papier kontra drukarka

Układanie zbiorów, gabloty, szpilki narzędzia i przybory entomologiczne
Przemek Zięba

papier kontra drukarka

Post autor: Przemek Zięba »

Wreszcie jakoś doszedłem do siebie i życie pomiędzy pieluchami i gaworzącym maleństwem nie jest już przekleństwem, trzeba się wziąć za siebie. Mam uczucie jakbym budził się z wielowiekowego snu :mrgreen:
No i pierwszy temat, kupiłem sobie małą drukarkę laserową HP 1005, pomny porad by do tworzenia etykiet używać papieru o większej gęstości niż 80 g, zakupiłem jakiś taki o gramaturze 140 czy 160g....Mogę go użyć w takiej drukarce bez obaw że coś mi się zatnie w drukarce, przytrzyma papier etc????
Macie może jakieś sugestie???
brakkonta

Post autor: brakkonta »

Witaj dohtór
Ja przez laserówkę onegdaj to puszczałem i 250g i darła jak trza. Drukarka żyje a etykiety i tak robię na swojej stareńkiej atramentówce na papierku chyba ze 120 czy coś w te mańkę.
Przy okazji - pamiętam że mam do Ciebie napisać, ale jak sam się przekonałeś - dziecię potrafi zwampiryzować czas dokumentnie. Ja też powoli krzepnę (syn ma charakterek po mnie..... :roll: ). Nie zapomniałem o Tobie i kocham Cię nadal. A Forumowiczów zacnych przepraszam za uprawianie prywaty tu i teraz.
Spadam.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

DzięKI Jacolu za miłosne wyznaia! takoż i ja Cię obdarzam uczuciami wszelakimi.
zapakuje dzisiaj papier i sie obaczy
podrawy
P.
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Przemek, czasem rece opadaja, ale niech ci bedzie, ze to ja zamiast ciebie siegne do instrukcji obslugi tej drukarki i skroce twoje cierpienia. Otoz HP 1005 drukuje optymalnie na papierze o gramaturze 75, przy gramaturze powyzej 160 (a dokladniej 157) moga zaczac sie problemy. Grubsze papiery musza tez byc odpowiednio gladkie, bo ta cecha ma duzy wplyw na jakosc druku; papier powyzej 135 g/m2 musi miec gladkosc 100-180. W praktyce pewnie da sie wepchnac cos grubszego, ale to sobie musisz sam sprawdzic. Generalnie to drukarke kupuje sie wiedzac wczesniej czego sie bedzie od niej wymagac, podejscie odwrotne moze byc czasami zbyt kosztowne ;-)
Pawel
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Pawle dziękuję! Drukarkę kupiłem w bardziej prozaicznych celach niż drukowanie etykiet, ale czasami zamierzam cos wydrukować pod owady :mrgreen: Stąd moje pytanie. Przyznam sie do niewiedzy iz informacje tego typu są zawarte w instrukcjach, których z reguły nie czytam.. :oops: , dziękuję serdecznie!
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Z drukarkami HP i tak nigdy nie wiadomo jak bedzie; starsze modele byly jakby mniej wrazliwe na rozne gatunki papieru, te nowsze zacinaja sie na byle gownie. Ale jeszcze nie spotkalem takiej, ktora by nie brala gladkiego papieru 160 g/m2, niezaleznie od informacji z manuali.

Pawel
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Test pierwszy 120 g połknęła i ani nie jęknęła....z grubszym pobawie sie jutro bo jakos w domu jednak zaginął....pewnie synio wypaprał w przedszkolu...
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Do informacji Pawła dodam, że wybierając drukowanie najlepiej w opcjach wydruku zaznaczyć rodzaj papieru na "HP Premium na okładkę" czy jakoś podobnie. Ta opcja powoduje wprawdzie dwukrotnie wolniejszy druk (przy etykietach nie ma to większego znaczenia) ale za to toner znacznie lepiej trzyma się papieru i jakość wydruku na grubym papierze jest zdecydowanie lepsza.
Przetestowałem to doświadczalnie na HP CLJ 1600 i paru innych prostszych modelach.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Oooo super ale 160g pewnie tez pójdzie póki co wystarczy te 160 g nie będę się bawił z innymi.
pozdr i dzięki
P.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Przemek pisze:Oooo super ale 160g pewnie tez pójdzie póki co wystarczy te 160 g nie będę się bawił z innymi.
pozdr i dzięki
P.
Nie ma przesadzać z grubością papieru. 160g jest ok, poza tym jeśli papier jest zbyt gruby trudno przebija się go szpilką i ta może sprężynować "rozwalając" cenny okaz :lol:
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Obecnie robię etykiety na papierze "250". Zwykłą laserówkę samsunga ustawiłem w ustawieniach na gruby papier, no i podaję papier ręcznie ( ważne )- to się nie zacina. Normalnie z podajnika leci na "160". Pozdrawiam, zwłaszcza niedawnych ojców :grin: :cool:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Dzięki Ptica za info i pozdrowienia ja przyznam sie że uświadomiłem sobie że miałem Ci coś wysłać i nawet nie pamiętam czy wysłałem......chyba nie.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: napisz na priva
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja zbioru - gabloty, etykietowanie, szpilki”