Formalina

Metody preparowania, usypiania, problemy, sposoby.
pp16
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 7 kwietnia 2007, 15:19

Formalina

Post autor: pp16 »

Co myślicie o tym środku .Czy nadaje się do preparowania owadów ? Ile godzin muszę trzymać w formalinie aby owada zakonserwowało ? Proszę o cierpliwość i wyrozumiałość , bo owadami zajmuję się od 3 dni.
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Gdzieś był dostępny link do pdf-u Praktyczne wskazówki dla zbieraczy motyli Witolda Niesiołowskiego. Tam wszystkiego się dowiesz.
Gacol
Posty: 47
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 20:38
Lokalizacja: Osterdam

Post autor: Gacol »

Witam.
Z racji, że mam nieodpartą pokusę rozpoczęcia kolekcjonowania chrząszczy, mam kilka pytań do Szanownych Forumowiczów.
Pierwsze z nich to: jakim klejem naklejać chrząszcze do kartoników? Z tego co pamiętam przed atakiem hackerów przypuszczonym na to forum w jednym z postów zotało napisane, że w grę wchodzi tylko klej rybi...W zasadzie jedynym sklepem, w którym natknęłem się na taki klej jest www.paradox.co.pl. I tu pojawia się mój dylemat. W owym sklepie oprócz kleju rybiego są jeszcze dostępne: klej do owadów oraz klej uniwersalny CR. Czy ktoś z Kolegów lub Koleżanek mógłby mi wyjaśnić różnicę między nimi i odpowiedzieć mi w który klej powinienem zaopatrzyć się? Czy tułów chrząszcza i odnóża przyklejać tym samym klejem?
Następne moje pytanie dotyczy rozmiaru kartoników, na które przyklejane są chrząszcze. Jakie rozmiary wchodzą w grę? Wiem, wiem, na stronie głównej w Wartsztacie entomologa w dziale Preparowanie chrząszczy jest o tym napisane, tylko chciałem się upewnić czy to jest aktualne:)
Pozdrawiam.

P.S.
Wiem, że moje zapytanie umieściłem w innym temacie niż powinienem, wybaczcie:) Z drugiej strony nie znalazłem odpowiednigo...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Preparowanie, chemia.”