Entomogiełda w Bohuminie 12.12.2015 - fotorelacja

Międzynarodowe wystawy owadów. Giełdy Entomologiczne.
International insect exhibitions. Entomological Exchanges.
Internationaler Insektenbörse.
Awatar użytkownika
entomir
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2008, 21:08
UTM: Mikołów
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Mikołów-Katowice
Kontakt:

Entomogiełda w Bohuminie 12.12.2015 - fotorelacja

Post autor: entomir »

Witajcie,

Pierwszy raz byłem na giełdzie w Bohuminie, było sporo wystawców, zarówno z żywym jak i martwym inwentarzem :) zdjęcia takie o, nie nastawiałem się fotograficznie na tą giełdę tylko nabywczo-wymiennie :) kogo nie było mam nadzieję, że na tych zdjęciach coś zobaczy i skusi się na następny raz do wzięcia udziału w tym wydarzeniu :) tutaj kilka zdjęć na zachęte, reszta w albumie pod linkiem.

https://goo.gl/photos/LdBBtHGZL99Kv6228

Pozdrawiam
Mirek
Załączniki
ento-gie-cz-35.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (145.83 KiB)
ento-gie-cz-34.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (128.65 KiB)
ento-gie-cz-33.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (122.44 KiB)
carabus1
Posty: 657
Rejestracja: sobota, 25 stycznia 2014, 13:50
UTM: CB71
Specjalność: Coleoptera, Carabidae
Podziękowano: 1 time

Re: Entomogiełda w Bohuminie 12.12.2015 - fotorelacja

Post autor: carabus1 »

Ja byłem już czwarty raz. Pozyskałem bogaty materiał na zimowe wieczory do oznaczania. Niektóre okazy rewelacyjne!
Po rozmowach z kolegami z Czech i oczywiście z Polski, jest wola , aby spotkać się w Częstochowie wczesną wiosną na giełdzie.
Pozdrowienia dla uczestników !
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Entomogiełda w Bohuminie 12.12.2015 - fotorelacja

Post autor: Antek Kwiczala † »

Ponieważ mieszkam niedaleko Bohumina, miałem okazję być na tej giełdzie. Interesowały mnie głównie motyle. Z ciekawszych europejskich gatunków zauważyłem Malacosoma franconica. Występowanie w Polsce tego gatunku jest wątpliwe (dane sprzed 100 lat). Motyle pochodziły z hodowli a materiał z Grecji. Z sówek były np. Mormo maura, też z hodowli. Zaciekawiła mnie też rusałka Aglais ladakensis. Gatunek tybetański, a ciekawy dlatego, że też pochodził z hodowli. Od sprzedającego uzyskałem informację, że hodowano go z jaj otrzymanych z Chin. Okazy faktycznie były idealne. Niektórych na forum interesują zawisaki. Było sporo gatunków, głównie północnoamerykańskie z hodowli, np. Pachysphinx modesta, czy Eumorpha achemon. Był też nierzadki, ale ładny gatunek afrykański Euchloron megaera. Pierwszy raz spotkałem w sprzedaży południowoamerykański gatunek Euryglottis aper. Było też sporo tropikalnych pawic - np. Actias sinensis z Tajwanu, kilka gatunków z rodzaju Rothschildia, Anisota i in. Kilka motyli pokazuję w złącznikach.
Załączniki
Aglais ladakensis motyl.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (69.38 KiB)
Euchloron megaera motyl.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (77.3 KiB)
Euryglottis aper motyl.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (84.9 KiB)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełdy Entomologiczne”