Gdzie kupujecie??

Układanie zbiorów, gabloty, szpilki narzędzia i przybory entomologiczne
MarcinW
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 15:19
Lokalizacja: Bełchatów CB89

Gdzie kupujecie??

Post autor: MarcinW »

Zbliża się sezon....Trza sprzęt pouzupełniać....Zamowienie od 2 miesięcy wysłane i nie zrealizowane u dotychczsowego dostawcy który chyba się "wysypał".
I to mnie zmusza to rozejrzenia........ patrzę rozglądam w internecie chodzę i szukam....na telefony głuche dzwonie... wiele stron ładnych zostało po właścicielach.... :cry:
I dlatego zadaję pytanie do CIEBIE
gdzie kupujesz
- szpilki?
-gabloty (najlepiej sosnowe 50 x 40 x 6 lub 50 x 40 x 8) ?
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Giełda w Pradze - najbliższa już za 3 tygodnie... :wink:
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CARABUS12 »

Artinsect tam kupuje
i nie mialem problemów
giełda w Pradze też fajna tylko dużo ludzi
Awatar użytkownika
M. Dworakowski
Posty: 539
Rejestracja: środa, 31 marca 2004, 15:10
UTM: FD94
Lokalizacja: Białowieża

Post autor: M. Dworakowski »

Także zaopatruję się w Artinsect i jak narazie nie narzekam.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Jacek Kurzawa »

Ostatnio kupowałem gabloty od p.Fiołka i bardzo mi się podobaly. Nie znam ceny aktualnej, ale jestem też tym tematem zainteresownay, bo musze kilka gablot dokupić. Tak więć sprawdzę temat irównież czekam na jakieś podpowiedzi.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Byle nie ENTOMON ! Nie doczekasz się na nic.
Jak już to ArtInsect.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Kamil Mazur pisze:Byle nie ENTOMON ! Nie doczekasz się na nic.
Jak już to ArtInsect.
No bez przesady, ostatnio kupowałem szpilki do etykiet. Wszystko przebiegło ok, w terminie i bez zgrzytów.
Fiołek oczywiście też ok, kupowałem 20 gablot, było szybko, sprawnie i tanio. Polecam.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Też kupuję w Entomonie i nie narzekam (oprócz jednego przypadku, kiedy gablota przyszła w formie tłuczonki - no, ale to była wina poczty).
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Dodam tylko że entomon ostatnio lecą w kulki mówiąc delikatnie bo ja na swoją paczke zamówiona ok 3 stycznia czekałem do końca stycznia czyli ok 4 tygodni a moim zdaniem to trochę za długo .
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Ja kupuję w trzech sklepach: Entomon, Artinsect, Paradox. Nigdzie nie było problemów, szybko, na czas.
Ostatnie zakupy zaledwie kilka dni temu i teraz w Paradoxie: Na zamówioną przesyłkę czekałem....1,5 dnia.
Bravo!!! :D
Awatar użytkownika
CezaryN
Posty: 215
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 20:10
UTM: DB23
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: CezaryN »

Ja mam dobre doświadczenia z Entomonem. Niecały miesiąc temu uzupełniałem zapasy przed sezonem zamawiając sporo różnego drobiazgu. Od zamówienia i wpłaty do otrzymania przesyłki nie minął nawet tydzień. poprzednio też nigdy nie czekałem zbyt długo. Podobnie w Paradoxie - również błyskawicznie.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Wszystkie sklepy internetowe w Polsce sa na dosc dobrym poziomie. tak ze narzekac nie ma co.
Oczywiscie zdarzaja sie perturbacje, jak wszedzie ale generalnie jest dobrze i jesli sklepy beda zwiekszac asortyment to bedzie super.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Ja się trochę zraziłem do Paradoxa ale miałem chyba po prostu pecha. Raz na sprzet czekałem ponad miesiac ale zostałem przeproszony bo niby urwanie głowy mieli. Jak zamówiłem szafy na gabloty to czekałem ponad 2 miesiące bo cos im sie tam popsuło... niby pech... ale....
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Kazdy sie kiedys pewnie zrazil albo sie zrazi do jakiegos sklepu. Niemniej uwazam ze sytuacja z zakupami w Polsce wyraznie sie poprawila w odniesieniu do stanu sprzed 10 lat hehehheehh :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Jak tak wymieniamy za i przeciw, to należy zauważyc, że np. Paradox ma najlepszą literaturę i chemię wśród krajowych sklepów.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ptica masz na mysli po prostu najbogatsza oferte, to i prawda, chociaz ARTINSECT dogania go no i ociupinke nizsze ceny w ARTISECT.....
Oba sklepy sa dobre a i trzeci Entomon tez moze byc.
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Przemek pisze:Ptica masz na mysli po prostu najbogatsza oferte, to i prawda, chociaz ARTINSECT dogania go no i ociupinke nizsze ceny w ARTISECT.....
Oba sklepy sa dobre a i trzeci Entomon tez moze byc.
Zgadza się. Chodziło o najbogatszą ofertę w tych asortymentach :)
MarcinW
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 15:19
Lokalizacja: Bełchatów CB89

Post autor: MarcinW »

Przemek pisze:Kazdy sie kiedys pewnie zrazil albo sie zrazi do jakiegos sklepu. Niemniej uwazam ze sytuacja z zakupami w Polsce wyraznie sie poprawila w odniesieniu do stanu sprzed 10 lat hehehheehh :mrgreen: :mrgreen:
dzis mija rocznica 2 miesiace od złożenia zamówienia

Powinno być system jak na allegro pozytyw, neutralny, negatyw
Chociaż wczytując się w powyższe posty taki ranking się stworzył
Serdeczne dzieki za info
MarcinW
Posty: 86
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2007, 15:19
Lokalizacja: Bełchatów CB89

Post autor: MarcinW »

https://entomo.pl/ - entomon ok
http://www.artinsect.all.pl artinsect - cosik mi sie link przywiesił czy wy tez macie problem??
http://www.paradox.co.pl/sklep.php paradox ok
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ja bym na pierwszym miejscu umiescil Art, w zasadzie razem z Paradoxem, gorzej plasuje sie Entomon, mialem 2 przeboje z entomonem, ale zostalem przeproszony i wynagrodzony, wie niby nie ma sprawy, chociaz ......
W zasadzie pomimo czesci takiego samego asortymentu, Art i Paradox doskonale sie uzupelniaja, Entomon pozostawiam jako ,,rezerwowy"
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Jeden zgrzyt z entomonem opóźnienie z dostawa gabloty (nie mieli na stanie, czekałem z trzy tygodnie) ale sowicie wynagrodzony. Poza tym entopunkty robią swoje.
Paradox na książkę czekałem dwa miesiące, nie było na stanie, nie wynagrodzony za zwłokę.
Artinsect nie kupuje nie mają ani entopunktów ani pozycji literaturowych które mnie interesują
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Czy wam też nie wchodzi stronka http://books.entomon.pl/ ? U mnie jest tylko biały ekran i tyle - pisze że gotowe :)
Akcesoria i owady w gablotach ładują się dobrze.
Awatar użytkownika
ptica
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek, 15 listopada 2004, 20:54
Lokalizacja: Lubin / Rudziniec

Post autor: ptica »

Dzisiaj przyszła kolejna dostawa zamówionego towaru z Paradoxu. Zamówienie poszło 2 dni temu i już mam towar 8) wraz z gratisem. Dobra rzecz, która cenię w Paradoxie- to to, że nie trzeba przedpłacać żadnych pieniędzy i jest za zaliczeniem pocztowym- parę złoty drożej, ale nie musisz się martwić co ktoś robi z Twoją kasą. Firma jak dla mnie solidna. Co do entomona - to może zlikwidował na swojej stronie księgarnię, którą wg mojej oceny i tak miał dość słabą jeżeli chodzi o ilość pozycji entomologicznych i przyrodniczych.
Awatar użytkownika
Sieciech
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 3 kwietnia 2009, 10:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sieciech »

entomon - na przesylke kolega czeka juz 3 tydzień, ja 2 , przesyłka miała byc kurierska.. tam nie pracują kompetentne osoby.. :neutral:
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

hehe powtórka z rozrywki :)
Entomon+przes.kurierska=nieskończoność
Patrz mój post powyżej :)
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

No niestety tez miałem liczne i częste problemy z pomylonymi zamówieniami i oczekiwaniem po 2-3 tygodnie...tyle że ceny dość atrakcyjne
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Ja nie miałem problemów z Entomon'em ani z Paradox'em uważam jednak, że pod względem szybkości realizacji zamówienia na podstawowe artykuły Paradox jest bezkonkurencyjny. Ostatnie zamówienie: złożone wtorek ok. 22:00, paczka u mnie w domu: czwartek około południa.
Generalnie mam zapas wszystkiego na co najmniej dwa lata, jednak czasem coś trzeba dokupić np. kartoniki na koszówki ;-)
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: szymbz »

entomon.pl
zamówienie złożone i opłacone 11-12.05, od tamtego czasu zero odpowiedzi na meile i nie odbieranie żadnego telefonu z zamieszczonych na stronie...
zamieszczam ku przestrodze
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: CARABUS12 »

szymbz pisze:entomon.pl
zamówienie złożone i opłacone 11-12.05, od tamtego czasu zero odpowiedzi na meile i nie odbieranie żadnego telefonu z zamieszczonych na stronie...
zamieszczam ku przestrodze
Pozdrawiam
Szymon
dlatego niczego tam nie zamawiam :cool:
Pzdr.
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

odp

Post autor: CARABUS12 »

Przemek Zięba pisze:Ja bym na pierwszym miejscu umiescil Art, w zasadzie razem z Paradoxem, gorzej plasuje sie Entomon, mialem 2 przeboje z entomonem, ale zostalem przeproszony i wynagrodzony, wie niby nie ma sprawy, chociaz ......
W zasadzie pomimo czesci takiego samego asortymentu, Art i Paradox doskonale sie uzupelniaja, Entomon pozostawiam jako ,,rezerwowy"
kolejny raz muszę się zgodzić z Przemkiem
mam takie same doświadczenia
i moja żona też kiedyś zamawiała mi książkę z Paradox-u
i była na czas pod choinkę :grin:
Pzdr.
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: szymbz »

moje majowe zamówienie w entomon.pl do dziś do mnie nie doszło.
zero możliwości kontaktu.
jeżeli to się nie zmieni, z początkiem września, idę zgłosić sprawę na Policję, kwota nie taka mała.
Pozdrawiam
Szymon

PS. jestem bardzo ciekawy jaki post tu był i został usunięty zanim zdążyłem go przeczytać.
KlaudiuszK
Posty: 208
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2009, 22:20
Lokalizacja: Opole

Post autor: KlaudiuszK »

ja czekalem na przesylke od nich ok 34 dni :twisted: pisalem 3 maile.....dzwonilem dzwonilem..dzwonilem..raz sie tylko dodzwonilem ..a tak to koles mial ciągle wyłączony telefon..... no wnioskuje że przedpłate użyłeś , dlatego zawsze wole jakos pobranie...
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Kolejni nabici w butelkę. A pisałem o tym Entomonie już dawno temu i to nie tylko ja. Dlatego właśnie u nich nie kupuję.

Polecam Artinsect bo dostawa natychmiastowa, a gabloty też tam albo u Krzyśka Fiołka.
Właśnie od Krzyśka wczoraj dostałem nowiutkie cztery sztuki lipowe (kupione w ciemno na podstawie opinii z forum, że takie super) i owszem jestem pod wrażeniem wykonania. Jednak na minus jest to, że pianka jest gorsza niż w Artinsect (bardziej miękka czyli bardziej giętka przez co odstaje w środkowej części gabloty jak się wyciąga motyle - oczywiście można sobie przykleić do dna).
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

No to pora wykorzystać entopunkty w entomonie.
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Szpilki kupuję w entomonie, przychodzą na czas, a ostatnio z tych punktów uzbierała mi się paczka minucji. Gabloty polecam artinsectowskie. Paradox jest dla mnie za drogi, a artinsect też się sprawdza.
Awatar użytkownika
Miłosz Mazur
Posty: 2565
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2006, 11:33
UTM: CA08
Specjalność: Curculionoidea
profil zainteresowan: Muzyka metalowa, fantastyka, gry planszowe
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Podziękował(-a): 1 time
Kontakt:

Post autor: Miłosz Mazur »

Niestety ostatnio po raz kolejny zawiodłem się na Entomonie. Planowałem wyjazd w teren na prawie dwa tygodnie, zamówiłem 1000 szpilek i drugie tyle kartoników w różnych rozmiarach. Po tygodniu cisza więc dzwonie, facet mówi że ma problem z dostawca i nie ma wszystkich rozmiarów kartoników (a co mnie to ku...a obchodzi !) zero kontaktu i wytłumaczenia, gdybym nie zadzwonił to bym nie wiedział nic. Ustaliłem ze przysle to co ma a reszte kiedy bedzie mógł. Przesyłke po interwencji dostałem bardzo szybko tyle tylko ze polowa kartoników byla w innych, zupełnie mi nie potrzebnych, rozmiarach...oczywiscie zadnych wyjasnien. Po powrocie pisze maila ze zamowienie bylo inne a on mi ze wyslal to co ma podobnego abym mial cos na wyjazd (o co nie prosiłe), dlatego zamiast kartonikow 4x8 których zuzywam ogromne ilości, dostałem kartoniki 9x6 ktore do niczego mi sie nie przydadza. Odesłałem to co mi było niepotrzebne i czekam na przysłanie wlasciwych kartonikow...nie polecam....
Awatar użytkownika
Tomasz Niedźwiedzki
Posty: 520
Rejestracja: piątek, 20 lipca 2007, 21:38
Lokalizacja: Rzym
Kontakt:

Post autor: Tomasz Niedźwiedzki »

też nie kupuję w entomonie (generalnie wystarcza artinsect i p.Fiołek) ale niestety jestem zmuszony kupić tacki, a takie sprzedają tylko tam. Jednak powyższe opinie mnie przerażają :???:
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

No tych entopunktów uzbierało się 116, wszystko właśnie wydałem :roll: nie polecam zwłaszcza rozpinadeł, twarde to cholerstwo można dziury w palcach porobić a szczytem było rozpinadło mikro które nie dosyć że twarde to jak je włoży się w opary octanu to zżera piankę :D
Cezary
Posty: 178
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 13:57
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: Cezary »

Ja polecam Artinsect;) Porządny sklep, przesyłka po ok. 5-7 dniach jest u mnie w całości;) Kupowałem tam rozpinadło(nie najgorsze) szpilki bardzo dobre;) no i inne drobiazgi i jeszcze dwie gabloty, dość dobre solidnie wykonane. W 101% polecam Art insect ze względu na ceny i szybkość przesyłki;) :wink:
Gucio
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 23:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała CA51

Post autor: Gucio »

Artinsect - to jest jedyny uczciwy wywiązujący się z zadań sklep.
Przykładowo zamówiłem rozpinadła o godzinie 8 rano na następny dzień o godzinie 13:00 były już w domu.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Post autor: Malko »

Gucio mi z artinsect-u przysłali popsutą lupke triplet:/ i tyle u nich kupiłem :)
Gucio
Posty: 131
Rejestracja: poniedziałek, 6 lipca 2009, 23:39
Lokalizacja: Bielsko-Biała CA51

Post autor: Gucio »

Ojojoj to musiał być jakiś wyjątek naprawdę, zresztą to samo pewnie było z rdzawiącymi szpilkami widzisz tylko jedna osoba dostała takie reszta sobie chwali. Ale faktem jest że zrazić się można na bardzo długo, do takiego sklepu.
Awatar użytkownika
Tomasz Niedźwiedzki
Posty: 520
Rejestracja: piątek, 20 lipca 2007, 21:38
Lokalizacja: Rzym
Kontakt:

Post autor: Tomasz Niedźwiedzki »

Właśnie lupek (podobnie jak i szpilek krawieckich i innych rzeczy niefachowych) nie warto kupować w sklepach entomo, wystarczy wejść na allegro - tam ceny są 2-3 razy niższe.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Gdzie kupujecie??

Post autor: Tomasz G. »

Jak to jest obecnie ze szpilkami z artinsect i paradoxu?, chodzi mi o porównanie czynników: ostrość i rdzewienie po X latach .
Z tych z paradoxu jestem zadowolony, ale o połowę wyższa cena skłoniła mnie do poważnych przemyśleń :D
Opis jest identyczny- podwójnie emaliowane, główki złotego koloru z tworzywa- ale firma inna chyba.
I tak z czystej ciekawości :D- kartoniki za 3-3.8 to zdzierstwo czy takie są koszty produkcji?

Wadą artinsectu są braki w "chemii entomologicznej", zaletą ceny :D,a jak robiłem w paradoxie zakupy nie zaopatrzyłem się w tymol :(:(, a w stomatologicznym już tego się nie kupi.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie??

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Tomasz Grzegorczyk pisze:...I tak z czystej ciekawości :D- kartoniki za 3-3.8 to zdzierstwo czy takie są koszty produkcji?...
Spróbuj wyciąć samemu, zapakować, zrobić reklamę, zapłacić 22% VAT, co najmniej 19% podatku dochodowego, za prąd do maszyny, zatrudnić pracownika - zapłacić mu pensję, ZUS, dać urlop, zapłącić księgowej, wziąć kredyt na maszynę... chyba wystarczy ??? ;) ;) ;)
Alternatywą jest wycinanie samodzielne - tanio ale nigdy tak dobrze i dokładnie jak maszynowo.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Gdzie kupujecie??

Post autor: Tomasz G. »

Wystarczy :)

Skoro nie ma głosów krytyki, to rozumiem, że artinsect ma dobre szpilki :D.

I jeszcze pytanie o paski pergaminowe- te co kupiłem ściągają łuski. Do dużych motyli bd używał kalki, ale co z micrami?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie??

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Do mikrów używa się cienkiego pergaminu, w zasadzie każdy sklep entomologiczny ma go w swojej ofercie.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re: Gdzie kupujecie??

Post autor: Tomasz G. »

Wiem, mam taki, ale ściąga łuski- pewnie da się to jakoś ograniczyć ostrożnym preparowaniem, ale jednak chciałem się dowiedzieć czy jest inne wyjście?
Chyba, że miałem pecha i akurat trafiłem na taki gorszy typ?
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Gdzie kupujecie??

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Nie wolno przesuwać skrzydeł pod dociśniętym pergaminem. Generalnie najpierw układa się skrzydła (motyl musi być idealnie nabity, wtedy nie ma kłopotów) i dopiero nakrywa się pergaminem i przypina minucjami. Jeśli trzeba przesuwać skrzydła wtedy trzeba to robić przy uniesionym pergaminie. Trudno to opisać, najlepiej zobaczyć na najbliższym zjeździe sekcji lepidopterologicznej.
Witas

Re: Gdzie kupujecie??

Post autor: Witas »

Grzegorz Banasiak pisze:Do mikrów używa się cienkiego pergaminu
Temat wałkowany wieeeeeelokrotnie!
Ponad wszystko i tylko folia z kwiaciarni :D :D :D :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizacja zbioru - gabloty, etykietowanie, szpilki”