Gdzie mogę kupić octan etylu - odrzut

Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Gdzie mogę kupić octan etylu - odrzut

Post autor: Ścinek »

Ja powiem szczerze, że nie bawie się w jeżdżenie po hurtowniach mimo, że mam jedną w okolicy- octan wyszedł mi taniej zamawiany na allegro- biorąc go w większej ilości nie czuć różnicy cenowej z wliczonym z kosztem przesyłki- to taka opcja "na lenia"
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Konto_usuniete »

Ścinek pisze:Ja powiem szczerze
Może zamiast "mówić szczerze" skup się na zrozumieniu postawionego pytania. Znasz inne miejsce w Wawie? nie? to po co rezonujesz???????
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ścinek pisze:Ja powiem szczerze, że nie bawie się w jeżdżenie po hurtowniach mimo, że mam jedną w okolicy- octan wyszedł mi taniej zamawiany na allegro- biorąc go w większej ilości nie czuć różnicy cenowej z wliczonym z kosztem przesyłki- to taka opcja "na lenia"
Zadzwoń do jakiejś hurtowni, może ci dowiozą pod drzwi ? Jak się lenić to na całego. Seks można też zlecić sąsiadowi. Po co się męczyć.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Trzeba tylko sprawdzić, czy rzeczywiście hurtownie mają niższą cenę niż na Allegro - w przeliczeniu na 1 litr.
Ile kosztuje w hurtowni 1 litr?

Na Allegro:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... m-1-4-0807

5 litrów - 40 zł (z dostawą 58 zł) - 11,6zł/1 litr
1 litr - 18 zł (z dostawą 25zł) - 25 zł/1 litr
250 ml - 7 zł (z dostawą 14zł) - 64 zł/1 litr
100 ml - 4 zł (z dostawą 11zł) - 110 zł/1 litr

Jak widać, im wiecęj, tym taniej, zupełnie odwrotnie od tego co pisze Ścinek. Można się było tego oczywiście spodziewać, nie może być inaczej....
Załaczam pdf, kiedyś będzie można spojrzeć na dzisiejsze ceny (może jeszcze archium kursów walut? :-) )

Reasumując - najtaniej wychodzi 5 litrów za 58 zł, nie ruszając się z domu. Starczyłoby na 100 lat.
http://allegro.pl/octan-etylu-cz-czysty ... 37640.html

Z opisu aukcji:
Możliwy również zakup opakowania 20 litrowego w cenie 140 zł plus koszt wysyłki 35 zł.
Wtedy koszt 1 litra wynosi 8,75 zł.
Załączniki
Octan etylu - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.pdf
(170.63 KiB) Pobrany 6 razy
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Rafał Celadyn »

Salticus pisze:nie potrzebuję tyle, a nie mam czasu czekać na przesyłkę z internetu.
...nie napisałeś do czego ci jest potrzebny ten octan...jeśli do zatruwania,to miałem taki problem przed wyjazdem do Włoch i załatwiła mi sprawę butelka benzyny ekstrakcyjnej...efekt natychmiastowy,jedyny problem to przesypywanie materiału do innego pojemnika przynajmniej raz dziennie ,bo tkanki łaczne u maluchów trochę "kruszeją" i przy nieostrożnym wyciąganiu później niż po 24 h może nóżka odpaść,ale poza tym spoko....
Butla litrowa jakieś 2 zeta w sklepie z chemią.
:papa:
Rafał
...dobrze że nie napisałem "szczerze powiem ",bo widzę ,że to wywołuję burzę mózgów :P
Chłodzić się!!!!!
:birra:
Rafał
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 17:20 przez Rafał Celadyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Wujek Adam [†] »

Jacek Kurzawa pisze:(...) 5 litrów (...) Starczyłoby na 100 lat.
(...)
BTW:
Jak komu. :P
Sporo jeżdżę, sporo łapię i zużywam ok. 1 litr octanu rocznie. ;-)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Rafał Celadyn »

..pamietam na sympozjum motylarskim litr starczał na kilka dni do obsługi kilku pułapek świetlnych ;-) ,tak, że "sto lat mogłoby go pochłonąć cysternę"... :tiaa:
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Jacek Kurzawa »

W ciągu 15 lat zużyłem coś koło 2 do 3 litrów. Z tymi 100 lat oczywiscie to żart, ale też za dużo nie ma co octanu lać, zatruwaczka nie powinna być mokra. A oszczędność mam wpojoną, jestem już ze starego rocznika. Gdy dostałem pierwszą działkę octanu w życiu nie widziałem, jak mam ją używać, żeby nie zużyć..... Kilka kropel na zatruwaczkę. Muchy tego wręcz wymagają. Mam jeszcze 2 litry i starczą mi pewnie na kolejne 10 lat :-)
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Wujek Adam [†] »

Jacek Kurzawa pisze:W ciągu 15 lat zużyłem coś koło 2 do 3 litrów. (...) ale też za dużo nie ma co octanu lać, zatruwaczka nie powinna być mokra. (...) Kilka kropel na zatruwaczkę. (...)
Tak samo i ja robię.
Rachunek więc jest prosty i wynika z niego kto ile bywa w terenie i jak dużo materiału zbiera. :cap:

To są jednak dywagacje pozatematyczne.
A ja z tego wątku dowiedziałem się, że można kupić... 100 ml octanu! :shock:
Hmmm, ciekawe czy szpilki entomologiczne i kartoniki gdzieś sprzedają na sztuki? :rotfl:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Wujek Adam pisze: Rachunek więc jest prosty i wynika z niego kto ile bywa w terenie i jak dużo materiału zbiera.  :cap:
A toś sobie wyliczył! :hahaha: :brawo:
:szacun:
Awatar użytkownika
Wujek Adam [†]
Posty: 3305
Rejestracja: środa, 30 maja 2007, 20:17
UTM: DC98
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Wujek Adam [†] »

Ano wyliczyłem. :D
... w żartach oczywiście.
Ostatnio zużywam także spirytus konserwując w nim to i owo, czego wcześniej raczej nie robiłem.
Tak więc zużycie tych lub innych chemikaliów w danych ilościach o czymś konkretnym nie świadczy.
Podejrzewam, że niektórzy entomolodzy zużywają śladowe ilości octanu, albo i w ogóle go nie używają, bo specyfika grupy owadów którą się zajmują akurat tego środka nie wymaga.

To jednak w ogóle do tematu wątku nie należy, a ja się cieszę, że w moim mieście wciąż octan można bezproblemowo nabyć! :tak:
Awatar użytkownika
Ścinek
Posty: 177
Rejestracja: środa, 5 października 2005, 22:29
UTM: CA56
Specjalność: Cerambycidae, Carabidae, Tenebrionidae
profil zainteresowan: Fotografia, hodowla owadów egzotycznych, majsterkowanie tzw. DIY
Lokalizacja: Katowice

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Ścinek »

Grzegorz Banasiak pisze: Zadzwoń do jakiejś hurtowni, może ci dowiozą pod drzwi ? Jak się lenić to na całego. Seks można też zlecić sąsiadowi. Po co się męczyć.
I po co tego typu odpowiedzi? ;-) Takie czasy, że jest taka możliwość to dlaczego nie korzystać? Idąc takim rozumowaniem większość z forumowej społeczności to lenie patentowane- gabloty gotowe kupują i pod drzwi im dowożą- przecież można je zrobić samemu w domu...
grzegorzb pisze: Może zamiast "mówić szczerze" skup się na zrozumieniu postawionego pytania. Znasz inne miejsce w Wawie? nie? to po co rezonujesz???????
Więc znowu na złość "powiem szczerze" :bit: , że zasugerowałem inne rozwiązanie niż kupowanie bezpośrednio w hurtowni (czy to w Warszawie, czy gdziekolwiek)

A tak na poważnie- po co te nerwy? :birra:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Gość pyta o możliwość zakupu octanu w okolicach centrum Warszawy i że nie ma czasu na przesyłkę z sieci. Dostaje odpowiedź, po czym stwierdza, że w jeżdżenie to on się nie bawi, woli kupić na Allegro żeby mu przywieźli do domu. Odpowiadają kolejni. I co ? Ma się ktoś zgłosić, żeby ekscelencji zawieźć bo on się w jeżdżenie nie bawi ? No wybacz. Taka postawa jest wkurzająca i godna napiętnowania, żeby coś zrobić trzeba ruszyć tyłek sprzed komputera. Chociaż nie wiem czy stopień zmanierowania nie przekroczył już czerwonej linii zza której trudno wrócić. Jest tu na forum już jeden taki, który dopytuje o motyle w swojej okolicy siedząc przed komputerem...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Takie jest forum albo masz twardy tyłek albo nie. Prawie jak w polityce :D Poza ewidentnymi skrajnościami mało kto się tym przejmuje i życie toczy się dalej.
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Piątek Wojciech »

Grzegorz Banasiak pisze:Takie jest forum albo masz twardy tyłek albo nie. Prawie jak w polityce :D Poza ewidentnymi skrajnościami mało kto się tym przejmuje i życie toczy się dalej.
:lol: :lol: :lol: Grześ fajnie to podsumował, rzekłbym :"z wrodzoną sobie delikatnością i taktem", a w temacie octanu- są też inne, alternatywne metody"usypiania"(temperatura,opary alkoholu, przynudzanie itp.) :P
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu

Post autor: Jacek Kurzawa »

Grzegorz Banasiak pisze:Gość pyta o możliwość zakupu octanu w okolicach centrum Warszawy i że nie ma czasu na przesyłkę z sieci. Dostaje odpowiedź, po czym stwierdza, że w jeżdżenie to on się nie bawi, woli kupić na Allegro żeby mu przywieźli do domu.
Grzegorz - przeinaczyłeś. Salticus zadaje pyttanie, dostaje odpowiedź i... nie stwierdza nic, tylko Scinek napisał, że nie chce mu się jeździć.

Robienie z tego jakiegoś ciężkiego tematu niczemu dobremu nie służy. :no: Powinno się trzymać tematu i unikać wszelkich wycieczek i wtrąceń poza pytaniem, byłoby ładniej :laugh:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Gdzie mogę kupić octan etylu - odrzut

Post autor: Grzegorz Banasiak »

No właśnie nie do końca to zauważyłem. Nie chciałem edytować postu bo to też budzi dużo emocji. Generalnie robi się coraz bardziej nerwowo na forum, chyba od upałów. Trzeba nam wszystkim więcej odpoczynku...
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”