klucze do oznaczania pcheł

rybiki (Zygentoma), przerzutki (Archaeognatha), nogoprządki (Embioptera), wielkoskrzydłe (Megaloptera), glebiki (Zoraptera), świerszczokaraczany (Grylloblattodea (Grylloblattidae, Mantophasmatidae)
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Chiffchaff »

Witojcie,
będę bardzo zobowiązany, jeśli ktoś chciałby w pary zdaniach sklecić informację jaka literaturę skompletować by oznaczać krajowe pchły. Jeśli ktoś chciałby się podzielić kluczami do tej grupy w formie pdfów, kserówek, lub sprzedać oryginalne materiały, jestem zwarty i gotowy do przyjęcia/wymiany/zakupu.
z góry dzięki
Grzesiek
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Aneta »

Klucz PTe-owski pewnie masz, ale na wszelki wypadek linkuję:
http://156.17.59.206/053_XXIX.pdf
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Re: klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Miłosz Mazur »

A cóż Cię gryzie Grzegorzu, aż chciało by się zapytać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Chiffchaff »

Miłosz Mazur pisze:A cóż Cię gryzie Grzegorzu, aż chciało by się zapytać :mrgreen:
To proste Miłoszu, gryzie mnie brak klucza.

Aneto, czy ten link działa? Bo od 15 minut internet mieli, mieli i nic nie wyświetla :(
O, właśnie mi wyświetlił komunikat "Plik jest uszkodzony i nie nadaje się do naprawienia" czy jakoś tak. :(
Piszczałka
Posty: 92
Rejestracja: niedziela, 5 lipca 2009, 11:45
Gender: women
UTM: DA50
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Beskid Wyspowy

Re: klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Piszczałka »

Miałam ten sam problem do czasu aż kolega Przemek K mnie oświecił w wątku: viewtopic.php?f=31&t=510&start=20
Zmień przeglądarkę na Internet Explorer ba zapewne tak jak ja używasz Mozilla Firefox.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Aneta »

Chiffchaff pisze:Aneto, czy ten link działa? Bo od 15 minut internet mieli, mieli i nic nie wyświetla :(
O, właśnie mi wyświetlił komunikat "Plik jest uszkodzony i nie nadaje się do naprawienia" czy jakoś tak. :(
Kurczę, wczoraj działał normalnie, dziś faktycznie znowu są problemy z dostępem... Zmiana przeglądarki też nie pomaga, przynajmniej u mnie - wszystkie trzy wypróbowałam, i klapa.
Przemek Zięba

Re: klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Przemek Zięba »

Co do pcheł to nie sa trudne w oznaczaniu jedynie trzeba popracować nad prześwietleniem okazu, bo takie złapane na zwierzaku często są trudne w oznaczaniu bez obróbki chemicznej, poza tym przydaje się zwykły mikroskop lub binokular z oświetleniem w świetle przechodzącycm
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Wojtek M »

Coś serwer strajkuje, rano z ciekawości jeszcze udało mi się to pociągnąć, pewnie już zainteresowany to posiadł acz jak nie to leży tutaj.
Awatar użytkownika
Chiffchaff
Posty: 1263
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 15:05
Podziękowano: 1 time

Re: klucze do oznaczania pcheł

Post autor: Chiffchaff »

Wszystkim dziękuję za pomoc. Jakby kto miał coś innego niż owy klucz Skuratowicza z 1967r to ja z chęcią przyjmę/wymienię/zakupię. Szczególnie interesują mnie artykuły (autorstwa prof. Bartkowskiej, Haitlingera i Skuratowicza), w których były ujęte te nowe dla Polski, znalezione po wydaniu klucza .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „INNE rzędy”