Helicon Filter i Helicon Focus

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...odpowiedziałem na pw :wink: ,tutaj jeszcze link do tego jak to powinno wyglądać po złożeniu do kupy :arrow: http://www.chrysis.net/forum/viewtopic.php?f=16&t=120 .przy czym tam chyba preferują jakieś oświetlacze pierścieniowe, które przy błyszczących obiektach nie bardzo się sprawdzają ,więc lepiej kupić jakiś większy namiot bezcieniowy za 2,5 stówy z lampami na statywach i upchać to wszystko do środka...Przynajmniej taki jest mój plan...
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

Rafał Celadyn pisze:...odpowiedziałem na pw  :wink: ,tutaj jeszcze link do tego jak to powinno wyglądać po złożeniu do kupy  :arrow: http://www.chrysis.net/forum/viewtopic.php?f=16&t=120 .przy czym tam chyba preferują jakieś oświetlacze pierścieniowe, które przy błyszczących obiektach nie bardzo się sprawdzają ,więc lepiej kupić jakiś większy namiot bezcieniowy za 2,5 stówy z lampami na statywach i upchać to wszystko do środka...Przynajmniej taki jest mój plan...
Pozdrawiam
Rafał
Namiot bezcieniowy to zły trop, błędna informacja. Taki namiot ma zastosowanie do obiektów o wielkości od kilku do kilkunastu cm (przedmioty, zabawki) do celów reklamowych. Przy obiektach wielkosci 1-50mm stosuje się krążki w kształcie walca, wycięte z kalki, białych kubków, o czym juz niejednokrotnie na Forum było wspominane. Osobiście przetestowałem już chyba wszystkie możliwe kombinacje oświetleń, przesuwu, stolików, automatyki i programowe i namiot też pożyczyłem robiłem zdjęcia..... ale to zupełnie jest nieprzydatne, więc nie kupujcie namiotu, bo żadnego zdjęcia nie zrobicie a tylko wydacie niepotrzebnie pieniądze. Również żadne ze zdjęć, ktore podziwiacie na forach i na róznych stronach www nie było wykonywane z uzyciem namiotu bezcieniowego.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

kubki, walce, namioty,to jeden piernik :wink: ważne żeby rozpraszało światło,ja namiot kupiłem ze względu na lampy na statywach, które można zawsze wykorzystać.Inna sprawa, że mały kubek słabiej rozprasza ,więc im obiekt mniejszy, tym większy powinien być "namiot"-też to sprawdziłem :wink: .Więc, mając namiot, ustawiamy lampy poza(namiotem),a całą resztę pakujemy do środka.Bez namiotu też się da,ale mówię tu np.o małych, obłych,błyszczących paskudztwach :P ,które oświetlić dobrze jest bardzo trudno...
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

:-) tak się złożyło, ze namiot mam, zakupiłem do fotografii bynajmniej nie owadów, leży i się kurzy.....
A co do oświetlenia wykorzystuję coś takiego

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/sony-hvl- ... 4865028be8

zakupione w trochę bardziej preferencyjnej cenie :D
z lenistwa nie chce mi się podłączać dyfuzorów do palników by zredukować refleksy ..... no ale chyba trzeba przełamać lenistwo.
Generalnie udane są te lampy dwupalnikowe..
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...przy "stackach" ,na wszystkich forach doradzają światło ciągłe i te błyskotki raczej sie nie sprawdzą...ale próbuj :wink:
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dokładnie o tym samym pomyślałem. :D
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

O widzicie, ciekawa sprawa, nie wiedziałem o świetle ciągłym , no ale zdjęć warstwowych jeszcze nie robiłem...dwupalnikowe dobrze się sprawdzają w terenie - bo w sumie w terenie prócz światła zastanego trudno liczyć prócz lampy na inne :mrgreen:
Czyli Waszmościowie powiadacie biały kubek albo walec i lampeczki - tak zrobię, mam całkiem znośne lampki z zestawu namiotu bezcieniowego, może da się wykorzystać??
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

:arrow: http://allegro.pl/zestaw-bezcieniowy-80 ... 65130.html
-kupiłem coś takiego ze względu na statywy z żarówami,mozna do tego dokupić odbłyśniki (parasole),i namiot przy foceniu nie jest wtedy niezbędny.Co do "elementów zastępczych" polecam kubełek po farbie 8) (3-5 l),długo na takim sprzecie działałem,a jeśli chodzi o modyfikację ,której nie zdążyłem zrobić (bo mam już namiot :wink: ) to warto zmniejszyć średnicę otworu w takim sprzęcie (najlepiej jakimś materiałem)żeby w modelu odbijał się tylko obiektyw.Kubek eliminuje ten problem, bo jego średnica jest stosunkowo mała,ale jak wspomniałem, może też być za mała do odpowiedniego rozproszenia światła...
Howgh! :wink:
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Rafał Celadyn pisze:polecam kubełek po farbie  8) (3-5 l),
Howgh! :wink:
:hi:
Rafał
Święta blisko, lubię śledzie to będzie kubełek po śledziach :-) Juz dzisiaj rozejrzę się w trakcie zakupów za czymś takim :-)

dzieki
pozdrawlaju z zasypanego Lublina

P.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

Przemek Zięba pisze:Święta blisko, lubię śledzie to będzie kubełek po śledziach
...no widzisz jakie to proste :wink: ,tylko nie zapomnij, że rybka lubi pływać :ok:
Wesołych Świąt!
:birra:
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Słuchajcie państwo a jak przedstawia się sprawa z obróbka zdjęć warstwowych - a raczej ich składaniem - robionych powiedzmy okazowi zamkniętemu w medium na szkiełku mikroskopowym z dużego powiększenia - powiedzmy 100X. Czy ktoś próbował to robić z Was? Jakie były efekty? Chodzi mi o zdjęcia pasożytów albo istot równie mało okazałych, zatopionych w powiedzmy płynie Hoyera albo euparalu..
L. Borowiec
Posty: 970
Rejestracja: wtorek, 25 maja 2004, 13:36

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: L. Borowiec »

Przemku, to nie ma znaczenia czy z okazu, czy z preparatu. Wychodzi równie dobrze. Czasami trzeba się pobawić opcjami Helicona aby wyszedł najlepszy efekt, ale można uzyskać naprawdę świetne zdjęcia. Zobacz np. jakie zdjęcie pchły z preparatu pokazywano na włoskim forum:
http://www.entomologiitaliani.net/publi ... 48&t=17897
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

Przemku - chodzi Ci o obróbkę czy o obiekt? Na drugie pytanie już masz odpowiedź, na pierwsze - nie obrabia się zdjęć przed składaniem lecz tylko już złożonych. Przed składaniem obraz ulegnie przekształceniu i potem procesy składania będą miały problem z dokładnością- testowałem, takie są wyniki moich eksperymentów.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Panowie dziękuję bardzo mi pomogliście! w zasadzie mnie to przekonało w 100% czyli afternoon shopping, when my wife is sleeping :mrgreen: :mrgreen:
pozdrawiam
Przemek
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Jeszcze prosiłbym o jedną poradę w kwestii zakupu. Jak to wygląda? Ściągam sobie i H.Focus i H.Filter a drogą mailową przychodzi mi klucz do rejestracji obu? Jeśli chciałbym zainstalować powiedzmy na drugim i trzecim komputerze, ściągam na każdy jak wyżej i wpisuję ten sam klucz? Aktualizacje - jeśli są - aktualizują się automatycznie? Jeśli zmieniam komputer np jeden z czterech na którym zainstalowałem to nie ma problemu? Jak to się wtedy robi? Pytam, bo jeden z domowych komputerów jest do wymiany i co wtedy??
Pytania może naiwne ale.....wolę się zapytać wcześniej...z góry dziękuję.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

Przemek Zięba pisze:Jeszcze prosiłbym o jedną poradę w kwestii zakupu. Jak to wygląda? Ściągam sobie i H.Focus i H.Filter a drogą mailową przychodzi mi klucz do rejestracji obu?
TAK.
Jeśli chciałbym zainstalować powiedzmy na drugim i trzecim komputerze, ściągam na każdy jak wyżej i wpisuję ten sam klucz?
Masz to opisane na stronie producenta. Generalnie tak to się odbywa, przy czym za każdym razem następuje aktywacja programu przez internet lub offline wg procedury. Jeden klucz, aktywacja kazdej kopii oddzielnie online.
Aktualizacje - jeśli są - aktualizują się automatycznie?
Jak we wszystkich programach - pobierasz i instalujesz.
Jeśli zmieniam komputer np jeden z czterech na którym zainstalowałem to nie ma problemu? Jak to się wtedy robi? Pytam, bo jeden z domowych komputerów jest do wymiany i co wtedy??
Piszesz do supportu i zdezaktywują Ci daną kopię, przez co liczba wolnych kluczy Ci się zwiększy.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: M. Stachowiak »

U Borysa Wasiuka (firma Stereos, do której link podany jest na stronie startowej entomo.pl) możesz kupić program z kluczem sprzętowym USB. Wówczas program możesz zainstalować na dowolnej liczbie komputerów, z tym, że w danej chwili będziesz mógł korzystać tylko z tego, do którego podłączysz klucz.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Mietku a czy ten klucz sprzętowy da się kopiować nie w celu handlowania nim ale wykonania kopii zapasowej? zawsze się boję, że zgubię taki klucz -pendrive albo go zepsuję i nieszczęście gotowe..
Ten klucz kosztuje w zasadzie kilkadziesiąt złotych więcej więc niby problemu nie ma.
W każdym razie dziękuję za podpowiedź. To tez rozwiązanie.
pozdrawiam i dzięki znowu Jacku i Mietku już głowy nie zwracam, pozdrawiam, pochwale się jak poskładam jakieś zdjęcie :-)
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: M. Stachowiak »

Nie, tego klucza kopiować się nie da :-). Jeżeli go zgubisz lub zepsujesz, będziesz musiał kupić nowy :-).
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

M. Stachowiak pisze:Nie, tego klucza kopiować się nie da :-). Jeżeli go zgubisz lub zepsujesz, będziesz musiał kupić nowy :-).
ale sam klucz za kilkadziesiąt złotych czy hmmm znowu licencję plus klucz??? Bo to by było straszne ja jestem straszny bałaganiarz, to już wiem, że zgubię...
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: M. Stachowiak »

Co do szczegółów musisz się dogadać z Borysem :-). To jest sensowny gość i myślę, że nie będzie robił problemu.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: M. Stachowiak »

Przemku, spróbuj najpierw z innym, darmowym programem do składania. Jest bardzo dobry.
Tu link:
http://www.picolay.de
Wadą jest interfejs w języku niemieckim lub angielskim, ale przecież dla Ciebie to nie problem ;-).
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

dzieki MIetku popróbuję, ale Helicona i tak zamówię :-) Nawet bardzie pod kątem H.Filter niz Focus, ale w pakiecie nie kosztują tak dużo...Bardzo lubię H.Filter, mam taka stara wersję darmową i w zasadzie obrabiam zdjęcia tylko w nim, ten nowy to juz fajne możliwości...
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

M. Stachowiak pisze:Tu link:
http://www.picolay.de
Dzięki !,no to brakuje mi już tylko sanek :ok: ,po co kupować Helikona ,efekt jest taki jak powinien być :hp:
:arrow: http://www.picolay.icbm.de/galleries/st ... fly-03.jpg
lux.
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: M. Stachowiak »

Helicon Focus jest bardziej przyjazny, szybszy w działaniu i dokładniejszy. Picolay daje natomiast nieporównywalnie większą możliwość zmiany ustawień parametrów składania, poczynając od przygotowania obrazów cząstkowych. Umożliwia też generowanie na różne sposoby obrazów 3D.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

M. Stachowiak pisze:Helicon Focus jest bardziej przyjazny, szybszy w działaniu i dokładniejszy. Picolay natomiast daje natomiast nieporównywalnie większą możliwość zmiany ustawień parametrów składania, poczynając od przygotowania obrazów cząstkowych. Umożliwia też generowanie na różne sposoby obrazów 3D.
... pewnie dlatego helikon nie jest darmowy,jednak ten programik na moje potrzeby jest w zupełności wystarczający :D ,a biorąc pod uwagę finanse to wolałbym wydać te pieniądze na jakiś tydzień w Bieszczadach, czy jakiejś innej dziczy ...:ok:
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Rafał Celadyn pisze:...takie od dłuższego czasu zamierzam kupić  :arrow: http://www.foto-tip.pl/sklep/images/ima ... /sanki.jpg ,działa na nich także Cosmin Manci ,którego muszę   :no: zawsze zareklamować  :wink:
:hi:
Pozdrawiam
Rafał

Tak wyszperałem sobie nowe cudo, sanki do makro z silnikiem krokowym....cena hmmm ale patent ciekawy !

http://www.cognisys-inc.com/stackshot/s ... 7a40bae1a9

a tutaj filmik
http://www.youtube.com/watch?v=_WnE-KI3cng
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: GrzegorzGG »

Przemek Zięba pisze: Tak wyszperałem sobie nowe cudo, sanki do makro z silnikiem krokowym....cena hmmm ale patent ciekawy !

http://www.cognisys-inc.com/stackshot/s ... 7a40bae1a9

a tutaj filmik
http://www.youtube.com/watch?v=_WnE-KI3cng
Cacko :)
Ja jak na razie mogę sobie pozwolić na sanki z allegro, licytuję właśnie takie za niewielkie pieniądze :)
bartek.g
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2011, 12:17

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: bartek.g »

Uzywam tych sanek. Bardzo przyspiesza. Do ceny dolicz jeszcze clo i 23% VAT :)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

Gratuluję! Sanki sterowane silniczkiem fajna rzecz. Jest tu jednak problem metodyczny. Miedzy ostrzeniem poprzez zbliżanie obiektu a ostrzeniem optyką jest różnica. Minimalna, ale polega ona na tym, że obiekt zbliżany sankami powiększa się w kadrze a obiekt ostrzony optyką nie. Dlatego wybrałem metodę druga, czyli ostrzenia optyką. I tu znów szereg "utrudnień": obiektyw starego typu ostrzy "śrubokrętem" i kopnięcia silniczka są zauważalne w optyce. Obiektyw z wewnętrznym ogniskowaniem jest pozbawiony tych wszystkich błedów - czy tak?
1. Podczas przechodzenia z warstw bliższych do dalszych obiekt nie powiększa się (tak jak, przy sankach)
2. silniczek VR (np 105 Nikkora) jest pozbawiony tych kopnięć, działa bardziej precyzyjnie. Wpływa to na komfort pracy i precyzję ostrzenia.

Jak ma się metoda ogniskowania programowego (np Helicon, chyba innych programów nie ma na świecie) do sanek czyli przesuwania obiektu przed obiektywem? Co o tym myślicie?
bartek.g
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2011, 12:17

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: bartek.g »

Nie wiem czy dobrze zrozumialem, bo troche to zamieszane :).

Silnik VR to silnik odpowiedzialny za redukcje drgan. Moze chodzilo o silnik odpowiedzialny za IF (internal focusing)? Co to jest ostrzenie optyka? Jezeli obiekt znajduje sie w pewnej odleglosci od aparatu to punkt ostrosci (zakres ostrosci de facto) jest tylko i wylacznie w jednym miejscu. Wiec jezeli chcesz przesunac ten punkt ostrosci to znajdujesz nastepny taki punkt dla pewnej odleglosci obiektu od paratu - czyli rownie dobrze mozesz zmniejszyc/zwiekszyc odleglosc aparatu od obiektu. Wewnetrzne ogniskowanie to przesuwanie srodkowych grup soczewek - przez co obiektyw nie zmienia rozmiaru.

Co to jest ogniskowanie programowe?
bartek.g
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2011, 12:17

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: bartek.g »

Dobra skumalem. Chodzi o ostrzenie pierscieniem ostrosci. A programowe to bedzie bedzie soft, ktory bedzie wymuszal na obiektywnie ustawienie ostrosci - czyli bedziesz uzywal silnika focusa obiektywu. Tyle, ze nie wiem czy obiektyw jest powtarzalny i czy jego skok jest na tyle maly. Ale to zalezy od powiekszen, przy owadach 3-5 mm pewnie to nie ma znaczenia.

edit: No i nie bedziesz mogl uzyc np. obiektywow mikroskopowych.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

Skumałeś! A gdy chodzi o obiektywy mikroskopowe to masz rację - tylko takie sanki! Ale dla ostudzenia - ręcznie da sie zrobić bardzo wiele (tu: Cosmin!)
Najlepsze jest jednak gonienie króliczka ;-)

PS. no własnie ten skok sterowany programowo w obiektywie ma szanse być powtarzalny. Ten śrubokretem niestety, nie. Pisz na priva, porozmawiamy.

Obiektywem mikroskopowym da się zrobić ręcznie.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Ufff pierwsze koty za płoty i proszę Koleżanki i Kolegów by się nie śmiali. Oto moje pierwsze dzieła złożone w programie Helicon Focus, obrobione w H.Filter. Skoncentrowałem się na technice wykonywania nie na oświetleniu...program krzyczał coś po drodze o różnicach procentowych w oświetleniu, ale....Namiotu z pudełka po śledziach nie zrobiłem jeszcze, bo żona się zaczęła awanturować, że wszystkich zaczynam zmuszać do zjedzenia kilku kilogramów śledzi w przeciągu 3 dni...a do świąt jeszcze tydzień...No ale generalnie muszę sporo popracować nad zdjęciami, chociaż efekty o niebo lepsze niż bez programu GO przestaje być problemem. Dzisiaj lub jutro postaram sie poskładać jakiś obrazek spod mikroskopu. N zdjęciach jest oprócz Neocerambyxa raddei latarnia Arystotelesa wypreparowana z jeżowca.
Załączniki
12.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (92.4 KiB)
13.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (76.2 KiB)
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

z mikroskopowych jestem mniej zadowolony, tutaj czeka mnie sporo pracy ale wklejam sample. Niech tam. :-)
Wydaje mi się że trochę winy preparatów, starych jak diabli, trochę słabo prześwietlonych, etc...
Załączniki
c.1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (92.01 KiB)
i.2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (69.59 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

Przemek Zięba pisze:z mikroskopowych jestem mniej zadowolony
...no...mam inne zdanie :wink: ,dwójka jest niedoświetlona ,a na jedynce, albo "pojechałeś na suwakach" ,albo balans bieli był skopany i coś się posypało,można coś takiego z tego zrobić i wg. mnie to byłoby wystarczające :arrow:

:hi:
Rafał
Załączniki
c.1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (88.18 KiB)
bw.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (73.05 KiB)
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: M. Stachowiak »

Przemek, ustaw światło w mikroskopie według zasady Koehlera, a będzie znacznie lepiej :-). Masz też nieznaczne przesunięcie osi optycznej obiektywu względem kondensora — wyjustuj mikroskop. Poza tym zbalansuj biel i nieco przedłuż ekspozycję.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Ooo właśnie na takie porady czekałem, dzięki, pochwale się (jak będzie czym) jak troche poćwiczę :-) dzięki raz jeszcze!
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

tym razem popróbowałem z namiotem, nie jestem zadowolony ze światła mimo wszystko, chociaż wyszło trochę bardziej poprawnie, widzę w którym kierunku należy się zwrócić by go dopracować jednak to światło nieszczęsne...
Załączniki
1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (75.3 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...kozy z tak sprearowanymi czułkami trzeba odwrócić poziomo -wtedy lampy ustawiasz z obydwu boków namiotu(niezbyt blisko!) i znika cień czułków...Na przód namiotu, jak chcesz z tej strony oświetlać lampami ,musisz zrzucić ten szósty ekran z wycięciem i tamtędy włożyć obiektyw,lampy wtedy musisz trochę odstawić(a najlepiej jak ma się parasole -odwrócić).No i balans bieli coś skopany,kapnij zielonego i się poprawi .Dobrze jest :wink:
:hi:
Pozdrawiam
Rafał
Załączniki
1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (53.26 KiB)
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

hmm uzywałem takiego namiotu, zamieniłem jedynie tło na białą piankę,,
http://allegro.pl/zestaw-namiot-bezcien ... 87607.html

a mówisz chyba o czyms takim..
http://allegro.pl/n1-zestaw-bezcieniowy ... 55041.html

:-)
pojemnik ze śledzi jeszcze niegotowy...
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Antek Kwiczala † »

Rafał Celadyn pisze:kapnij zielonego i się poprawi
Zastanawiam się Rafał, dlaczego zmieniłeś balans bieli tylko w pewnych partiach zdjęcia - w niektórych obszarach "zamkniętych" pozostał żółtawy odcień, co stwarza niekorzystne wrażenie. Lepiej zbalansować całe zdjęcie (załącznik)
Załączniki
1a.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (90.15 KiB)
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

ładnie Wam to Panowie wyszło :-) dzięki, idę pracować dalej nad warsztatem, sporo trudu przede mną. A co do balansu bieli, skopany nie jest, w zasadzie chciałem mieć bardziej żółtawe (retro :D ) tło ale chyba rzeczywiście lepiej z białym..
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

Przemek Zięba pisze:a mówisz chyba o czyms takim..
http://allegro.pl/n1-zestaw-bezcieniowy ... 55041.html
...dokładnie, do tego otwartego zrób sobie przód z białego tła i przyklej na jakichś rzepach,pudełko do środka i będzie "lala" :wink:
:hi:
Rafał
Antek Kwiczala pisze:Zastanawiam się Rafał, dlaczego zmieniłeś balans bieli tylko w pewnych partiach zdjęcia - w niektórych obszarach "zamkniętych" pozostał żółtawy odcień, co stwarza niekorzystne wrażenie. Lepiej zbalansować całe zdjęcie (załącznik)
...balans poprawiłem na całości tylko przy czyszczeniu tła nie chciało mi się wszystkiego zaznaczać ,potem coś tam pogrzebałem w kolorach ...no i tak wyszło :wink: , ale takie rzeczy zawsze można poprawić...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...dzisiaj przyszły sanki do makro 8) ,zrobiłem pierwszy test ,fotka złożona dwoma kliknięciami na Picolayu ,już widzę niedociągnięcia ...ale muszę poćwiczyć i złożyć stolik ,bo fotki robiłem na rozwalającym się statywie...nie jest źle :wink:
Pozdrawiam
Rafał
Załączniki
p#sharp_min0_en -.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (130.25 KiB)
crop.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (114.92 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...dodaję jeszcze sklejkę z Helicona (darmowego triala :wink: ),picolaj zupełnie nie mógł sobie poradzić, bo foty były za bardzo "rozjechane"...a Helicon ,bez szału ,ale dał radę :ok:
:hi:
Załączniki
13-06-05_224551_M=B_R=8_S=4.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (132.96 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...i jeszcze obły i umiarkowanie błyszczący biegaczyk -jedyny pozytywny aspekt ulew które nie dają żyć w Małopolsce :cry: .Odłowiony 100 metrów od domu ,pływał sobie w kałuży,początkowo myślałem, że to jakiś pluskwiak :gl: i chciałem mu pomóc,ale to była niedźwiedzia przysługa 8) .
:hi:
Rafał
Załączniki
13-06-06_063710_M=B_R=8_S=4.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (141.31 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

:brawo: Dobra jest tu rozdzielczość optyczna, tak to wygląda.
No i dwa pytania:
- namiot czy krążek? Pisałeś wcześniej o zestawie bezcieniowym i kubku po farbie. Jak to teraz wygląda u Ciebie?
- jaka tu jest zastosowana optyka: mikroskop czy obiektyw; jaki to obiektyw?
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...foty z namiotu, optyka to kompakt i raynox. Widzę problem z rozdzielczością (mój apatrat ma 8 Mp) i muszę pokombinować z przysłoną-spróbuję zmniejszyć GO co powinno trochę rozwiązać problem...poza tym statyw jest tak r...y ,że nie wyrabiam z nim 8) .Muszę zmontować stolik, tylko dumam nad możliwością przykręcenia sanek do dechy...jest z tym problem ,ale mam parę pomysłów...jednak na razie nie mam na to czasu ,więc próby będą "statywowe".Co do picolaja to naprawdę w porównaniu z heliconem bladziutko to wygląda...fotki muszą być idealnie doświetlone i posegregowane(czas!!!!)inaczej wychodzą jakieś abstrakcyjne obrazy :-? .W helikonie ładuje się cały set i musi być dobrze :ok: .
...inna sprawa, że na moje(nasze) potrzeby ,ta jakość spokojnie da radę...
:hi:
Pozdrawiam
Rafał
...jeszcze pytanie :arrow: czy będę mógł ściągnąć triala helicona ,po zakończeniu zabawy, z tym który ściągnąłem teraz(po usunięciu plików)? 8)
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kalisiak »

Rafał, jak dla mnie bardzo fajne fotki.
Napisz jeszcze czym oświetlasz i jakie sanki sobie sprawiłeś.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

....te sanie kupiłem na allegro :arrow: http://www.ceneo.pl/10546090?se=2_6PAAI ... 3godakIAxA ,oświetlam dwoma lampami dedykowanymi do "chińskiej jedynki" :wink: ,,linkowałem gdzieś powyżej...z wiaderkiem też da radę :wink: .
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kalisiak »

Poproszę jeszcze dwa słowa o sankach. To są sanki krokowe? Śruby służą do przesuwania sanek, czy tylko do blokowania położenia?
Link do oświetlenia znalazłem, jeżeli o sankach też było dokładniej, to daruj i to.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...sanki mają zębatą śrubę i równie zębatą prowadnicę :wink: ,przesuwają się płynnie w każdym zakresie,mają też dodatkowe pokrętła służące do blokowania pozycji...są solidne i 100 funciaków to nie 280 pln :wink: .Można je montować do statywu (tak jak aparat)...i chyba tyle...są ok :ok:
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kalisiak »

Ale ty Rafał mącisz :lol:
Jakie "100 funciaków"? Jak to się ma do linku do ceneo? I który konkretnie model kupiłeś, bo na allegro widzę kilka (dwa typy?):
http://allegro.pl/pro-sanki-szyny-nasta ... 45027.html
http://allegro.pl/sanki-nastawcze-do-ma ... 11586.html
http://allegro.pl/sanki-nastawcze-2-osi ... 71947.html
http://allegro.pl/sanki-nastawcze-do-ma ... 11586.html
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

100 funciaków to cena z linku Przemka (powyżej ,na poprzedniej stronie) :wink:
ja kupiłem te :arrow: http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... fotografii
dałem dokładnie 274 pln
+ 2 :birra: na oblanie zakupu :P
:hi:
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kalisiak »

Jeszcze raz dzięki. Mimo wszystko polecenie sprawdzonego modelu przez wiarygodną osobę jest lepsze niż poszukiwanie i czytanie tysięcy opinii w necie. Zgadzam się z opinią, ze w necie można znaleźć wszystko, z jednym zastrzeżeniem, że głównie jest to g... niewiadomego pochodzenia :P
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

:mrgreen: ja tez 100 funtów nie wydałem a zaledwie tyle

http://www.ebay.pl/itm/4-way-Macro-Focu ... 25614b7ade

mogę sobie zrobić z tego dwie sztuki jak potrzeba, albo jedną czterokierunkową i wychodzi zaledwie 140 złotych a i chyba na allegro można kupić taniej ( przynajmniej przesyłka tańsza)
Dla mnie opcja wystarczająca, no i w teren poręczniejsza. Działają bez zarzutu
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

....ale moje są droższe ! :mrgreen: :P ,żartuje jakbym znalazł te Przemka to też bym kupił :wink:
:hi:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

ponawiam pytanie !
Rafał Celadyn pisze:czy będę mógł ściągnąć triala helicona ,po zakończeniu zabawy, z tym który ściągnąłem teraz(po usunięciu plików)?
i czy będzie normalnie funkcjonował?
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Chyba nie na ten sam komputer...tak sadzę, pewnie IP komputera jest zapisane w bazie, bo jakby każdy po 30 dniowej zabawie ciągle przedłużał to by im się nic nie sprzedawało, ale może się mylę...
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

Przemek Zięba pisze:le może się mylę...
...pytam, bo wydaje mi się, że możesz się mylić :ja wiem: ,dlatego nie bardzo rozumiem, po co kupować klucze itd.(podobnie jest z avastem) .Ja już kiedyś instalowałem helicona ,ale go nie używałem ,teraz mam go znowu i działa...no więc pytam ,po co komuś klucz za cztery stówy ? :wink:
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: GrzegorzGG »

Rafał Celadyn pisze:ponawiam pytanie !
Rafał Celadyn pisze:czy będę mógł ściągnąć triala helicona ,po zakończeniu zabawy, z tym który ściągnąłem teraz(po usunięciu plików)?
i czy będzie normalnie funkcjonował?
Helicon dodaje informacje na środku obrazka, że jest to wersja trial. Wystarczy wiec wszystkie pliki składowe podwoić (zwiększyć wysokość razy dwa, szerokość bez zmian, w wyniku czego dolna połówka może być pustym tłem - coś takiego można zrobić za pomocą makr w PS), wówczas Helicon doda napis również w połowie, lecz dla nas to będzie sam dół obrazka.
Mam nadzieję, że klarownie to wyjaśniłem :)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: GrzegorzGG »

Przemek Zięba pisze:Chyba nie na ten sam komputer...tak sadzę, pewnie IP komputera jest zapisane w bazie, bo jakby każdy po 30 dniowej zabawie ciągle przedłużał to by im się nic nie sprzedawało, ale może się mylę...
Działa to raczej trochę inaczej. Są zapisywane informacje w rejestrze systemu (gdzie, wie tylko sam program) i ich raczej nie skasujesz, a to wystarczy żeby program wiedział, że ktoś go chce oszukać.
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: CARABUS12 »

GrzegorzGG pisze:
Przemek Zięba pisze:Chyba nie na ten sam komputer...tak sadzę, pewnie IP komputera jest zapisane w bazie, bo jakby każdy po 30 dniowej zabawie ciągle przedłużał to by im się nic nie sprzedawało, ale może się mylę...
Działa to raczej trochę inaczej. Są zapisywane informacje w rejestrze systemu (gdzie, wie tylko sam program) i ich raczej nie skasujesz, a to wystarczy żeby program wiedział, że ktoś go chce oszukać.
Nie prawda można te informacje z rejestru wywalić i jest ok.
Robiłem tak przy kilku innych programach. :ok:
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: GrzegorzGG »

CARABUS12 pisze:
GrzegorzGG pisze:
Przemek Zięba pisze:Chyba nie na ten sam komputer...tak sadzę, pewnie IP komputera jest zapisane w bazie, bo jakby każdy po 30 dniowej zabawie ciągle przedłużał to by im się nic nie sprzedawało, ale może się mylę...
Działa to raczej trochę inaczej. Są zapisywane informacje w rejestrze systemu (gdzie, wie tylko sam program) i ich raczej nie skasujesz, a to wystarczy żeby program wiedział, że ktoś go chce oszukać.
Nie prawda można te informacje z rejestru wywalić i jest ok.
Robiłem tak przy kilku innych programach. :ok:
Nie twierdzę, że się nie da, lecz ukryta, zaszyfrowana informacja (niekoniecznie w drzewie z programem) jest trudna do odnalezienia. Wszystko zależy od inwencji programisty :)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

CARABUS12 pisze: Robiłem tak przy kilku innych programach. :ok:
I myslisz pewnie, że tu jest będzie tak samo ... ? A robiłeś przy tym? Założę się (o duże 2 piwa :-) ) że nie. Spróbuj rozhakować ten program (Helicon Focus) i szczerze życzę powodzenia. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, by to się komuś udało, no ale to nie znaczy, że komuś się nie udało....
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 910
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

A może re-instalka dała by radę. Jeśli się komuś che.
Rafał Celadyn pisze: no więc pytam ,po co komuś klucz za cztery stówy ? :wink:
Pozdrawiam
Rafał
Bo jest to kradzież. Nie to, żebym był uczciwy i nie kradł wartości intelektualnej, ale lubię nazywać rzeczy po imieniu.

Rudy
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: CARABUS12 »

Jacek Kurzawa pisze:
CARABUS12 pisze: Robiłem tak przy kilku innych programach. :ok:
I myslisz pewnie, że tu jest będzie tak samo ... ? A robiłeś przy tym? Założę się (o duże 2 piwa :-) ) że nie. Spróbuj rozhakować ten program (Helicon Focus) i szczerze życzę powodzenia. Nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, by to się komuś udało, no ale to nie znaczy, że komuś się nie udało....
Nie mam zamiaru tego robić, jest to program płatny.
Jeśli bym to zrobił to będzie kradzież. :P
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

No nie wiem, wydaje mi się, że program jest dobrze zabezpieczony, zakupiłem jakiś czas temu jestem niezmiernie zadowolony, swoje kosztuje ale wart jest tych pieniędzy. Chociaż z drugiej strony 4 wersje to zdecydowanie za dużo zainstalowałem dwie i chyba trzecią zainstaluję w pracy, tak na siłę i uważam, że program powinien analogicznie tanieć do ilości zamówionych wersji i przy dwóch powinien kosztować połowę, no ale to takie dywagacje :-))
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

Dominika+Jurek Radwańscy pisze:o jest to kradzież. Nie to, żebym był uczciwy i nie kradł wartości intelektualnej, ale lubię nazywać rzeczy po imieniu.
...no chyba sobie jaja robisz :shock: ,ściągnąłem wczoraj triala ,nie mam żadnych napisów, ani na dole, ani na górze.Kasuję go, czyszczę kompa i ściągam (legalnie!!!!) następny trial.Działa jest w porzo,nie działa -trudno.Co to ma w Twoim systemie wartości wspólnego z kradzieżą ???
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Dominika+Jurek Radwańscy
Posty: 910
Rejestracja: piątek, 8 kwietnia 2005, 18:22
Specjalność: Collembola
Lokalizacja: Bielawa
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Dominika+Jurek Radwańscy »

trial czyli wersja testowa, jest na wypróbowanie przez jakiś czas, gdzieś w licencji, regulaminie masz, że możesz jej używać tyle i tyle. I nie chodzi mi o przestrzeganie prawa, ale o bardziej etyczny punkt widzenia. To tak jak byś miał darmowe pierwsze wejście na karuzelę aby spróbować, a potem już płatne. Przyklejasz wąsy i wychodzisz z założenia, że jak wpuszczą drugi to dobrze, ale jak nie to też dobrze.

:birra: Ja bym naklejał wąsy rude i wchodził, tyle, że nazywałbym to kradzieżą.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

:wink:
...z etycznego punktu widzenia to program powinien być darmowy dla szaraków(żeby biedak mógł się czasem zabawić), a płatny dla profesjonalistów, żeby mieli co wpisać w rozchodach :P (to tak pół żartem, pół serio :wink: ) .

:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...dodaję screen z nierównej walki z oświetlaniem czarnych ,obłych,błyszczących paskud :wink: ,nad tym trzeba jeszcze popracować... czarny( jak ktoś ma ochotę i czas :wink: ), jest do oznaczenia.
,..."taki trochę" H.unicolor ?
:hi:
Rafał
Załączniki
13-06-06_195521_M=B_R=8_S=4 - Kopia.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (136.6 KiB)
13-06-06_210021_M=B_R=8_S=4.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (137.46 KiB)
crop.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (130.67 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kalisiak »

Sanki dla cierpliwych:
http://www.ebay.pl/itm/2-Way-Macro-Shot ... H_DefaultD
http://www.ebay.pl/itm/4-way-Macro-Shot ... 08?pt=LH_D

Te 40 zł za dwoje sanek to chyba już najtaniej ;) Tylko wysyłka drogą morską??? To ze dwa miesiące będzie, ale na gwiazdkę dojdzie :tak:
Podobne go tych pokazywanych przez Przemka (w cenie 140 zł) i pewnie tak jak tamte mają aluminiowe zęby.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...moje mają zęby z jakiegoś metalu ale to nie aluminium...generalnie aluminium jest miękkie ,ale przy ograniczonych możliwościach finansowych też na pewno dadzą radę...tylko to mocowanie aparatu jakieś dziwne(na fotkach poniżej),i cholera wie czy ten dodatek nie przekracza wartości całego sprzętu....chyba ,że to tylko taka fotka poglądowa z jakimś wypasionym sprzętem...
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kalisiak »

Fotka to jakiś fotomontaż. W tym drugim linku jest sprzedawany komplet, ale tak jak pisał Przemek, komplet to dwa takie same ustrojstwa.
A jak za 20 zł chcą dołożyć wypasiony sprzęt, to ja biorę :laugh:

Pod aparat aluminium na dłuższą metę może być problemem, ale jak tylko do makro w studio, to jest to wyjście budżetowe dla każdego zainteresowanego. Można też tych sanek użyć do operowania fotografowanym obiektem, żeby go precyzyjnie ustawić w polu widzenia aparatu i pod tym kątem mnie zainteresowały.
Tylko ten czas dostawy!

A podobne do twoich są za 150 zł z GB:
http://www.ebay.pl/itm/4-Way-Macro-Focu ... 5aedb82cc9
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

Jacek Kalisiak pisze:A podobne do twoich
...wiem, ale nie mogłem znaleźć sanek dosyć długo(a jak znalazłem ,to nie miałem kasy) ,więc jak zobaczyłem na allegro, to po prostu kupiłem...nic to ,w porównaniu do wieczności :wink:
:hi:
Rafał
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Przemek Zięba »

Jacku podejrzewam, że te wszystkie sanki mają jednego producenta rzecz jasna chińskiego :D Mnie to nie przeszkadza, wykorzytuję je sporadycznie, a różnice w cenie to tylko marża pośredników, no i czas, ja na te z Wielkiej Brytanii oczewkiwałem tydzień, dwa miesiące to nie tak długo tylko pewnie dojdą po wakacjach, zwykły fracht morski....tragedia...
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Jacek Kurzawa »

Nowa wersja Helicon Focus niesie ze sobą zmianę w licencjonowaniu produktu Focus i Remote. Dotąd Helicon Remote był razem z Helicon Focus, teraz od tej wersji w instalacji Helicon Focus nie ma juz HRemote. HRemote pobiera się program osobno i - uwaga - osobno aktywuje poprzez generowanie klucza w swoim panelu użytkownika. Całość przebiega szybko i bezproblemowo, jednak zaskoczeniem może być zniknięcie Helicon Remote z systemu po instalacji najnowszej wersji Helicon Focus.

Zmiana jest od 16.08.2013.

http://www.heliconsoft.com/software-downloads/

Czy ktoś już zdążył wyłapać ten szczegół u siebie? 8) :)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Helicon Filter i Helicon Focus

Post autor: Rafał Celadyn »

...korzystam aktualnie właściwie tylko z Combine ,ale odkryłem na czym polegało u mnie powtórne działanie triala ;-) .
Po prostu kiedyś padł mi system :ok: i po postawieniu nowego, mozna instalować triala na nowo...
:papa:
Rafał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”