałem i tylko tyle, do wzięcia udziału w ankiecie. Wszyscy, zamiast zrozumieć moją prośbę, drążą temat denerwując się, że go nie rozumieją. Masakra jakaś.... :wlosy:

PS.
Ale Ty oczywiście sam przecież wiesz czego i od kogo potrzebujesz...
Tak, wiem. Ale to nie ten etap.
Nie pytałem, kto co ma i to mnie teraz NIE INTERESUJE - pytałem - ile.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Polska literatura o kózkowatych z lat 2010-2016

Post autor: Jacek Kurzawa »

Wybaczcie Panowie Koledzy, ale w tej sytuacji nie widzę sensu ani ankiety ani rozwijania tematu wymiany plików. Prywatnie takie sprawy są do załatwienia szybko, tu jest dramat. Dyskusja pokazała, że tu są wielkie emocje. Przy takim nastawieniu ogółu i poziomu negatywnych opinii nie chcę dalej prowadzić dyskusji (nawet mi się nie chce a i czasu na to szkoda), której zresztą nie miałem nawet zamiaru prowadzić.

Gdyby ktoś szukał, potrzebował czegoś prywatnie to proszę pisać. Publicznie nie ma tematu. Za udział w ankiecie dziękuję osobom, które właściwie zrozumiały pytanie (o ilość) i potrafiły podzielić się informacją o zasobach.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „*** HYDEPARK ***”