Brak możliwości wysyłamnia prywatnych wiadomości

Dyskusje o Forum phpBB3 wersja 3.0.14 do sierpnia 2023 roku. Tematy poruszane mogą nie mieć zastosowania w obecnej wersji Forum.
marek83
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 stycznia 2013, 21:02

Brak możliwości wysyłamnia prywatnych wiadomości

Post autor: marek83 »

Witam,
Dostałem prywatną wiadomość ale nie mogę na nią odpowiedzieć, nie mam takiej opcji. Wyświetla się komunikat o braku uprawnień. Na otrzymaną wiadomość odpisałem mailowo ale nie mogę zakładać, że mail dojdzie. Co zrobić aby mieć możliwość na pisanie i odpisywanie na priv.
Dzięki i pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Brak możliwości wysyłamnia prywatnych wiadomości

Post autor: Aneta »

Żeby móc korzystać z priva, musisz mieć na koncie więcej napisanych postów (ale spamować w celu nabicia licznika nie radzę :twisted: ) - bodajże od 5 można już pisać na PW.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Brak możliwości wysyłamnia prywatnych wiadomości

Post autor: Jacek Kurzawa »

To zabezpiecza Forum przed spammerami, ktorzy tylko po to rejestrują się na Forum, żeby powysyłać spam liczony w tysiącach PW, linki, linki, itd, każdy to zna. Zabezpieczenia Forum przed robotami są całkiem skuteczne, jednak czasami spammerzy rejestrują się ręcznie. To zabezpieczenie ich zniechęca.
marek83
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 8 stycznia 2013, 21:02

Re: Brak możliwości wysyłamnia prywatnych wiadomości

Post autor: marek83 »

Dziękuje za odpowiedź,
Jednak chce zaznaczyć, że dochodzi do kuriozalnej sytuacji, w której po umieszczeniu posta, nie mogę odpowiedzieć użytkownikowi a tym samym zakończyć transakcji.
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Państwo mogli powiadomić użytkowanika "Bartek89" o mojej sytuacji i że możemy przejść na kontakt mailowy w celu zakończenia transakcji. Mój mail: mkargol@wp.pl.
Nie spotkałem się z taką sytaucją na żadnym forum.
Dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Brak możliwości wysyłamnia prywatnych wiadomości

Post autor: Antek Kwiczala † »

marek83 pisze:Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Państwo mogli powiadomić użytkowanika "Bartek89" o mojej sytuacji
Marku, nie kombinuj. Użytkownicy forum, jeśli tego chcą, podają swój adres email. Bartek ma taki adres, i sam napisałeś, że mu wysłałeś wiadomość na ten adres. Jeśli Bartek będzie chciał, to Ci odpisze. Odpisywanie na PW nie jest wcale pewniejsze. Autor dostaje wprawdzie informację, że otrzymał prywatną wiadomość na forum (również na swój email), ale musi się na tym forum zalogować, i ją otworzyć. W sumie więc wysłanie emailu jest szybsze i równie pewne.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Brak możliwości wysyłamnia prywatnych wiadomości

Post autor: admin »

Rzeczywiscie sytuacja jest taka, że na początku nowo zarejestrowany uzytkownik nie moze wysylac PW do wszystkich innych forumowiczów. I to tak musi być, wzgledy bezpieczenstwa są wazniejsze. Teraz ciekawa sytuacja jest, że można wysyłać do forumowiczów maile - od razu - ale, ... tylko do tych ktorzy sobie tego życzą. Nie do wszystkich mozna, nie widac u nich ikonki email.
Oznacza to, że jesli ktos sobie tak ustawi, to nie mozna do niego wysłać ani PW ani emaila od początkujących oraz nie można wysłać maila od wszystkich uzytkowników zawsze. Tak sobie można ustawiać w profilu i jesli ktos ma takie życzenie to jest to bezdyskusyjne.

Sprawdziłem, jak widac Forum z uprawnieniami, ktore miales: Widać, że Bartek89 może odbierac maile, wystarczy do niego napisac maila, klikając w ikonkę i w mailu podać swojego maila. A tymczasem Ty piszesz:
Jednak chce zaznaczyć, że dochodzi do kuriozalnej sytuacji, w której po umieszczeniu posta, nie mogę odpowiedzieć użytkownikowi a tym samym zakończyć transakcji.
Sytuacja jest kuriozalna z innego powodu - niezorientowany nowy Forumowicz nie wie jak obsługiwać Forum, ale uważa, że powinno być tak, żeby on to wiedział i potrafił. Tak się nie da. Trzeba się samemu nauczyć kilku prostych zasad.
Poza tym... jakiej transakcji? Forum to nie jest allegro i naprawdę raczej nikogo tu nie interesuje, jak ktoś sobie robi interesy, z kim i na jakich zasadach. Jesli nie możesz nawiązac korespondencji z Forumowiczem to odradzałbym robienie transakcji. Jesli Forumowicz nie podaje swojego kontaktu do siebie to jest problem - zarowno dla niego jak dla kupującego. Ale to nie jest problemem dla Administracji Forum, ktora nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za tozsamosc osob, transakcje, czy inne problemy wynikające z komunikacji miedzy Forumowiczami.

Może ta sytuacja jest kuriozalna dla kogos kto mysli, że wjedzie na pierwsze lepsze Forum i ono będzie takie jak on chce. Jest inaczej. Dla przykładu - dwa Fora entomologiczne, czeskie i włoskie, są zamknięte dla niezalogowanych, więc nawet nie można czytać, bez rejestracji. A są Fora gdzie na rejestrację się czeka i takie, gdzie można się nie zarejestrować "z ulicy" (np. Forum Prokuratorów).

W razie problemów zawsze można skontaktowac się z Administracją Forum na contact@entomo.pl
marek83 pisze: Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Państwo mogli powiadomić użytkowanika "Bartek89" o mojej sytuacji i że możemy przejść na kontakt mailowy w celu zakończenia transakcji.
Działaj, możesz wszystko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ARCHIWUM wersji do 2023”