Wężyk spustowy do Panasonic Lumix DMC-FZ72

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Wężyk spustowy do Panasonic Lumix DMC-FZ72

Post autor: GrzegorzGG »

Od jakiegoś czasu z różnym nasileniem poszukuję wężyka do mojego nowego aparatu. Jeśli już znajdę coś do Panasonica to jednak nie ma w specyfikacji mojego modelu. Znalazłem również tanie zamienniki, dedykowanego do niektórych modeli aparatów, wężyka DMW-RS1. Są na tyle tanie że można by spróbować kupić i zobaczyć czy zadziała. Czy jednak rzeczywiście warto?

Alternatywą są też mechaniczne wężyki spustowe, te jednak na wielu forach są odradzane, poleca się elektroniczne. Nie znalazłem żadnego dokładnego opisu (jedynie poglądowe fotki) sposobu montowania takiego wężyka. Czy da się zamontować na każdym aparacie, czy muszą być spełnione jakieś warunki?

Pozdrawiam
Grzegorz.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Wężyk spustowy do Panasonic Lumix DMC-FZ72

Post autor: Rafał Celadyn »

...ja do swojego fz 50 mam chińczyka za kilkanaśćie złotych kupionego na allegro ,jest ok, a biorąc pod uwagę cene "oryginału"(coś koło 200pln),to nawet jak kupiłbym 1O, to i tak by sie opłacało ;-) .Czy pasuje do Twojego sprzętu, to kwestia gniazda w aparacie ...
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wężyk spustowy do Panasonic Lumix DMC-FZ72

Post autor: GrzegorzGG »

Ok. Rozumiem. Dzięki za wskazówkę. A dałbyś radę podrzucić fotę gniazda w Twoim aparacie?

I co myślisz o mechanicznym wężyku?
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wężyk spustowy do Panasonic Lumix DMC-FZ72

Post autor: GrzegorzGG »

Przyjrzałem się uważnie mojemu Lumixowi i według mnie nie ma tam żadnego gniazda na wężyk spustowy. Chyba że źle szukam.
W poprzednim aparacie nie miałem MF i gwintu na obiektywie. Teraz znając upierdliwość życia nie będzie możliwości podpięcia wężyka (no chyba że mechanicznego) :)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Wężyk spustowy do Panasonic Lumix DMC-FZ72

Post autor: Rafał Celadyn »

http://www.optyczne.pl/29.5-Test-Test_m ... -FZ72.html
GrzegorzGG pisze:Teraz znając upierdliwość życia nie będzie możliwości podpięcia wężyka
..no, może tak być..
..poczytaj specyfikacje produktu i dodatkowy sprzęt...w ogóle to powinienes to zrobic przed zakupem :o
;-)
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Wężyk spustowy do Panasonic Lumix DMC-FZ72

Post autor: GrzegorzGG »

Zalinkowany test znam bardzo dobrze. To właściwie na nim oparłem swój wybór. Jednak opcja wężyka pojawiła się dopiero po zakupie aparatu, gdyż dzięki niemu mogłem spróbować zmontować jakiś stack. Poprzednim aparatem to było żmudnie nieprzyjemne.

Spróbuję kupić ten mechaniczny. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”