Odłów na terenie Beskidu Żywieckiego.

Prawo, ochrona owadów.
Awatar użytkownika
Prionus
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2011, 13:47
UTM: DC82

Odłów na terenie Beskidu Żywieckiego.

Post autor: Prionus »

Witam. Macie zapewne większe doświadczenie w tym temacie. Za kilka dni wybieram się na wakacje w Beskid Żywiecki. Cały teren tego pasma górskiego jest usiany rozmaitymi parkami krajobrazowymi, rezerwatami przyrody i samym Babiogórskim Parkiem Narodowym. Mam ochotę wybrać się i połapać trochę motyli, będą tam zapewne inne gatunki niż te znajdowane przeze mnie na niżu. Ciężko będzie stwierdzić czy znajduję się obecnie na teranie jakiegoś terenu "chronionego" i stąd moje pytanie, jak wygląda sprawa z odłowem na takich terenach? Oczywiście Park Narodowy odpada, ale co z pozostałymi? Jeśli będzie to załóżmy park krajobrazowy czy rezerwat przyrody? Wymagane są jakieś zezwolenia a jeśli tak to w jak wygląda procedura ich wyrobienia? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Paweł Walkiewicz
Posty: 488
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 11:01
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Re: Odłów na terenie Beskidu Żywieckiego.

Post autor: Paweł Walkiewicz »

Szymon Jach pisze:Ciężko będzie stwierdzić czy znajduję się obecnie na teranie jakiegoś terenu "chronionego" i stąd moje pytanie,
Będziesz jednak musiał stwierdzić czy znajdujesz się na terenie chronionym i określić czy forma ochrony, która go obejmuje uniemożliwia ci łowienie owadów.
Szymon Jach pisze:Jeśli będzie to załóżmy park krajobrazowy czy rezerwat przyrody? Wymagane są jakieś zezwolenia a jeśli tak to w jak wygląda procedura ich wyrobienia?
W parku krajobrazowym łowić możesz, a w rezerwacie nie. Nie masz szans na zdobycie pozwolenia na połów w rezerwacie lub parku narodowym.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Odłów na terenie Beskidu Żywieckiego.

Post autor: Konto_usuniete »

Paweł Walkiewicz pisze: Nie masz szans na zdobycie pozwolenia na połów w rezerwacie lub parku narodowym.
szanse są ale nie w kilka dni :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo”