Proszę o pomoc

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
KasiaRs
Posty: 4
Rejestracja: środa, 15 lutego 2017, 12:12
Gender: women

Proszę o pomoc

Post autor: KasiaRs »

Witam,

Od dłuższego czasu co jakiś czas pojawiają się na moim ciele swędzące krostki, po kilka w jednym miejscu, szczególnie po nocy, ale nie tylko! Obawiam się, że to mogą być pluskwy, natomiast dziwne jest to, że nie tylko po nocy jestem pogryziona. Parę razy wstawałam w środku nocy, oglądałam dokładnie łóżko i nic nie znalazłam. Dziś rano po mojej poduszce coś chodziło. Udało mi się złapać. Czy to pluskwa? A może coś innego? Czy to to może być przyczyną swędzących ukąszeń? Proszę o pomoc
Załączniki
1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (33.42 KiB)
2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (32.34 KiB)
3.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (21.55 KiB)
4.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (32.34 KiB)
5.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (11.44 KiB)
6.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (54.98 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Aneta »

Na zdjęciu jest Attagenus smirnovi, nie gryzie. A wysypka może być na przykład reakcją alergiczną.
KasiaRs
Posty: 4
Rejestracja: środa, 15 lutego 2017, 12:12
Gender: women

Re: Proszę o pomoc

Post autor: KasiaRs »

Dziękuję za informację, czy to jest coś czego powinnam się obawiać? przeprowadzić jakąś dezynsekcję, żeby sie nie rozmnożyło i nie zrobiło się więcej ich, czy zwykły pojedynczy robak?
KasiaRs
Posty: 4
Rejestracja: środa, 15 lutego 2017, 12:12
Gender: women

Re: Proszę o pomoc

Post autor: KasiaRs »

O matko, znalazłam jeszcze 2 dodatkowe na parapecie w pokoju jednego zdechłego w tym i jednego na firance.

Z tego co widzę to mają jakieś skrzydła - nie latają w słoiku ale zauważyłam, że mają
Załączniki
00.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (22.67 KiB)
0.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (13.11 KiB)
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Wojtek M »

Łapać i spuszczać w sedesie. One nie są z tobą od wczoraj, to synantropy i ich obecność w siedliskach ludzkich jest normalna, acz niepożądana.
KasiaRs
Posty: 4
Rejestracja: środa, 15 lutego 2017, 12:12
Gender: women

Re: Proszę o pomoc

Post autor: KasiaRs »

Dziękuję za informację, trochę się przestraszyłam, bo wcześniej ich nie widziałam a mam od jakiegoś czasu problem ze swędzącymi ukąszeniami. W sumie lepsze to niż pluskwy, chociaż jedno drugiego nie wyklucza :(
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Proszę o pomoc

Post autor: Wojtek M »

Jak się baczniej zlustruje lokum to i znajdzie się innych sublokatorów, żyjących w cieniu od lat ;)
Twoje "ukąszenia", a właściwie skórna reakcja alergiczna na coś, moim zdaniem jest niemożliwa do diagnozy wirtualnie.
Takie wypryski mogą powstawać także jako odczyn po spożytym pokarmie, ekspozycji na chemię jak i obcowaniu z robalami.
Niekoniecznie przez ukąszenie (pluskwy), czasem wystarczy kontakt z materiałem, w którym buszowały larwy (powyższe skórnikowate, mole, itp).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”