Poczwarki Papilio polyxenes

Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Poczwarki Papilio polyxenes

Post autor: Antek Kwiczala † »

W kilku wątkach na tym forum była już dyskutowana sprawa ubarwienia poczwarek naszego pazia królowej. W tym roku miałem okazję zdobyć materiał do hodowli amerykańskiego pazia P. polyxenes. Wszystkie gąsienice były hodowane w identycznych warunkach termicznych, pokarmowych i oświetleniowych (w jednej hodowlarce). Po przepoczwarczeniu gąsienic część poczwarek była źółtozielona, a część szarobrązowa. Tych drugich było około 20%. Z żółtozielonych poczwarek motyle wylęgały się po około 8 dniach od przepoczwarczenia (w połowie sierpnia) - wylęgły się wszystkie motyle. Natomiast z szarobrązowych poczwarek dotąd nie wylągł się ani jeden motyl. Będę monitorował sprawę i dam znać, gdyby któryś motyl się wylągł, ale wygląda na to, że poczwarki chcą zimować.
Załączniki
Papilio polyxenes poczwarki.jpg
Papilio polyxenes poczwarki.jpg (245.89 KiB) Przejrzano 6096 razy
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Poczwarki Papilio polyxenes

Post autor: Antek Kwiczala † »

Ze wszystkich żółtozielonych poczwarek motyle wylęgły się w ubiegłym roku. Brązowe poczwarki zimowały. Zimowanie przerwałem 1 kwietnia i przeniosłem je do ciepłego pokoju. Pierwszy motyl wylągł się 8 kwietnia. Kolejny dzisiaj. Na razie same samczyki.
Załączniki
Papilio polyxenes samiec.jpg
Papilio polyxenes samiec.jpg (179.37 KiB) Przejrzano 5675 razy
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Poczwarki Papilio polyxenes

Post autor: Malko »

Antku będziesz miał jakieś motyle na sprzedaż do wypreparowanie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Papilionidae”