Obserwacja i dokumentacja aktywności dziennej porobnicy

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
wilma
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2018, 10:44
Gender: women

Obserwacja i dokumentacja aktywności dziennej porobnicy

Post autor: wilma »

Szanowni Forumowicze, mam do wykonania zadanie jak w tytule: początek i koniec aktywności, przyloty, wyloty, pobyty w gnieździe i poza. Prowadziłam już niejedną taką obserwację gniazda z telefonem i notatnikiem w ręku, ale zapewne zgodzicie się, że możliwości jednej osoby są ograniczone. I nie mówię tu tylko o oczywistych ograniczeniach fizjologicznych, ale także o takiej sprawie, że porobnica potrafi siedzieć pod ziemią albo przebywać poza gniazdem ponad 40 minut -wystarczy moment nieuwagi i już nie wierzysz sobie człowieku :-).
Próbowałam ze smartfonem w roli kamery: time lapse byłby ok, ale nie udało mi się w żadnym z dwóch telefonów utrzymać ciągle włączonego ekranu: po kilku minutach, mimo włączonej opcji "nigdy nie gaś ekranu" przy włączonym aparacie i tak ciemnieje.

Pomyślałam o kamerze sportowej, leśnej, ew. do monitoringu.
Jakie mam oczekiwania: data, czas, wilgotność, włącza się i wyłącza o określonej godzinie, time lapse z interwałami dobrze poniżej 1 sekundy, możliwość podłączenia do baterii słonecznej. Fajnie by było, żeby robiło i zdjęcia, i filmy w przyzwoitej rozdzielczości. Stało to będzie w pobliżu gniazda i, mam nadzieję, chociaż częściowo wyręczy mnie w robocie.

Podpowiecie coś?
Pozdrawiam porobnicowo :-)
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Obserwacja i dokumentacja aktywności dziennej porobnicy

Post autor: Konto_usuniete »

wilma pisze: Pomyślałam o kamerze sportowej, leśnej, ew. do monitoringu.
Jakie mam oczekiwania: data, czas, wilgotność, włącza się i wyłącza o określonej godzinie, time lapse z interwałami dobrze poniżej 1 sekundy, możliwość podłączenia do baterii słonecznej. Fajnie by było, żeby robiło i zdjęcia, i filmy w przyzwoitej rozdzielczości. Stało to będzie w pobliżu gniazda i, mam nadzieję, chociaż częściowo wyręczy mnie w robocie.
Są dwa problemy -pierwszy w przypadku kamer leśnych - opóźnienie rzędu 2-3 sek - złodziej, zwierzyna i tak się nagra bo kamera ma dość szeroki kąt widzenia. Tu - nie zda to egzaminu.
drugi - wszelkiego typu urządzenia bardzo chętnie zagospodarowywane są przez nasze społeczeństwo...a baterię musisz wyeksponować tak by "się ładowała"

Urządzenia wizyjne mierzące inne parametry - tu wilgotność - pewno istnieją tylko cena może nie być promocyjna....
Moim zdaniem tu należy szukać małej prostej kamery - alternatywy dla Go pro, władować w nią możliwie dużą kartę, podpiąć pod power bank i potem tylko przeglądać....

Może ten sklep będzie dla Ciebie pomocny....
https://www.spyshop.pl/szpiegowska-kame ... -1213.html
Awatar użytkownika
wilma
Posty: 52
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2018, 10:44
Gender: women

Re: Obserwacja i dokumentacja aktywności dziennej porobnicy

Post autor: wilma »

Dzięki za info, przejrzałam ofertę i, oczywiście, dostanę wszystko, czego mi trzeba, tylko ta cena...
O tym, że żaden czujnik ruchu na owada nie zadziała już wiem, bo napisałam do jednej z firm.
Pozostaje mi rejestracja ciągła, pomijając noc, dlatego wymyśliłam zdjęcia poklatkowe.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”