pudła Brachytrona

Darecki
Posty: 1088
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2015, 14:48
Specjalność: Aculeata
Lokalizacja: Świdnica

pudła Brachytrona

Post autor: Darecki »

Jacek pozwól, że skoryguję kilka Twoich foto-oznaczeń. Na dobry początek viewtopic.php?f=807&t=28651 miesierka na 1szej fotce to M. ericetorum, nie centuncularis :no: różni się ona od centuncularis szerszymi przepaskami na tergitach i kształtem odwłoka, co w tym ujęciu bardzo dobrze widać - u centuncularis odwłok wyraźniej zwęża się ku tyłowi i pygidium jest w widoku z góry bardziej szpiczaste, a ericetorom ma bardziej równoległe boki odwłoka i bardziej tępe pygidium. Kiedyś ten gatunek nazywał się Chalicodoma ericetorum, ale teraz Chalicodoma to nie samodzielny rodzaj tylko podrodzaj Megachile, a ericetorum przeniesiony został do podrodzaju Pseudomegachile. Pozdrawiam :)
c.d.n...
Darecki
Posty: 1088
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2015, 14:48
Specjalność: Aculeata
Lokalizacja: Świdnica

Re: pudła Brachytrona

Post autor: Darecki »

Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16258
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: pudła Brachytrona

Post autor: Aneta »

Dobrym zwyczajem forumowym jest korygowanie błędnych oznaczeń współforumowiczów w tym samym wątku, w którym zostały popełnione, a nie tworzenie nowych, personalnych tematów. W związku z tym sugeruję, żebyś to samo, co napisałeś tu, zamieścił w zalinkowanym wątku, natomiast ten temat nadaje się IMO do zamknięcia.
Darecki
Posty: 1088
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2015, 14:48
Specjalność: Aculeata
Lokalizacja: Świdnica

Re: Prośba o identyfikację

Post autor: Darecki »

Aneta ja już wcześniej zamieściłem korektę w tamtym miejscu ale bez odp. poza tym chcę wprowadzić korekty do archiwalnych postów a te już raczej nie są przeglądane. Tamten wątek był do Brachytrona i byłbym ci wdzięczny gdybyś się nie wtrącała.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: pudła Brachytrona

Post autor: Jacek Kurzawa »

Popieram Anetę i witam specjalistę od błonkówek. W fachowości siła, więc cieszę się, że jest coraz więcej osób na Forum potrafiących dzielić się swoją wiedzą. A skoro powstał ten wątek z woli autora to niech tak będzie :-)
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: pudła Brachytrona

Post autor: Brachytron »

Jak pisałem niedawno, mam chwilowo mało czasu, stąd odkładałem to na później. No ale sytuacja trochę niepokojąco spuchła...

Jestem bardzo zadowolony że ktoś mnie weryfikuje, bez tego największy nawet specjalista zamknął by się w bańce własnej nieomylności i nie rozwijał. Po za tym, fakt, że się w czymś specjalizuję, nie czyni ze mnie jeszcze specjalisty... W każdym razie mam trochę postów (duża część merytorycznych), ponad 10 lat na forum, to jest nawet statystycznie niemożliwe, żeby się nie pomylić. Nie mam z tym najmniejszego problemu, więc działaj dalej, za tydzień będę miał wolną głowę i chętnie podyskutuję. Mam natomiast problem, i już o tym kiedyś pisałem, z dyskutowaniem z kimś chowającym się za tzw. standardy internetowe. To forum dotyczy pewnej dziedziny nauki i staramy się tu zasady naukowe stosować. Narzędziem głównym jest weryfikacja a jako, że nie wiem kim jesteś, już na tym etapie sprawa upada. W dziale "Przedstawmy się" napisałeś, że jesteś nowy i się cieszysz i to jest w porządku, kiedy jednak zaczynasz robić uwagi personalne to już nie wystarczy. Chyba sam już wiesz co powinieneś zrobić. A na pewno nie powinieneś robić takich uwag do Moderatorów dbających o porządek na forum. Gdyby wątek nie dotyczył mnie, już bym szukał guzika z ostrzeżeniem. Mam nadzieję, że przemyślisz to w pozytywny sposób.
Zablokowany

Wróć do „*** HYDEPARK ***”