List pozegnalny.

bioslawek
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 16:33

Ewolucja metamorfozy (i list pożegnalny)

Post autor: bioslawek »

Problem ewolucji przeobrażenia zupełnego zajmuje mnie od lat. Niestety nie jestem entomologiem czy fachowcem od rozwoju post embrionalnego bezkręgowców. Korzystajac jednak ze swojej skromnej wiedzy napisałem małe opracowanie na temat jednego z tekstow p. Pawła Jałoszyńskiego. Ciekaw jestem opini fachowców. Opracowanie moje wyslalem też do innych naukowców. Czekam na komplet odpowiedzi i pozniej zaowocuje to ostatecznym tekstem. Zająłem się tym ,ponieważ biologia molekularna mnie juz znudzila..:-)

pozdrawiam;

sławek.
http://bioslawek.wordpress.com/
http://chomikuj.pl/noveyy777
Załączniki
Ewolucja metamorfozy według Pawła Jałoszyńskiego..pdf
Proszę o opinie.
(207.79 KiB) Pobrany 25 razy
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Re: Ewolucja  metamorfozy.

Post autor: L. Borowiec »

Niestety "bioslawek" nie jest też fachowcem z biologii ewolucyjnej. To typowe przyznać się, że jest się laikiem w jakiejś sprawie, a potem bełkocząc pozornie naukową nowomową próbować polemizować z dobrze ugruntowanymi w nauce koncepcjami. To, że szczegóły wielu procesów ewolucji, a także wielu innych zjawisk biologicznych nie sa jeszcze poznane lub dostatecznie wyjaśnione, nie jest żadną przesłanką do odrzucenia w całości już funkcjonujących koncepcji. A co w zamian nam kolega proponuje? Pseudonaukowy bełkot. Szkoda czasu na te wypociny. Namawiam jednak do powrotu do biologii molekularnej. Może jest nudna, ale bardziej algorytmiczna i nie grozi takim przegrzaniem mózgu jak zajmowanie się biologią ewolucyjną bez podstaw wiedzy z tego kierunku.
bioslawek
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 16:33

Re: Ewolucja metamorfozy.

Post autor: bioslawek »

Lech Borowiec pisze:Niestety "bioslawek" nie jest też fachowcem z biologii ewolucyjnej. To typowe przyznać się, że jest się laikiem w jakiejś sprawie, a potem bełkocząc pozornie naukową nowomową próbować polemizować z dobrze ugruntowanymi w nauce koncepcjami. To, że szczegóły :) wielu procesów ewolucji, a także wielu innych zjawisk biologicznych nie sa jeszcze poznane lub dostatecznie wyjaśnione, nie jest żadną przesłanką do odrzucenia w całości już funkcjonujących koncepcji. A co w zamian nam kolega proponuje? Pseudonaukowy bełkot. Szkoda czasu na te wypociny. Namawiam jednak do powrotu do biologii molekularnej. Może jest nudna, ale bardziej algorytmiczna i nie grozi takim przegrzaniem mózgu jak zajmowanie się biologią ewolucyjną bez podstaw wiedzy z tego kierunku.
Szanowny Panie!

1) Nic nikomu nie proponuję. Przybyłem w pokoju żeby dowiedzieć się czegoś na ten temat, ale już na starcie widzę że odejdę stąd w kawałkach ???
2) Pan Jałoszyński zaproponował teoretyczny model ,ja ośmieliłem się poczynić kilka uwag i tyle. Pan Jałoszyński ma prawo stawiać swoje tezy ,a ja nie mam prawa zgłaszać swoich watpliwości ?
3)Niech moje słowa świadczą o mojej wiedzy ,a Pańskie o Pańskiej wiedzy. Póki co nie dał się Pan poznać ze strony merytorycznej ,a jedyne Pańskie argumenty to te jak w załączonym obrazku.

pozdrawiam;
sławek.
Załączniki
personal-attacks-punch-motifake-attack-demotivational-poster-1270430667.jpg
personal-attacks-punch-motifake-attack-demotivational-poster-1270430667.jpg (60.23 KiB) Przejrzano 816 razy
bioslawek
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 16:33

List pozegnalny.

Post autor: bioslawek »

Marek Hołowiński pisze:
bioslawek pisze: Przybyłem w pokoju żeby dowiedzieć się czegoś na ten temat, ale już na starcie widzę że odejdę stąd w kawałkach ???
więc żegnaj "w całości" i zabieraj te swoje herezje
Chętnie bym to uczynił z tym ,ze nie wiem które "herezje" mam pozbierać.

Od teraz nie odpowiadam na (ad)personalene zaczepki, ponieważ z doswiadczenia wiem ,ze ludzie w ten sposób argumentujacy tak na prawdę nie mają nic do powiedzenia. A te ich (ad)personalne zaczepki , to nic inne go jak uzewnetrznianie własnego poczucia zagrożenia.

ZAMIENIAM SIE W SLUCH. Niech fachowcy dyskutują a ja będę czytał i uczył się milczeć. Jak się temat wyczerpie , to ładnie podziękuję i poproszę o usunięcie mojego konta.

Na poczatku zamierzałem napisac prywatnie do p. Jałoszyńskiego, ale nie mogłem osiągnąć adresu (ten usenetowy już nie dziasła). Wiec przyjaciele namówili mnie zebym tutaj zaczął pytać fachowców ku naszej ku naszemu ogólnemu pozytkowi. Ja przy takim Audytorium nie okazywal bym skłonności do nieprzyjmowania do wiadomości nowych pogladów :)

pozdrawiam;
sławek.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: List pozegnalny.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Nie wiem o co tu chodzi ale widzę zbyt wiele filozofowania - a to nie jest forum filozoficzne. Stąd odpowiednia reakcja.
Zadaj normalne pytanie w normalnym wątku - to na pewno otrzymasz odpowiedź.
bioslawek
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 16:33

Re: List pozegnalny.

Post autor: bioslawek »

Grzegorz Banasiak pisze:Nie wiem o co tu chodzi ale widzę zbyt wiele filozofowania - a to nie jest forum filozoficzne. Stąd odpowiednia reakcja.
Zadaj normalne pytanie w normalnym wątku - to na pewno otrzymasz odpowiedź.
Szanowny: zadałem normalne pytania i nawet te pytania i opinie załaczyłem w postaci PDF. Zostały one jednak usuniete wraz z całym postem. Ten na który Szanowny Pan odpowiedział jest ostatnim i wyrwanym z kontekstu postem. Moje watpliwości dotyczyły artykuły p. Jałoszyńskiego "Ewolucja metamorfozy" i o tym tylko napisałem. Jednak nie zrezygnowałem--wysłałem moej watpliwości p. Jałoszynskiemu ema-ilem. Myślalem ze wszystko pojdzie gładko,bo dostałem miłą wiadomość na priva,no ale niestety...

pozdrawiam;:
salwek.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: List pozegnalny.

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Wcześniejszych postów nie czytałem więc nie będę się wypowiadał. Paweł Jałoszyński jest znany na forum z dużej wiedzy i kompetencji. Chętnie zatem poznam Kolegi wątpliwości i opinie dotyczące napisanejgo przez Pawła artykułu.
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: List pozegnalny.

Post autor: Pawel Jaloszynski »

bioslawek pisze:Myślalem ze wszystko pojdzie gładko,bo dostałem miłą wiadomość na priva,
Ode mnie nie dostałeś żadnej odpowiedzi i nigdy nie otrzymasz. Doskonale wiesz, dlaczego. I bardzo cię proszę, powstrzymaj się przed wypróżnianiem się na tym forum jak i we wszystkich innych miejscach w Internecie, które regularnie zaśmiecasz.

Paweł
bioslawek
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 16:33

Re: List pozegnalny.

Post autor: bioslawek »

Pawel Jaloszynski pisze:
bioslawek pisze:Myślalem ze wszystko pojdzie gładko,bo dostałem miłą wiadomość na priva,
Ode mnie nie dostałeś żadnej odpowiedzi i nigdy nie otrzymasz. Doskonale wiesz, dlaczego. I bardzo cię proszę, powstrzymaj się przed wypróżnianiem się na tym forum jak i we wszystkich innych miejscach w Internecie, które regularnie zaśmiecasz.
Nie wiem dlaczego nie otrzymam odpowiedzi od Pana. Ale wiem jedno--nie każdy może się 'wyprózniać' w 'Serwisie ewolucyjnym'. W takim bądz razie proszę o usunięcie mojego konta z tego Forum.
Załączniki
holometabola fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.jpg
holometabola fffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff.jpg (1.92 KiB) Przejrzano 2013 razy
Zablokowany

Wróć do „*** HYDEPARK ***”