Summer Race - Barcelona - wrzesień 2013r.

Opisy, jak się przygotować, relacje ...
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Summer Race - Barcelona - wrzesień 2013r.

Post autor: Damian Bruder »

Witam Serdecznie!
Chciałbym się podzielić wrażeniami oraz zaprezentować jakie gatunki owadów udało mi się złapać na trakcie wyścigu Summer Race 2013 Wrocław-Barcelona. Nie chcę pisać szerokiego sprawozdania z tej przygody i zanudzać szerokimi opisami przyrody, lecz pokazać, że pomimo jazdy wyłącznie "okazją" idzie realizować zainteresowania entomologiczne. Nie zawsze był czas na dokładną penetrację terenu jak i robienie zdjęć tym bardziej jak koleżanka z pary krzyczy, że złapała dobry (daleki) kurs ;) .Jak pojawią się różnorodne pytania to postaram się odpowiedzieć jak najlepiej.
Obecnie materiał jest stopniowo odwilżany i preparowany. Gatunków nie jest dużo to i tak jestem zadowolony, że udało się coś pozyskać. Nie traktowałem tej podróży stricte naukowo.
Załączam w pierwszej kolejności trasę jaką pokonaliśmy. Meta tuż pod Barceloną, a mianowicie miejscowość Castelldefels i nasz camping Estrella de Mar gdzie spaliśmy pod namiotami.
Załączniki
to nasz piękny camping, gdzie dojście do morza Balearskiego zajmowało nam 5 minut
to nasz piękny camping, gdzie dojście do morza Balearskiego zajmowało nam 5 minut
Estrella de Mar.JPG (101.67 KiB) Przejrzano 2604 razy
Trasa jaką pokonaliśmy. Łącznie prawie 2100km
Trasa jaką pokonaliśmy. Łącznie prawie 2100km
trasa.JPG (131.04 KiB) Przejrzano 2604 razy
Modliszka złapana już w Hiszpanii, a dokładniej blisko naszego campingu w Castelldefels
Modliszka złapana już w Hiszpanii, a dokładniej blisko naszego campingu w Castelldefels
Iris oratoria.JPG (56.57 KiB) Przejrzano 2604 razy
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: Summer Race - Barcelona - wrzesień 2013r.

Post autor: Dispar »

Mam nadzieję, że nieskończyło się to tylko na tej modliszce :D .
Jechałem tą trasą dziesięć lat temu ale przed Avinionem skręciłem w lewo na Marsylię do Cannes.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Podróże i ekspedycje entomologiczne”