Jak nanieść lokalizacje z telefonu na mapę?

Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Jak nanieść lokalizacje z telefonu na mapę?

Post autor: PawełB »

Zauważyłem takie fajne rozwiązanie na "stronie ważkowej" nanoszenia przebytych tras na gogle maps przy pomocy lokalizacji zarejestrowanej ze smartfona. I tak telefon zawsze mam przy sobie, przydał by się do czegoś potrzebnego, zamiast dzwonieniem przerywać mi fotografowanie.......

Jak to się robi? Jakie programy/aplikacje?
Załączniki
tag-2.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (89.13 KiB)
Awatar użytkownika
Jakub Liberski †
Posty: 294
Rejestracja: środa, 16 lutego 2005, 16:18
profil zainteresowan: Tylko fotografuje ale nie bardzo wiem co fotografuję
Lokalizacja: Śląsk, CA75

Re: Jak nanieść lokalizacje z telefonu na mapę?

Post autor: Jakub Liberski † »

To zapis mojego śladu :-) Jest cała masa różnych aplikacji - ja korzystam z Locus Free (z tego względu, że od dawna można było w nim zapisać mapę satelitarną off line - nie wiem, czy najnowsza wersja na to pozwala, ale ceny netu już nie są wysokie, więc można korzystać z dostępu on line). Jest opcja zapisu śladu w w/w programie. Po zapisaniu eksportuję go do plików o rozszerzeniu .gpx i .kml (oczywiście robi to program i wystarczy kilka kliknięć). Wyeksportowane pliki przerzucam na kompa i już je mogę otworzyć w Google Earth. Kml otwiera się "normalnie" - i na zrzucie ekranu widać właśnie zapis w tym formacie. Gpx dodatkowo ma "wszyte" dane czasowe, ale trzeba go otworzyć nieco inaczej:
Google Earth - Narzędzia - GPS (otwiera się nowe okno i w nim trzeba zaznaczyć "Importuj z pliku" i oczywiście wskazać lokalizację pliku .gpx.). Interesującą opcją jest możliwość geotagowania zdjęć z plikiem .gpx. Ale to już temat na innego posta ;-)
Załączniki
20160624_141838.kml
Plik do otwarcia w Google Earth
(48.96 KiB) Pobrany 29 razy
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Jak nanieść lokalizacje z telefonu na mapę?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Tych aplikacji jest obecnie tak wiele, że każdy może sobie przebierać w tym co lubi. Przeszukiwać można programy do jazdy na rowerze, do biegania czy inne lokalizacyjne. Jest ich wiele zarówno na androida jak i na iphone. proponuję zacząć przeglądanie od kombinacji wyrazów: gps route tracker

Kilka, które można sprawdzić: Record GPS, Easy GPS, GPS tracker, RouteTracker, MapMyWalk itd..
Cassida
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 26 lipca 2009, 18:12
Lokalizacja: CZ

Re: Jak nanieść lokalizacje z telefonu na mapę?

Post autor: Cassida »

Locus Pro is probably the best Android aplication. You can use free maps from all of the world. You can saving your own places, GPS coordinates, tracks,...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mapy, UTM”