Bułgaria w sierpniu

Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Bułgaria w sierpniu

Post autor: Radek W. »

Witam,

wybieram się do Bułgarii w sierpniu do Złotego Brzegu. Przejrzałem forum, przewodniki, strony internetowe tamtejszych parków narodowych, ale nie znalazłem żadnych konkretnych informacji co tam można pozwiedzać pod kątem przyrodniczym.
Kilka ciekawych dla mnie gatunków motyli występuje w tym kompleksie https://www.google.pl/maps/dir/42.70314 ... m2!1m0!1m0, ale niestety to już nie pora na imago.
Tu moje pytanie, czy ktoś może polecić jakieś ciekawe przyrodniczo miejsca w Bułgarii, ewentualnie podpowie gdzie i czego można teraz tam poszukać?
Byłbym wdzięczny za każdą informację.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Bułgaria w sierpniu

Post autor: Antek Kwiczala † »

wybieram się do Bułgarii w sierpniu do Złotego Brzegu
Byłem w Bułgarii wielokrotnie, ale o tej miejscowości nie słyszałem. Jest Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Podaj gdzie ta miejscowość leży.
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Bułgaria w sierpniu

Post autor: Radek W. »

Jest Słoneczny Brzeg i Złote Piaski. Podaj gdzie ta miejscowość leży.
Zgadza się, czytając o obydwu miejscowościach wyszła mi mieszanka :) Nocować będę w Słonecznym Brzegu.
Próbowałem znaleźć czerwone księgi Bułgarii w PDF, ale mi się nie udało. Tak jak pisałem, niewiele znalazłem. Nie wiem czy wynika to z tego, że nie wiem czego szukać, czy z tego, że niewiele jest po angielsku.
Radek W.
Posty: 415
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2012, 13:11
Specjalność: Scolytinae

Re: Bułgaria w sierpniu

Post autor: Radek W. »

Miejscowość poprawiłem, a odpowiedzi jak nie było tak nie ma. Byłbym wdzięczny za informacje/materiały.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Bułgaria w sierpniu

Post autor: Antek Kwiczala † »

Stron internetowych o motylach Bułgarii nie znam - choć zapewne jakieś będą. O pracach w formacie pdf nie słyszałem, natomiast mogę polecić dwie książki, autorem obu jest Stanislav Abadjiev:
"Butterflies of Bulgaria"
"An Atlas of the Distribution of the Butterflies in Bulgaria"
skarbnica
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 12 sierpnia 2014, 08:27

Re: Bułgaria w sierpniu

Post autor: skarbnica »

Byłam w Bułgarii kilka lat temu - nocowałam w miejscowości Obzor - jednak co polecam zobaczyć to jechać na wycieczkę do Varny - bardzo ładna miejscowość. Co do samych miejsc w Bułgarii, pod kątem przyrodniczym - szczerze mówiąc - nie ma tam nic nadzwyczajnego
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Bułgaria w sierpniu

Post autor: Antek Kwiczala † »

Co do samych miejsc w Bułgarii, pod kątem przyrodniczym - szczerze mówiąc - nie ma tam nic nadzwyczajnego
Jeśli mieszkałaś w Obzorze (byłem) i zwiedziłaś Varnę (byłem wielokrotnie), to zobaczyłaś niewielki fragment wybrzeża Bułgarii. Ale nawet w Varnie są dzielnice (np. Asparuchowo), które są dosyć ciekawe entomologicznie. Oczywiście najciekawsze są góry!!.
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”