Acherontia atropos - zimowanie

Hodowla owadów
Maciej Grzymała
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2017, 09:50
UTM: EA60
Specjalność: Lepidoptera
Lokalizacja: Krosno-Warszawa

Acherontia atropos - zimowanie

Post autor: Maciej Grzymała »

Witam

Jakiś czas temu dowiedziałem się od rodziny ,że znajdowali poczwarki acherontia atropos podczas wykopek ziemniaków. Postanowiłem ,że jeśli w tym roku zostaną znalezione jakieś poczwarki to spróbuję je przezimować. Większość informacji na temat jak to zrobić już wiem ,ale mam jeszcze kilka pytań. Pragnę zaznaczyć że w temacie jestem nowy.

1.Jak ma wyglądać pojemnik w którym poczwarki będą przetrzymywane w lodówce do wiosny? To jak ma wyglądać wylęgarka już wiem.

2.W jakim miesiącu przenieść poczwarki do wylęgarki?

Z dóry dziękuje za odpowiedź.
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Acherontia atropos - zimowanie

Post autor: Przestrojnik »

jak hodowałem atroposy (jajeczka kupiłem od Francuza) to kokony zakopałem do dużej donicy (wilgotna ziemia ) doniczkę na strych w październiku (temperatura na strychu w tym miejscu waha się między 0 a +5 stopni, i tak leżakowały sobie do marca. Z 3-4 razy podlałem ziemię gdy widziałem że zaczyna być sucha. wykluły się wszystkie na przyszły rok

ja przeniosłem w marcu, ale wykluły się dopiero w czerwcu (mocno zraszać wtedy trzeba)

zakopane były na głębokości około 60 cm (praktycznie dno doniczki) (albo sam je tam powkładałem, albo jak już widziałem że łazi i chce się zakopać to do doniczki wkładałem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”