Gdzie to nabyc

Metody preparowania, usypiania, problemy, sposoby.
Major

Gdzie to nabyc

Post autor: Major »

Cze. Czy te różne kleje, tekturki, i te różne substancje do uśmiercania owadów trzeba kupić w zoologicznym?
Ps.Kleje tekturki itp. są specjalne, do preparowania owadów?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9496
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Jacek Kurzawa »

W sklepach zoologicznych tego nie mają - możesz spytać :-)))
W grę wchodzą tylko sklepy entomologiczne i prywatni importerzy. Gabloty jedni, szpilki inni, kleje inni, octan inni (np ja mam), siatki, książki itd.... Najwięcej mają sklepy.
https://entomo.pl/sklepy.htm
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1129
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św

Gdzie to nabyc

Post autor: Marcin Kutera »

ja zamawiam większość gablot z entomona natomiast literaturę, szpiliki, pinsety itp...z mr butterfly z krakowa. Co do kupna octanu etylu w warszawie można kiedys go było dostac tj 2001 na foksalu w sklepie chemicznym, ponoc tego sklepu juz nie ma. Jeszcze jest taki sklep gdzieś na obrzeżach warszawy. ja kupiłem 2 litrową butle. mam jeszcze ponad pół. za jakieś 2 lata będę musiał sie ponownie zaopatrzyć... rozpinadła np. mam swoje styropianowe. są niezłe. sam robiłem........, kartoniki i etykietki pod owady też robie sam. większość etykiet drukuje na komputerze, tylko nieliczne sa pisane własnorecznie (nawet przez moja żonę- ma ładny charakter pisma)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

wlasnie podobnie ja czesc z entomona a czesc z mr butterfly, generalnie ten uklad jest najlepszy jest jeszcze p. Bziuk z rudy sl. tez bralem od niego szpilki i calkiem, calkiem dla poczatkujacego beda nawet b. dobre bo ..tanie....w/w robi rowniez rozpinadla, hodowlarki i gabloty dosc tanio i calkiem niezle...
Michal Z.
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2004, 23:13

Post autor: Michal Z. »

Witam! Gabloty kupuję u Majkowskiego, są doskonałee, najlepsze na rynku. Kartoniki, szpilki i inne takie drobiazgi w Mr. Butterfly. Są troche droższe niż w Entomonie ale mam pewność co do ich jakości. Octan - gdzie się da. Kiedyś nawet brałem ten otrzymywany na zajęciach z chemi, jego jakość jednak była czasem wątpliwa ;-) Etykietki robię sam na komputerze.
pozdrawiam - Michał
Awatar użytkownika
Radek P.
Posty: 427
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2004, 15:08
Lokalizacja: Białowieża/Cegłów

Post autor: Radek P. »

Witajcie!!!

Ja np polecam T. Bziuka, po pierwsze jest tani, a po drugie stosuję jego szpiki od paru lat i nie narzekam.... Problem jest tylko ten, że on nie ma większych rozmiarów niż nr 3, kartoników w ogóle nie posiada (ale to w entomonie za też śmieszne pieniądze), ma gabloty i rozpinadła!!!
aglais
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 października 2004, 16:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aglais »

I ja w kwestii gablot popieram - p. Bziuk :)
Szpilki kupuje również u niego.
Rozpinadła dwa dostałam na samym początku, kiedy zaczynałam się tym wszystkim zajmować. A potem mój tata im sie przyglądnął i zaczął mi robić rozpinadła. Spora oszczędność i mnoge mieć taki rozmiar, jaki tylko mi się uwidzi ;).
Etykietki drukuję na komputerze, normalnie w Wordzie.
Hubert Adamek
Posty: 32
Rejestracja: czwartek, 4 listopada 2004, 10:14
Lokalizacja: Oborniki

Post autor: Hubert Adamek »

W Poznaniu octan etylu w cenie bodajże 12 zł/l można kupić w Centrali Chemicznej na śródce. Jest bardzo dobrej jakości.

A gablotyposiadam również od p. Bziuka i bardzo je chwalę.
Awatar użytkownika
Radek P.
Posty: 427
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2004, 15:08
Lokalizacja: Białowieża/Cegłów

Post autor: Radek P. »

Hubert Adamek pisze:W Poznaniu octan etylu w cenie bodajże 12 zł/l można kupić w Centrali Chemicznej na śródce. Jest bardzo dobrej jakości.
...a nie trzeba mieć założonej swojej działalności gospodarczej, żeby go zakupić lub posiadać nr regon firmy, np w ktorej się pracuje..??? Bo u mnie (mówię o Białymstoku, bo mam najbliżej) niestety nie można sobie go kupić od tak..... (nie będę publicznie mówił dlaczego, ale podejrezwam że sporo kolegów wie..???)
pozdrawiam
rp
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Ja już od dawna kupuję w tej hurtowni chemicznej i sprzedają go bez problemów od ręki.
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

jakby ktos mial duzy problem to ostateczie sprowadze z hurtowni POCH u a ze ma dzialalnosc gospodarcza to nie ma problemu :) z tym ze z rozporcjowaniem i rozeslaniem byloby sporo roboty
Awatar użytkownika
Radek P.
Posty: 427
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2004, 15:08
Lokalizacja: Białowieża/Cegłów

Post autor: Radek P. »

ja na razie posiadam octan ale jakby co, to zgłoszę się Przemku do Ciebie. Jednak ten Białystok jest "inny" pod tym względem....
Awatar użytkownika
Krasopani
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 20 maja 2004, 20:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Krasopani »

[quote="Hubert Adamek"]W Poznaniu octan etylu w cenie bodajże 12 zł/l można kupić w Centrali Chemicznej na śródce. /quote]
Czy ktoś może podać mi dokładniejszą lokalizację tego sklepu, albo adres tego sklepu na ul. Michała?
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

ul św Michała 100 jest to ulica pierwsza w lewo jak się jedzie od Ronda śródki w kierunku na Warszawę Warszawską, hurtownia jest pod koniec tej ulicy przy skrzyżowaniu z Gdańską (chyba) lub Gdyńską niby jestem poznaniakiem ale zawsze mi się w tamtym rejonie te ulice mylą :D
Awatar użytkownika
eReM
Posty: 198
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2005, 15:14
Lokalizacja: Opole

Post autor: eReM »

Odnośnie taniego zakupu octanu - oto mail, jaki dostałem z firmy, w której można go nabyć:

'W odpowiedzi na zapytanie dotyczące octanu etylu czda podaję cenę netto
500ml - 5,84zł"

firma ta ma oddziały w całej Polsce m.in. Toruń, Białystok, Rzeszów, Tarnowskie Góry

więcej na stronie www:

http://www.alchem.com.pl/kontakt.php

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert Rosa
Posty: 411
Rejestracja: sobota, 26 lutego 2005, 16:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Robert Rosa »

W Poznaniu ostatnio (maj) kupowałem octan w Polskich Odczynnikach Chemicznych (POCh) przy ul. Syrenia 7
tel. do firmy: 654-39-11 lub 654-39-12 . Cena za 1 litr = 11 zyli +22%VAT. Problemów z kupnem nie ma, gorzej ze znalezieniem firmy - w Syrenią rzeba wjechać za przejazdem kolejowym (trasa na Wągrowiec) , przy dziwnej budowli (ypu młyn, cegielnia (po lewej) skręcić na krzyżówce w lewo z ul. Bałtyckiej - przedłużenie Lechickiej) dalej jechać kiepską uliczką wzdłuż działek (po lewej) aż zaczną się stare baraki-budynki składowe (rzymać się cały czas lewej strony) ; po ok. 300 m wjeżdżasz (patrz na małą reklamę na betonowym płocie) do siedziby firmy (z tyłu budynku).
Michal Z.
Posty: 100
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2004, 23:13

Post autor: Michal Z. »

Witam! Do centrali na św. Michała w Poznaniu jakoś nie mam szczęście. Za każdym razem gdy wybrałem się na to odludzie mieli tylko octan techniczny w 30 litrowych baniakach! Octan odczynnikowy, w cywilizowanych litrowach butlach był tylko na zamówienie. Zacząłem więc takie środki zamawiać na www.chemik.aip.pl/, o którym gdzieś już na Forum była mowa. Wszystko przebiegło bez kłopotu i bez zbędnych formalności. Paczka dotarła bardzo szybko i bez uszkodzeń. Jest to co prawda octan techniczny ale do usypiania też doskonale się nadaje.
pozdrawiam - Michał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Preparowanie, chemia.”