Chęć kupna poczwarek

kekule88
Posty: 8
Rejestracja: środa, 16 czerwca 2010, 23:40
Lokalizacja: Oborniki (Wielkopolska)

Chęć kupna poczwarek

Post autor: kekule88 »

Witam!
Ma ktoś do sprzedania poczwarki trupiej główki, lub jakiś inny Spingidae? Ile kosztują takie poczwarki? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Więkoszość naszych zawisaków obecnie występuje jako imago i młode gąsieniczki. Poszukaj gąsienic, pohoduj i będziesz miał poczwarki (znacznie taniej :) )
kekule88
Posty: 8
Rejestracja: środa, 16 czerwca 2010, 23:40
Lokalizacja: Oborniki (Wielkopolska)

Re: Chęć kupna poczwarek

Post autor: kekule88 »

O niczym innym nie marzę! Tylko wydaję mi się, że zawisaki to stosunkowo nieczęste motyle :( Przynajmniej w trakcie moich nocnych łowów nie miałem okazji żeby jakiś przyleciał, więc tym bardziej nie wiem gdzie można szukać gąsienic :( Jakieś wskazówki? Pewnie żerują wysoko w koronach drzew a ja nie mam jak tam sięgnąć :(
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Chęć kupna poczwarek

Post autor: Aneta »

Najpierw dowiedz się, jakie są rośliny żywicielskie gąsienic poszczególnych gatunków zawisaków, wtedy będziesz wiedział, gdzie ich szukać. Możesz sprawdzić to np. tutaj:
http://www.lepidoptera.eu/start.php
Awatar użytkownika
Wojtek Guzik
Posty: 1012
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 14:42
Lokalizacja: Krosno

Re: Chęć kupna poczwarek

Post autor: Wojtek Guzik »

Zawisaki nie należą do rzadkości; gąsienice dość łatwo znaleźć, zwłaszcza te z przytulii (H. galli, D. porcellus, D. elpenor, M. stellatarum) i wierzby lub osiki (L. populi, S. ocellatus). Przy odrobinie szczęścia powinno ci się udać w tym roku znaleźć cn. kilka z tych gatunków.
Wiadomo, że w Polsce mamy wiele innych zawisaków, ale te mi się najłatwiej szuka :)
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Chęć kupna poczwarek

Post autor: Wojtek M »

kekule88 pisze:Pewnie żerują wysoko w koronach drzew a ja nie mam jak tam sięgnąć :(
I tu się mylisz ;) Większośc żeruje tam gdzie bez problemu dosięgniesz ręką, nawet nie będziesz się musiał schylać...
Awatar użytkownika
Jarosław Bury
Posty: 3567
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2006, 20:28
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Chęć kupna poczwarek

Post autor: Jarosław Bury »

Tu kilka przykładowych linków do informacji o gąsienicach zawisaków z naszego forum -
viewtopic.php?f=32&t=14169
viewtopic.php?f=32&t=14002
viewtopic.php?f=32&t=4351&p=37383#p37383
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawisaki (Sphingidae)”