Prośba. Szukam zdjęć do namalowania obrazów.

espero
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2014, 22:24

Prośba. Szukam zdjęć do namalowania obrazów.

Post autor: espero »

Witam wszystkich serdecznie :D

Przepraszam od razu za przydługi wstęp, ale chciałbym, żeby wszystko było jasne.

Zajmuję się malarstwem akwarelowym. Od jakiegoś czasu konkretniej malarstwem botanicznym. Zostałem poproszony o stworzenie cyklu obrazów botanicznych, mających nawiązywać do twórczości Marii Sibylli Merian, żyjącej na przełomie XVII i XVIII wieku entomolożki. Artystka malowała rośliny umieszczając na nich również motyle, gąsienice, ćmy itd.

I tu zwracam się do Was z prośbą. Poszukuję osób, które mają dość dobre zdjęcia żyjątek i zechciałyby mi je udostępnić w celu ich namalowania, wkomponowania w moje obrazy. Potrzebuję głównie motyli, gąsienic i ciem (choć nie pogardzę innymi okazami, bo może akurat ładnie wpasują się w kompozycję). Ideałem byłoby pokazanie na jednym obrazie wszystkich stadiów życia jednego gatunku, ale nie jest to konieczność.

Jeśli znalazłby się ktoś, kto bezinteresownie podzieliłby się zdjęciami, wydając jednocześnie pozwolenie na namalowanie tego, co przedstawiają, byłbym bardzo, bardzo wdzięczny.

Oczywiście mógłbym pójść na łatwiznę i w czeluściach internetowych znaleźć miliony zdjęć motyli itp., ale po 1: wiem, że każde zdjęcie jest chronione prawem autorskim i zawsze pytam o zgodę na namalowanie czegokolwiek, jeśli maluję z czyjegoś zdjęcia, po 2: pomyślałem, że tutaj łatwiej będzie od razu o pozwolenie na namalowanie, po 3: są tu specjaliści, którzy od razu podpowiedzą precyzyjnie nazwę gatunku, co jest dość istotne, po 4: pomyślałem, że może kogoś zainteresuje to, żeby jego zdjęcie było wykorzystane do stworzenia ciekawego obrazu. Dodam jeszcze, że obrazy te będą wystawione w 2016 roku w Gdańsku, o ile projekt, w ramach którego powstają, wygra, co lada chwila się okaże.

Pozdrawiam
Krzysztof
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „*** HYDEPARK ***”