Raynox DCR-250

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Raynox DCR-250

Post autor: mwkozlowski »

Nabędę za stówke samo szkło z Raynox DCR-250, łamią się uchwyty, szkła pozostają, może ma ktoś na zbyciu nieporysowane?...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Raynox DCR-250

Post autor: Rafał Celadyn »

...na ile się orientuję, to najtaniej zimą chodziły nieskazitelne używki po150 + przesyłka -kupiłem ,w tej chwili na olx 250 ,teraz uchwyt to już nie problem bo są dostępne wszystkie możliwe redukcje...200 to będzie okazja ;)
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
mwkozlowski
Posty: 966
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 21:21

Re: Raynox DCR-250

Post autor: mwkozlowski »

Próbowałem jakeś pół roku temu znaleść w Sieci samo mocowanie, bez skutku. Okazało się jednak, że samo szkło ładnie współpracuje z 90 Tamrona, mocowane na "wcisk". Jednak po wielu "wciskach" uścisk rozluźnił na tyle, że szkiełko znienacka wypadło w wysoką trawę. Jakiś ar lub dwa do przeszukania. Może jeszcze znajdę.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Raynox DCR-250

Post autor: Rafał Celadyn »

...moje leży w piaskach Pustyni Błędowskiej ;) , powodzenia w poszukiwaniach, jak po płaskim to da się wytrzymać. Jak zgubiłem telefon w dolinkach krakowskich to przetrawersowałem górkę tak, że na drugi dzień szedłem na czworakach do roboty ;) .Telefonu nie znalazłem bo tam nie ma zasięgu :mrgreen: .
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raynox DCR-250

Post autor: PawełB »

mimo że uchwyt do raynoxa pozwala na szybki montaż, to nigdy mi się nie podobał, a do tego nie działa na mniejszych średnicach filtrów, zdaje się można go jeszcze wepchnąć na 49mm, ale do olympusa który ma srednicę 46mm trzeba mieć przejściówki. I to jest idealny pomysł, pierścień przejściowy z dwoma gwintami, 43 mm na raynoxa i ten właściwy dla obiektywu. Zaletą jest idealne scentrowanie soczewy. na pewno trudniej zgubić.
Załączniki
mój pierścień jest sklejony z dwóch, bo akurat nie mogłem dostać przejściówki 43 na 46 mm, skleiłem filtry 43 i 46 mm (ramki bez szkielek oczywiście)
mój pierścień jest sklejony z dwóch, bo akurat nie mogłem dostać przejściówki 43 na 46 mm, skleiłem filtry 43 i 46 mm (ramki bez szkielek oczywiście)
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (138.45 KiB)
T0r9NGw.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (123.54 KiB)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”