ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

Zakupiłem sanki do makro i skonstruowałem sobie stabilną podstawę do niego. Dziś korzystając z aury podjąłem pierwsze próby.
Wyszło tak: Ogólnie zauważyłem, że jest problem z ostrzeniem tam gdzie chciałbym, żeby aparat ostrzył. Na drugim zdjęciu ani razu nie wyostrzyło nóg, mimo, że przesuwałem sanki od jednego punktu nieostrości do drugiego. Była to zresztą najliczniejsza w zdjęcia próbka. Na pierwszym zdjęciu zmieniłem tło i perspektywę (fotografowałem w poziomie), nie udało mi się wyostrzyć oczu.
Jakie ustawienia ostrzenia powinny być w aparacie ustawione? Wielopunktowy? Centralny? Czy może strefa?

W jednym z wątków wyczytałem, że to światło robi ze zdjęcia zdjęcie, spróbowałem więc świecić na obiekt czołówką (jedyne białe świało jakie mam na chwilę obecną pod ręką). Ale chyba za słabe to światło bo efektów nie zauważyłem.

Czy dobór tła wpływa na fotografowany obiekt? Na zdjęciach Rafała Celedyna tło jest zawsze białe, czy to celowy zabieg?

Składanie zdjęć rodzi we mnie wiele pytań i jak na razie efekty nie są zbyt dobre (pomijając jakość mojego sprzętu i konstrukcji - jak już pojmę wszystko pomyślę o lepszym), lecz dzięki Waszym wskazówkom mam zamiar doskonalić warsztat :)

Będę wdzięczny za uwagi i sugestie.

PS. Swoją drogą co to za ryjek? Przypuszczam, że jakaś Sitona (na kerbtier.de potwierdzili moje przypuszczenie) ale czy te zdjęcia coś rozjaśniają?
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

GrzegorzGG pisze:Jakie ustawienia ostrzenia powinny być w aparacie ustawione? Wielopunktowy? Centralny? Czy może strefa?
...mało czasu, więc najważniejsze-mylisz pojęcia,to o czym piszesz to pomiar swiatła ,do składaków musisz uzywać "manual focus"-jak ustawisz -tak zostaje i powoli przesuwasz sankami ostrosć coraz dalej
GrzegorzGG pisze:W jednym z wątków wyczytałem, że to światło robi ze zdjęcia zdjęcie, spróbowałem więc świecić na obiekt czołówką
:mrgreen: ,trochę chyba opacznie to zrozumiales 8)
GrzegorzGG pisze: tło jest zawsze białe, czy to celowy zabieg?
tło to kwestia obróbki ,ale jak zle doswietlisz to moze sie okazać, że jest nie do obrobienia ;-)
...spływam
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

No to chyba lipa, nie mam w swoim kompakcie takiej opcji w trybie manualnym.

Ale skoro piszesz, że pomyliłem ostrzenie z pomiarem światła to wobec tego czym jest fotometria?
U mnie fotometria ma takie opcje: multi, punktowy, średnioważony
zaś Tryb AF: centralny, wielopunktowy, strefa, śledzący, śledzenie.

Co zatem wybrać do składania zdjęć?
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

...przeczytaj instrukcje obsługi ;-) .
GrzegorzGG pisze:wobec tego czym jest fotometria?
....pomiarem swiatła w danym punkcie ;-)

GrzegorzGG pisze:No to chyba lipa, nie mam w swoim kompakcie takiej opcji w trybie manualnym.

?
..na pewno jest ,nawet w moim soniaczu była...może masz blokadę af? cos musi być...
:papa:
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Wojtek M »

Fuji Finepix S3400 Digital Camera - Manual Focus: N/A :D
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

Wojtek M pisze:Fuji Finepix S3400 Digital Camera - Manual Focus: N/A  
:szacun: :szacun: :szacun: :szacun: :szacun: :szacun: :szacun: :szacun: :szacun:
;-)
:papa:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

Jak zawsze pod górkę.... :P
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: PawełB »

ąż dziwne że taki kombajn Fuji nie ma wyłączanego AF, stare kompakty tej firmy słynęły ze świetnych możliwości makro.

Zajrzałem w wyguglowaną instrukcję i rzeczywiście nie ma takiej opcji (Manual Focus), można jedynie wspomagać się opcją FOCUS LOCK czyli zablokowaniem ostrości na jakimś punkcie, i łapanie ostrości przesuwaniem aparatu, ale nie jestem przekonany czy w takim powiększeniu to będzie precyzyjne (biorąc pod uwagę stackowanie, gdzie trzeba zdjęcia z przesunięciami ostrości o ułamek milimetra, a przypuszczalnie po każdym zdjęciu focus się odblokowuje). Chyba do stackowania musisz zmienić aparat, najlepiej na taki jak ma Rafał :-) Możliwości sprawdzone ....

PS. do oświetlanie małych obiektów polecam lampke LED z IKEA na giętkim ramieniu za 40 zet
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80163192/
Sam tego używam przy zdjęciach, tyle że nie na klipsie a na okrągłej podstawce

jest jeszcze wersja mini na USB za 13 zet:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80243801/
myślałem o tym czy można by np. podłączyć 2-3 szt. do rozdzielacza USB a następnie do kompa czy nawet do niezależnego zasilacza USB - można by obiekt równomiernie oświetlać z kilku stron. Światło LED jest dosyć zbliżone do dziennego.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

PawełB pisze:można jedynie wspomagać się opcją FOCUS LOCK czyli zablokowaniem ostrości na jakimś punkcie, i łapanie ostrości przesuwaniem aparatu,
to powinno działać ...
PawełB pisze: a przypuszczalnie po każdym zdjęciu focus się odblokowuje)
...wg. mnie- nie,ale musi to Grzesiek sprawdzić...faktycznie, gdyby tak było ,to aparat do stacków byłby bezużyteczny...
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Malko »

Paweł Jansjo mają mi dzisiaj przyjść do oświetlenia ale pod Binokularem. Widziałeś jak świecą te podpinane pod USB? Bo może się okazać, że są za słabe do oświetlenia.... Sam myślałem aby kupić za te same pieniądze więcej tych pod USB ale zrezygnowałem z tego pomysłu.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: PawełB »

Kupiłem jedną małą, ale nie sprawdzałem i gdzieś mi się zapodziała :-)

ze strony IKEA duże Jansjo 3W, małe 0,15W, temp 2700 kelvinów (jestem zaskoczony niską temp, bo wydają się "bardzo białe ").
Tak więc mala wydaje się być dużo słabsza, ale jako np. 4 lampki otaczające obiekt może być wystarczające

zobacz co znalazłem:
http://www.mikroskopie-forum.de/index.php?topic=6880.15

oraz:
http://www.lmscope.com/produkt22/Makrof ... E_en.shtml
Adam słodowy łączy 2 na jednej postawie :-)

albo wręcz dokręca do podstawy mikroskopu:
http://www.photomacrography.net/forum/v ... 8124db2940
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

Rafał Celadyn pisze:
PawełB pisze:można jedynie wspomagać się opcją FOCUS LOCK czyli zablokowaniem ostrości na jakimś punkcie, i łapanie ostrości przesuwaniem aparatu,
to powinno działać ...
PawełB pisze: a przypuszczalnie po każdym zdjęciu focus się odblokowuje)
...wg. mnie- nie,ale musi to Grzesiek sprawdzić...faktycznie, gdyby tak było ,to aparat do stacków byłby bezużyteczny...
:papa:
Rafał
Nie mam w domu instrukcji do tego aparatu i nie mogę znaleźć funkcji/opcji Focus Lock. Mam zamiar to sprawdzić.

Co do linkowanej lampy, kupię sobie takie coś. Konstrukcja mojej skrzynki przewiduje miejsce na klips :)

Tymczasem zrobiłem drugi zestaw zdjęć, bardziej się starałem, wszystko w trybie manual. CombineZ poskładał tak: Zobacze co zrobi ZereneStacker.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

...wszystko jest mocno poruszone ,albo za mało swiatła i czas jest za długi ,albo wszystko ci w domu drży ... ;-)
:papa:
...masz wężyk spustowy ?
jesli nie ,to żeby zrobić przyzwoity składak musisz załączać preselekcję czasu ..inaczej zanim zdążasz oderwać łapę od spustu migawki ,już wszystko się trzęsie..
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Wojtek M »

GrzegorzGG pisze:Nie mam w domu instrukcji do tego aparatu i nie mogę znaleźć funkcji/opcji Focus Lock. Mam zamiar to sprawdzić.
Focus Lock w tym modelu to zwykłe złapanie ostrości przez AF, przy wpół wciśniętym przycisku "zrób zdjęcie". Brakuje tu funkcji twardego locka, żeby móc zdjąć palec z aparatu między strzałami. Żeby utrzymać stały fokus w całej serii nie możesz puszczać guzika całkiem, tylko po każdym zdjęciu jak wraca musisz blokować go palcem w połowie. To się udać nie może... sprawdź jednakże ;) Trochę ratowałby sprawę wspomniany przez Rafała wężyk, ale z tego co widzę dla S3400 N/A :D
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

Wężyki spustowe to chyba do każdego modelu nie pasują... A do mojego to już pewnie na bank nie :)
Co do preselekcji czasu, następna serię zamierzam wykonać z opcją opóźnienia wykonania zdjęcia (mam dwie opcje: 10sek i 2sek)
Tymczasem ten sam zestaw z ZereneStacker: Chyba nieco lepiej :)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

Wojtek M pisze: Żeby utrzymać stały fokus w całej serii nie możesz puszczać guzika całkiem, tylko po każdym zdjęciu jak wraca musisz blokować go palcem w połowie.
...pomijając, że to wszystko , na dłuższą metę,nie ma wielkiego sensu ,to jest to możliwe pod warunkiem ,że po ustawieniu opóznienia (np. o 2s) ostrzysz na ostatnie ujęcie ,przesuwasz srubę i pstrykasz i tak coraz dalej i dalej i dalej..... :tiaa:
...lepiej przy tym słuchać czegos.... baaaardzo spokojnego :hahaha:
https://www.youtube.com/watch?v=qqHU-szng0k

...ale nie zrażaj się Grzegorz ...
:birra:
Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

GrzegorzGG pisze:Wężyki spustowe to chyba do każdego modelu nie pasują... A do mojego to już pewnie na bank nie :)
Co do preselekcji czasu, następna serię zamierzam wykonać z opcją opóźnienia wykonania zdjęcia (mam dwie opcje: 10sek i 2sek)
Tymczasem ten sam zestaw z ZereneStacker:
Screenshot - 2014-05-15A.jpg
Chyba nieco lepiej :)
...na comine zp najpierw musisz użyć opcji "Align and Balance", żeby to wszystko wyrównać, a potem dopiero "Pyramid Do stack"...
:papa:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

Ależ oczywiście że użyłem Align and Balance :) Na szczęście z angielskim idzie mi znacznie lepiej niż ze składaniem zdjęć :)
W Zerene też najpierw wyrównuje.

Co do Focus Lock, kumam, wiem co to, używam, nie wiedziałem tylko, że tak to się nazywa.
Jutro spróbuję z Focus lockiem :)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

PS. I tak zostaje tylko Sitona sp. :)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

GrzegorzGG pisze:Ależ oczywiście że użyłem Align and Balance Na szczęście z angielskim idzie mi znacznie lepiej niż ze składaniem zdjęć
W Zerene też najpierw wyrównuje.
...no ,to teraz wiemy dlaczego combine jest darmowy ;-) ,nadaje się tylko do idealnie oswietlonych i wykonanych fot :hahaha:
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Malko »

PawełB pisze:Kupiłem jedną małą, ale nie sprawdzałem i gdzieś mi się zapodziała :-)

ze strony IKEA duże Jansjo  3W, małe 0,15W, temp 2700 kelvinów (jestem zaskoczony niską temp, bo wydają się "bardzo białe ").
Tak więc mala wydaje się być dużo słabsza, ale jako np. 4 lampki otaczające obiekt może być wystarczające

zobacz co znalazłem:
http://www.mikroskopie-forum.de/index.php?topic=6880.15

oraz:
http://www.lmscope.com/produkt22/Makrof ... E_en.shtml
Adam słodowy łączy 2 na jednej postawie :-)

albo wręcz dokręca do podstawy mikroskopu:
http://www.photomacrography.net/forum/v ... 8124db2940
Zdjęcie zrobiłem na szybko, u mnie tak to wygląda. Zobaczymy jak będzie z jakością zdjęć. Światło bym powiedział, że jest dość żółte.
Załączniki
1.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (31.97 KiB)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

Czyli według Ciebie, Rafał, drugie zdjęcie (obrobione przez ZereneStacker) nie jest już tak poruszone? Mnie się już dzisiaj wszystko w plamy zlewa :)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Rafał Celadyn »

GrzegorzGG pisze:Czyli według Ciebie
...wg. mnie zerene lepiej to wszystko klei ...foty składowe są poruszone, ale w przypadku zerene zdjęcie wynikowe wygląda lepiej...
Malko pisze:Zdjęcie zrobiłem na szybko, u mnie tak to wygląda. Zobaczymy jak będzie z jakością zdjęć. Światło bym powiedział, że jest dość żółte.
...musisz rozproszyć ,kolor to na tym etapie sprawa drugorzędna ,ja zawsze ustawiam balans bieli na podłożu i nie ma z tym żadnych problemów-chyba, że oswietlasz żarówką, swietlówką i swieczką :mrgreen: równoczesnie ;)
...myslę, że może to być za ciemne do stacków...widziałem ,jak walczą na włoskim forum ze swiatłem, przy duzych zblizeniach...żeby rozproszyć i mieć nieporuszone zdjecie(=króciutki czas) to naprawdę trzeba mieć duuuuzo swiatła...
:papa:
Rafał
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

Rafał Celadyn pisze: ...myslę, że może to być za ciemne do stacków...widziałem ,jak walczą na włoskim forum ze swiatłem, przy duzych zblizeniach...żeby rozproszyć i mieć nieporuszone zdjecie(=króciutki czas) to naprawdę trzeba mieć duuuuzo swiatła...
:papa:
Rafał
Jak na razie to wszystkie zdjęcia do próbek robiłem z lampą błyskową, ale bez dyfuzora. Myślę, że metodą żmudnych prób dojdę w końcu do zadowalających efektów :)
Dzięki w każdym razie za rady. Dalsze efekty pokażę wkrótce :)
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Wojtek M »

Właśnie, światło. Zajrzałem do manuala którego nie masz i metodą Rafała (burst mode top20/top40 + self-timer 2s/10s) lampa ci nie odpali. Ale będzie focus lock klonowany z pierwszego shota, at last :wine:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

Wypróbuję to koniecznie :) Rozumiem, że jak ustawie najpierw opóźnienie 2s to po uruchomieni serii będzie robił zdjęcia co 2s?
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Wojtek M »

2s + czas z ekspozycji + coś na zapis zdjęcia. Grunt że jedyne czego dotkniesz to regulacja przesuwu sanek, w 2s powinieneś to ogarnąć. Bardziej grząski grunt to twoje obiekty, te przyszpilone się nie ruszają :rotfl:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

zakupiłem giętka lampę i ledową żarówkę do niej. Daje światło o temperaturze 6000K. Pojawił sie jednak problem. Otóż lampka miga (dla oka jest ok ale dla aparatu już nie). W serii 40 zdjec połowa jest niedoświetlona a dobrze oświetlonych jest tylko kilka. Dowiedziałem sie że tego nie da się ominąć bo lampka jest na prąd zmienny. Jak to obejsc i jakim cudem lampka z Ikei ma być dobrym źródlem światła? Czy wydłużenie czasu naświetlania coś zmieni?
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: Wojtek M »

Lampka z Ikei ma na końcu kabla zasilacz dostarczający niskiego napięcia odfiltrowanego z tętnień (wersja USB ma z kompa od razu stałe).
Twoja "żarówka" ma zapewne w środku najtańszą opcję zasilającą - prostownik diodowy bez filtracji, stąd migotanie.
Inni z tym już przed tobą walczyli, wydaje się że z powodzeniem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1983129.html
Jak zawsze pod górkę... :D
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ZereneStacker i pierwsze próby składania zdjęć

Post autor: GrzegorzGG »

OK. No to kupię to Jansjo. Mam w związku z tym jedno pytanie do tych, którzy to mają. Czy ten model zawsze ma stabilizację napięcia? W moim mieście nie ma IKEI, a podróż do Katowic żeby zobaczyć lampkę to trochę bez sensu, więc kupiłbym na allegro (koszt przesyłki = koszt dojazdu do Katowic).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”